beatleska

Nejšťastnější miminko v okolíNejšťastnější miminko v okolíHarvey Karp

Ze začátku mě to docela chytlo, protože jsem čekala své první dítě. Ale po chvíli mi připadalo, že se to pořád opakuje dokola a dokola. Dočetla jsem do půlky, a pak už mě to nebavilo.

04.12.2018

DésiréeDésiréeAnnemarie Selinko

Podle mne hodně povedené a čtivé. Měla jsem z textu úplně pocit, že hlavní hrdinka dospívá a dozrává, a to mě hodně bavilo.

04.12.2018

Věčně zpívají lesyVěčně zpívají lesyTrygve Gulbranssen

Knížka mě bavila hlavně ke konci. To jsem pak četla jedním dechem. Pro mě osobně je ale trošku nevyrovnaná a nevím proč jsem čekala mnohem víc líčení přírody.

03.06.2018

Léto s kovbojemLéto s kovbojemJaromíra Kolárová

Snadné čtení, oceňuji konkrétní názvy flóry a fauny ;-)

04.02.2018

RozvodRozvodPierre Maurice

Kniha mne překvapila. Místy psaná velmi poeticky, což se mi velmi líbilo. Obsahuje hluboké myšlenky i otázky k zamyšlení. V některých ohledech na mne působil příběh a jeho vykreslení najivně, přesto ale má jistě co říct i dnešní době.

10.01.2018

Kůň v lesíchKůň v lesíchRafael Morales

Kniha mi utkvěla z dětství, i teď v dospělosti mě dost bavils

07.01.2018

Jih proti Severu 2Jih proti Severu 2Margaret Mitchell

Úžasná kniha. Často na ní vzpomínám a "domýšlím" další díly.

Jih proti Severu 1Jih proti Severu 1Margaret Mitchell

Výborná kniha.

15.12.2017

Cantervillské strašidlo a jiné prózyCantervillské strašidlo a jiné prózyOscar Wilde

Zábavná oddechovka, i prostor k zamyšlení.

15.12.2017

Harémy kouzla zbavenéHarémy kouzla zbavenéPierre Loti

Tohle je úžasná kniha. Když jsem byla malá, s bráchou jsme ji vyčmuchali v babiččiných pokladech a mysleli jsme, že je to čarodějná kniha! Předčítali jsme si úryvky a mysleli jsme, že jsme si tím přivoláme zemřelé příbuzné!
Knihu nyní hltám jedním dechem, je velmi poutavě psaná.

28.06.2016

S písní kolem světaS písní kolem světaMaria Augusta Trapp