benda02 benda02 komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Prostě začátky kouzlení, učíme se mávat hůlkou, létat na koštěti, říkat jednoduchá zaklínadla.
Příběh nám otevírá svou bránu a vstup je opravdu fantastický, každý si knížku určitě zamiluje.

06.08.2013 5 z 5

Ve stínu sfingy Ve stínu sfingy James Rollins (p)

Lepší jak předchozí díl, přesto mě úplně nevyhovuje tento vymyšlený svět. Na druhou stranu je to psano pro mladší nadšence knížek, takžesi myslim, že svoje to splní.

06.08.2013 4 z 5

Odplata Odplata Anders Roslund

Trochu zklamání. Byl jsem namlsanej z "BOXU" a tak jsem zkrátka čekal více. Možná to bylo i tím, že jsem takový konec čekal, protože přeci jen trest smrti je celkem diskutované téma a bylo na to pár filmů natočeno i s podobnou zápletkou a závěrem.

06.08.2013 3 z 5

Poslední orákulum Poslední orákulum James Rollins (p)

Moje první kniha, kterou jsem od Rollinse přečetl. Díky téhle knize jsem si musel koupit vše co tenhle člověk vydal, protože tohle bylo neskutečné čtení a jak už někdo uváděl, na tuhle knížku je zdejší hodnocení málo.

Box 21 Box 21 Anders Roslund

Jednu chybu tahle kniha má a nevim, zda je to autory nebo překladem, ale v první části se téměř na každé straně opakuje "Dimitrij, svinskej pasák" to mě vždy zvedalo ze židle a dal bych tomu kdo to tam dal facku. Nicméně to je jediná věc, která mi nesedla, jinak je to naprosto neskutečný příběh, který graduje každou stránkou blížící se ke konci. Opravdu jsem se knížkou skvěle bavil.

Amatéři Amatéři John Grisham

Příběh je spíše komický a ke skutečnosti by měl dost daleko, přesto se to hezky četlo a člověk se čas od času pousmál nad hloupostí právníků v této knize.

06.08.2013 3 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Pokračování, které se čte samo a velmi zaujme. Opět chytlavý děj s pěkným vyprávěním o putování Eragona.

Eragon Eragon Christopher Paolini

Lituju, že jsem si tuto knihu nekoupil už v době, kdy vyšla, fantastické čtení, které jen tak neomrzí.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Od svého předchůdce trošku odfláknuté., možná za to může ale fakt, že jsem chtěl číst pokračování s hrdinou z předchozího dílu. Nicméně pořád kvalitní čtení, které zaujme.

05.08.2013 4 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Nejlepší kniha, kterou jsem si letos přečetl. Strhující atmosféra, chytlavý děj a velká propracovanost, která z této knihy dělá opravdu čtenářský skvost.

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Natož, že Tom Egeland se vnímá jako předchůdce Dana Browna a nechápe, že se neuchytil stejně jako on, tak já to chápu. Zápletka je působivá, ale samotný děj je špatný, strašně jsem se nudil a vůbec přemáhal, abych tuto knihu dočetl.

05.08.2013 2 z 5

Guinness World Records 2005 Guinness World Records 2005 kolektiv autorů

Zajímavý obsah s ilustracemi, který rozhodně zaujme svoji nevšedností. Působivé a kurioziní rekordy na které by člověk ani nepomyslel, navíc ve speciálním vydání k 50. výročí.