beatleska

Jih proti Severu 1Jih proti Severu 1Margaret Mitchell

Výborná kniha.

DésiréeDésiréeAnnemarie Selinko

Podle mne hodně povedené a čtivé. Měla jsem z textu úplně pocit, že hlavní hrdinka dospívá a dozrává, a to mě hodně bavilo.

04.12.2018

Cantervillské strašidlo a jiné prózyCantervillské strašidlo a jiné prózyOscar Wilde

Zábavná oddechovka, i prostor k zamyšlení.

Jih proti Severu 2Jih proti Severu 2Margaret Mitchell

Úžasná kniha. Často na ní vzpomínám a "domýšlím" další díly.

15.12.2017

Věčně zpívají lesyVěčně zpívají lesyTrygve Gulbranssen

Knížka mě bavila hlavně ke konci. To jsem pak četla jedním dechem. Pro mě osobně je ale trošku nevyrovnaná a nevím proč jsem čekala mnohem víc líčení přírody.

03.06.2018

Harémy kouzla zbavenéHarémy kouzla zbavenéPierre Loti

Tohle je úžasná kniha. Když jsem byla malá, s bráchou jsme ji vyčmuchali v babiččiných pokladech a mysleli jsme, že je to čarodějná kniha! Předčítali jsme si úryvky a mysleli jsme, že jsme si tím přivoláme zemřelé příbuzné!
Knihu nyní hltám jedním dechem, je velmi poutavě psaná.

28.06.2016

RozvodRozvodPierre Maurice

Kniha mne překvapila. Místy psaná velmi poeticky, což se mi velmi líbilo. Obsahuje hluboké myšlenky i otázky k zamyšlení. V některých ohledech na mne působil příběh a jeho vykreslení najivně, přesto ale má jistě co říct i dnešní době.

10.01.2018

Léto s kovbojemLéto s kovbojemJaromíra Kolárová

Snadné čtení, oceňuji konkrétní názvy flóry a fauny ;-)

04.02.2018

S písní kolem světaS písní kolem světaMaria Augusta Trapp

Příjemné čtení.

14.06.2016

Kůň v lesíchKůň v lesíchRafael Morales

Kniha mi utkvěla z dětství, i teď v dospělosti mě dost bavils

07.01.2018

Nejšťastnější miminko v okolíNejšťastnější miminko v okolíHarvey Karp

Ze začátku mě to docela chytlo, protože jsem čekala své první dítě. Ale po chvíli mi připadalo, že se to pořád opakuje dokola a dokola. Dočetla jsem do půlky, a pak už mě to nebavilo.

04.12.2018