bbara155 bbara155 komentáře u knih

Srovnáno se zemí Srovnáno se zemí Richard Bachman (p)

Podle mě Kingova nejslabší kniha. Je tady znát velký vliv Bachmana, kterého fakt nemusím.

06.11.2020 2 z 5

Sny o pádu Sny o pádu Karen White

Pěkný román, jen mi tam vadily občasné pravopisné chyby. Taky překlad možná není úplně nejlepší. Pořád tam někdo "koulí očima".

05.11.2020 4 z 5

Hříbata jsou malí koně Hříbata jsou malí koně Ladislav Beran

Příjemné překvapení! Autora jsem neznala a nic moc jsem nečekala. Ale píše dobře a věrohodně vystihl prostředí i všeobecnou náladu, jaká tehdy ve společnosti panovala. Protože jsem to zažila. Taky je to dobrý příběh. Pěkný, trochu ponurý román. Trochu mi to připomnělo Jiřího Hájíčka, který taky píše o Jižních Čechách, a trochu i knihy Věry Noskové. Doporučuju!

30.10.2020 5 z 5

Na shledanou Na shledanou Terry Pratchett

Krásné, milé, vtipné, bavila jsem se a taky přemýšlela o lidské rase. O potřebě mít Boha nebo božstvo, o potřebě nebýt osamělý. Jo, tahle trilogie mě dostala!

01.10.2020 5 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Zajímavá knížka. Čekala jsem standardní psychothriller, ale tohle bylo víc psycho než thriller. Pěkné a trošku k zamyšlení.

30.09.2020 5 z 5

Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Nečekaná dobrodružství sester Šergilových Balli Kaur Jaswal

Zajímavá knížka, která poskytla trochu vhled do zvláštností indické komunity. Obecně vztah Indů k ženám a další, pro mě opravdu exotická pravidla. Třeba že "první dítě musí být chlapec". Za každou cenu.

07.09.2020 4 z 5

Hodiny z kostí Hodiny z kostí David Mitchell

Knihu bych rozdělila na třetiny. První třetina: velmi slibně se rozvíjející příběh se spoustou zajímavých postřehů a komentářů. V tuhle chvíli cítím nadšení a pět hvězdiček. Druhá třetina: proud pseudointelektuálských žvástů, připomínající ptydepe. Přestává mě to bavit a mám pocit, že knížku ani nedočtu. Stěží jedna hvězdička. Vytrvala jsem, přeskočila pár stránek rychločtením a přichází třetí třetina. Příběh rozmrznul, posunuje se, začíná mě zase bavit. Válka a apokalypsa. Končím s tím, že váhám, jestli hvězdičky tři nebo čtyři. Ale konec si asi zaslouží ty čtyři.

18.08.2020 4 z 5

Tři ženy Tři ženy Jeff Abbott

Já teda moc nechápu, proč tam měli čtenáři "zmatek ve jménech". Já jsem se v tom orientovala docela dobře. Spíš mi to přišlo trošku méně "čtivé". Ale je to celkem dobrý příběh i s dobrou pointou, i když asi trošku méně uvěřitelné.

12.08.2020 4 z 5

Stín olivovníku Stín olivovníku Jo Thomas

Velmi příjemné letní čtení. Od začátku sice bylo jasné jak příběh dopadne, ale v tomto případě to vůbec nevadilo. Je zde láska k Itálii, síla rodiny a přátelství.

11.08.2020 5 z 5

Ať se rozhodneš jakkoli Ať se rozhodneš jakkoli Jakub Szamałek

Dobrý a napínavý příběh o nebezpečích internetu a zajímavé srovnání polské reality s českou. Donutilo mě to změnit hesla na bezpečnější :-). Překvapilo mě, že Polky jezdí do Česka na interrupce a že je to stojí tolik peněz.

03.08.2020 5 z 5

V zajetí zimy V zajetí zimy Naomi Novik

Skvělá kniha! Celý život miluju pohádky a tahle mě chytila a držela od začátku do konce. Přesně ve stylu "dobrou knihu chcete dočíst, ale zároveň ji nechcete dočíst"! Naomi Novik jsem doteď neznala, ale určitě si přečtu i další její knihy.

22.07.2020 5 z 5

Kirké Kirké Madeline Miller

Krásně napsaný příběh, který mě bavil. Staré antické legendy jsem dobře znala díky Eduardu Petiškovi a Rudolfu Mertlíkovi, tím to pro mě bylo zajímavější. Úžasná empatie a vhled do mysli a uvažování "nejnižší" bohyně, ženy a matky.

16.07.2020 5 z 5

Veřejná tajemství Veřejná tajemství Nora Roberts

Podtitul "romantická rocková pohádka s detektivní zápletkou" knihu plně vystihuje. Kdo nemá náladu na "skutečnou literaturu", ale chce se jen dobře bavit, ten si užije. 454 stran jsem přečetla za dva dny a za mě palec nahoru.

20.06.2020 5 z 5

Úžasný pan Darcy Úžasný pan Darcy Teri Wilson

Nechala jsem se nalákat na variaci Jane Austenové a udělala jsem chybu. Už po pár stranách bylo jasné, že je to jen hloupá harlekýnka.

01.06.2020 odpad!

Parazit Parazit David Koepp

Při čtení mi před očima přímo běžel béčkový sci-fi thriller. Bavila jsem se. Nejen samotným příběhem, ale i trochu cynickým humorem, který k tomu patří a dodával knize šťávu. Ani mi nevadilo, že je to takové málo uvěřitelné. Americký film přece musí mít happyend! :-)

25.03.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Odkládání dětí do internátních škol mi připadá podivné. Možná, že to souvisí s jinou mentalitou Britů a Američanů. Připadá mi to ale nezdravé. Jo, vznikají pak dobrá témata pro psychothrillery.

28.02.2020 3 z 5

Jejich je noc Jejich je noc Kirsten Brun

Zajímavý příběh, ale pro mě tam bylo příliš mnoho neustále se opakujících vnitřních monologů hlavní hrdinky, dlouhé nudné pasáže, kde se nic nedělo a které tam vůbec nemusely být. Kdyby byla kiha tak o třetinu kratší, byla by lepší.

17.02.2020 3 z 5

Tak hodně štěstí Tak hodně štěstí Kristan Higgins

Ano, hodně záleží na tom, jak člověk vypadá. S tím nic nenaděláme. Asi je nejdůležitější mít se rád - ráda, takoví jací jsme. Ráno se na sebe usmát do zrcadla, i když si připadáme jako příšerka z vesmíru. :-)

23.01.2020 4 z 5

Černá ovce Černá ovce Alex Hyland

Hollywoodská akční pohádka pro dospělé. Oddychovka, zábava, dobře se čte. Pokračování si nenechám ujít.

20.01.2020 4 z 5

Na okraji Na okraji Lina Bengtsdotter

Dost depresivní příběh s docela originálním rozuzlením.

17.01.2020 3 z 5