bb69 bb69 komentáře u knih

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Mňa to teda nenudilo ani chvíľočku. Konečne po dlhšej dobe zasa skvelé oddychové čítanie, kde dej krásne odsýpa, je to akčné, vtipné, človek nemusí riešiť nejaké hlboké myšlienky, no proste dokonalý relax.

22.01.2018 5 z 5

Mariňáci Mariňáci Robert Fabian

Asi do prvej tretiny mala kniha trochu pomalší rozbeh, potom to začalo pekne zrýchľovať a od polovice to nabralo priam pekelné tempo, kde už bolo pre mňa ťažké sa od knihy odtrhnúť. Bojové scény opísané priam fantasticky, občas som mal problém zaradiť si niektoré meno, ale s tým mám celkovo problém. Vcelku, viac ako slušné military sci-fi.

01.03.2016 5 z 5

Strach v hrsti prachu Strach v hrsti prachu John Ives

Výborné, napínavé čítanie, pár dobrých postrehov, ako prežiť v púšti - určite odporúčam.

15.02.2016 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Príjemná oddychovka, podfarbená typickým kulhánkovským čiernym humorom. Mňa to nenudilo ani chvíľočku, mistr Kulhánek ma ani tentokrát nesklamal.

04.03.2017 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Úplne sa stotožňujem s hodnoteniami p.pavliny a Danago. Hoci má kniha určite slušný potenciál, na môj vkus je strašne, ale strašne rozvláčne napísaná. Párkrát sa to celkom slušne rozbehlo, ale potom sa to znovu neskutočne vlieklo. Chcel som ju odložiť už najmenej 10 krát, nakoniec som sa dostal niekde za polovicu a definitívne knihu odkladám, už nemám silu čítať ju ďalej. Toto sa mi fakt stalo iba párkrát v živote, ale kniha ma väčšinu času neskutočne nudila.

02.09.2018 2 z 5

Příliš dlouhá swingers party Příliš dlouhá swingers party František Kotleta (p)

Nie je to zlé oddychové čítanie - mágia, démoni, nejaká tá erotika, ale upírie "Bratrstvo krve" sa mi páčilo oveľa viac.

22.02.2018 4 z 5

Vlci Vlci František Kotleta (p)

Príbeh z hlbokej minulosti ľudstva, venovaný hlavne Gerhardovi (Radegastovi). Autor očividne zvolil vážnejší štýl písania, ako v trilógii "Bratrstvo krve", jeho typický drsný humor sa tu v podstate takmer nenachádza, čo mne osobne ale vôbec nevadilo, pretože je to vyvážené dostatkom opisu akčných a aj erotických scén. Ako tu už viacerí spomenuli, príbeh mohol byť o niečo dlhší, ale to bude zrejme vadiť len tým, ktorým sa knižočka páčila. A či to čítať pred, alebo po trilógii - podľa mňa je to úplne jedno, ale kto si obľúbil majstra Kotletu tak, ako aj ja, sklamaný nebude.

14.02.2018 5 z 5

Planeta mezi dvěma slunci Planeta mezi dvěma slunci Robert Fabian

Výborne napísané sci-fi, napínavé, drsné, surové. Boj pár jedincov o holý život po stroskotaní vesmírnej lode na nehostinnej planéte. A že tam chýba nejaké odhalenie? Veď vo vesmíre je toľko tajomstiev... Jednu hviezdičku váhavo sťahujem za možno trocha rozvláčnejšiu prvú polku knihy.

20.02.2016 4 z 5

Hvězda-01 Hvězda-01 Robert Fabian

V obidvoch dieloch je dostatok napínavého deja aj akcie, ale ostatné Fabianove knihy sa mi proste páčili viac, a to aj vrátane najslabšie hodnoteného "Dies irae".

31.03.2016 4 z 5

Carpe Diem - Reedice Carpe Diem - Reedice Robert Fabian

V prvej časti sa mi najviac páčil perfektne opísaný výcvik mariňákov, v druhej časti nemala chybu záverečná mela, ale aj to ostatné medzi tým nebolo na zahodenie. Vcelku, opäť skvelé fabianovské military sci-fi.

