S písní kolem světa

Autobiografický román vypráví příběh kandidátky noviciátu rakouského kláštera, která je v době meziválečné vyslána řádem, aby nahradila učitelku a vychovatelku v početné rodině ovdovělého námořního kapitána, potom se však napřání dětí a se svolením řádu za kapitána provdá, přičemž někdejší koníček celé rodiny, zpěv písní a zejména vážné vokální tvorby, se v kritických chvílích předválečných změní v zaměstnání, a tak se zrodí Trappova rodina zpěváků. Hluboce nábožensky orientované vyprávění líčí potom dobročinné turné této rodiny Evropou v době předválečné a Amerikou v době válečné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42901/s-pisni-kolem-sveta-yxO-42901.jpg 4.522
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Vyšehrad

Trapp Family Singers

Kniha S písní kolem světa

Ivka1978
03.10.2018

Tato kniha mě velmi oslovila. Člověk má pocit, že mu nesmí nic uniknout, že musí mít to či ono. Zde jsem si uvědomila, jak malicherný je postoj člověka. Že toho pravého si nevážíme. Obdivuji sílu a jednotu této rodiny. To už se dnes tak moc nevidí. Kniha se mi moc líbila, velmi ovlivnila můj postoj k životu.

madem
28.07.2018

Nejdříve jsem viděla film Za zvuků hudby a chtěla jsem se dozvědět více o rodině Trappových.
Kniha nás seznamuje s kandidátkou v klášteře Marií, u které si představená v kaldeře není jistá jejím posláním. Tak ji na rok pošlou ke kapitánovi Trappovi a jeho šesti dětem jako vychovatelku.
Kapitán je vdovec a jeho život se zdá smutným, i děti neznají hry a radost. Marie je seznamuje s radostí, hrami a zpěvem.
Po roce se měla Marie vrátit zpět do kláštera a složit sliby. Místo těch řeholních složí slib manželský.
Film končí jejich útěkem přes Alpy z okupovaného Rakouska. Kniha pokračuje jejich životem v Americe.
Celá kniha je velmi milá a pozitivní, přináší radost do všedních dní.

bábuška
23.02.2017

I kdysi nastudování muzikálu v Karlínském divadle bylo vynikající, a film s Petulou Clarkovou si občas pustím. Je to krásný příběh.

babicka_amalka
18.02.2017

četla jsem několikrát; nejen, že je kniha čtivá, ale především příběh je velmi silný a způsob, jakým se potýká celá rodina s osudem, obdivuhodný;

peta5472
22.08.2016

Film ,,Za zvuků hudby" byl tak krásně zpracován, že jsem si musela přečíst tuto knihu. Překvapil mě její příběh a moc ráda se k ní vrátím.

beatleska
14.06.2016

Příjemné čtení.

lidunka1
04.02.2016

Jedna z nejradostnějších knih, jaké jsem kdy četla. Občas se k ni vracím.

kika 13
24.01.2013

Zfilmováno.Dobře psaný a čtivý příběh.