bbara155 bbara155 komentáře u knih

Alif, neviditelný Alif, neviditelný Gwendolyn Willow Wilson

Zvláštní propojení fantasy s politickým thrillerem. Zpočátku jsem měla trochu problém se začíst, ale pak mě knížka začala bavit.

14.03.2015 4 z 5

Štvanice Štvanice František Niedl

Příjemná detektivka, sympatický hrdina.

09.03.2015 5 z 5

Poklad Skotské dračice Poklad Skotské dračice Diane Gilbert Madsen

Trošku ukecané. Hlavní hrdinka mi nějak nesedla, ke konci už mi vysloveně lezla na nervy. Humor mě taky nějak míjel, jedině snad byla docela dobrá zápletka. Knížka mě příliš nenadchla a další od této autorky už číst nejspíš nebudu.

05.03.2015 2 z 5

Jízdenka do pekla Jízdenka do pekla Laurent Botti

Napínavý thriller, který se mi dobře četl a vůbec mi nepřipadalo, že by byl tzv. "přes čáru". Ta trocha paranormálna je super a patří k příběhu. Bavilo mě to.

19.02.2015 5 z 5

Bylo nebylo Bylo nebylo Odette Beane

Seriál jsem neviděla, ale knížka se mi moc líbila. Těším se na pokračování!

10.02.2015 5 z 5

Evangelium prokletých Evangelium prokletých Adam Blake (p)

Tento thriller byl napínavý, akční a téma zajímavé. Knížka se mi moc líbila a bavila mě a určitě si od tohoto autora přečtu i nějakou další.

27.01.2015 5 z 5

Cizí tvář Cizí tvář Linda S. Howington

Od této autorky jedna z nejlepších knih. Napínavá, a porce romantiky byla tak akorát.

19.01.2015 5 z 5

Pravdu znát nemusíš Pravdu znát nemusíš Mary Higgins Clark

Zatím nejslabší, co jsem od této autorky četla.

05.01.2015 3 z 5

Rozlet Gemmy Hardyové Rozlet Gemmy Hardyové Margot Livesey

Velice čtivá a jemná variace na Janu Eyrovou.

24.12.2014 5 z 5

Život a dílo skladatele Foltýna Život a dílo skladatele Foltýna Karel Čapek

Ký žal, ký žal! Kniha byla pro mě trošku překvapením. Ale velmi příjemným.

16.12.2014 5 z 5

Cesta ze ztracena Cesta ze ztracena Cecelia Ahern

Zdlouhavé a nezáživné.

10.12.2014 1 z 5

Světla na pobřeží Světla na pobřeží František Niedl

Velmi příjemné a nenáročné čtení. Docela napínavá oddychovka, určitě si ráda přečtu další! Fandím autorovi, že dokáže s přehledem konkurovat americkým knihám tohoto žánru.

07.12.2014 4 z 5

Andaluský přítel Andaluský přítel Alexander Söderberg

Napínavý a čtivý thriller, těším se napokračování!

28.11.2014 4 z 5

Přirozené příčiny Přirozené příčiny James Oswald

"Mno", nemusela by tímto slovem začínat téměř každá přímá řeč. Dost mě to rušilo. Ale jinak se mi příběh líbil.

19.11.2014 4 z 5

Případ Kobra Případ Kobra Richard Preston

Knížka mě dost zklamala. Na můj vkus je příliš věcně brutální. V beletrii nepotřebuji detailní několikastránkové popisy pitvy a nechutných podrobností příznaků smrtelné chotoby. Ani styl vyprávění není podle mého názoru moc dobrý.

19.11.2014 2 z 5

Riskovat se musí Riskovat se musí J. D. Robb (p)

Další z řady, ale tentokrát je tam více humoru.

18.09.2014 4 z 5

Dobrý ročník Dobrý ročník Peter Mayle

Podle anotace jsem očekávala detektivku, ale je to spíš poklidný, mírně vtipný příběh ze slunné Francie. Kdo čeká napětí, bude zklamán, kdo nečeká nic, tomu by se knížka mohla líbit. Anotace je zavádějící nejen snahou udělat z knihy za každou cenu detektivku, ale i větou: "Krásnou idylu mu totiž překazí nebezpeční podvodníci, kteří pančují víno." Podvodníci tam sice jsou, nejsou ovšem nebezpeční a víno nepančují. Požitek z pěkného příběhu mi kazily občasné pravopisné chyby.

12.09.2014 4 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Velké zklamání a nuda. Škoda!

07.09.2014 odpad!

Měj se na pozoru Měj se na pozoru J. D. Robb (p)

Tradiční vyhovující úroveň zpracování i námětu, ideální čtení na dovolenou a odpočinek.

25.06.2014 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Na začátku jsem trochu váhala, jestli mi tento styl vyprávění sedí nebo ne, ale pak mě docela dostal. Autorce se podařilo nepřešvihnout žádnou z rovin, které v knize jsou, všeho je tak akorát: romantiky, sexu, vtipu. Možná jen napětí mohlo být ještě o kapku víc, ale nevadí. Příběh se mi líbil a hlavní hrdinka je sympatická.

12.06.2014 5 z 5