12.03.2016 5 z 5

Odkaz Heorotu Odkaz Heorotu Larry Niven

Kolonizácia cudzích planét, to je proste moja srdcovka v oblasti žánru sci-fi a táto kniha ma ani trochu nesklamala. Zemi podobná planéta vzdialená 10 svetelných rokov od Slnka sa najskôr ku kolonistom správa priateľskejšie, ako vôbec dúfali, až do chvíle, kým nedajú o sebe vedieť smrteľne nebezbeční zástupcovia jej ináč pomerne chudobnej fauny. Začína boj o to, čo sa im tu doteraz podarilo vybudovať a nakoniec aj o holý život. Nechýba tu napätie, akcia, dej pekne odsýpa, pre mňa skvelá oddychovka. Nemôžem hodnotiť ináč, ako 5 hviezdami.

22.12.2016 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Pre mňa veľmi silná a veľmi realistická kniha, asi najrealistickejšia postkatastrofická kniha, akú som kedy čítal. Ten americký patriotizmus mne osobne nevadil, dokonca im ho niekedy až závidím.

31.01.2016 5 z 5

Kolébka Kolébka Arthur Charles Clarke

Tak som to s veľkým sebazaprením konečne dočítal. Knihu som chcel odložiť nedočítanú snáď stokrát, čo ináč nemám veľmi vo zvyku. Zbytočne rozťahaný dej, neustále odbočovanie od hlavnej dejovej línie, väčšinu času som mal pocit, akoby som čítal skôr nejaký román o medziľudských vzťahoch s jemným a občasným nádychom sci-fi. Dve hviezdy dávam za poslednú tretinu knihy, kde sa to konečne ako-tak rozbehlo.

14.05.2016 2 z 5

Dies irae Dies irae Robert Fabian

Prvá polovica knihy je skvelá, dostatok akcie, desivou atmosférou podfarbený dej, bez mihnutia oka by som hodnotil 5 hviezdami. Druhá polka diametrálne odlišná, aj keď desivá atmosféra zotrvá, akciu nahradia dosť rozsiahle analýzy postáv a prostredia, ale zlé to nebolo. Celkovo za 4 hviezdy.

25.03.2016 4 z 5

Semper Fi Semper Fi Robert Fabian

V tejto knihe je síce o niečo menej akcie, ako sme boli možno zvyknutí z predchádzajúcich Fabianových kníh, zato je tu o to viac objavovateľského tajomna. Ako tu už bolo napísané, poodhalia sa niektoré tajomstvá z "Carpe Diem" , nebude chýbať akciou nabitý stret s tajomným a smrtiacim nepriateľom, potom nás autor zanesie na vlnách svojej fantázie k "stretnutiu tretieho druhu" a napokon až k samotnej podstate vesmíru. Na záver sa prekvapujúco ocitneme na mieste, kde sme už boli v jednej z autorových skorších kníh. Mne osobne sa kniha nepáčila o nič menej, ako predchádzajúce knihy Roberta Fabiana a hodnotím plným počtom bodov. Bratia Česi, na tohto spisovateľa môžte byť právom hrdí za jeho prínos do sveta sci- fi !

17.03.2016 5 z 5

Klan velkého medvěda 1 Klan velkého medvěda 1 Jean Marie Auel

Musím sa priznať, že príbehy zo života našich dávnych predkov priam milujem. Sú to pre mňa skvelé oddychovky. Určite tam môžem zaradiť aj sériu "Děti země". Súžitie dvoch odlišných ľudských druhov už bolo pretriasané zo všetkých možných, aj nemožných strán. Dnes už, na základe genetických dôkazov, vieme, že sa medzi sebou aj krížili a túto skutočnosť využila autorka vo svojich knihách. Za zmienku stoja aj zaujímavé poznatky o liečivých rastlinách a rôznych vynálezoch našich predkov. Autorka miesta, do ktorých zasadila svoje príbehy, osobne navštívila a väčšinu poznatkov konzultovala s odborníkmi.

26.02.2016 5 z 5