Bauriska Bauriska komentáře u knih

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já to u Trhliny měla trochu jinak než ostatní. Bála jsem se první třetinu knížky. A to se zatím nic moc nedělo, ale zkrátka pocitům neporučíš. Možná to bylo tím, jak nás autor neustále strašil tím, že přijde něco velmi děsivého. Pak se to u mě přehouplo a já už se nebála, ba naopak. Do knížky jsem se musela nutit. Tím neříkám, že by se mi nelíbila. Jen už to nebylo to To, co má pro mě skvělá knížka mít. Nicméně, být tam s nimi a dít se takove věci, tak se zblázním strachy. Nikdy bych dobrovolně do Tribeče nejela.

21.03.2019 3 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jedním z důvodů, proč miluji čtenářskou výzvu, je to, že se dostanu ke knížkám, které bych jinak minula obloukem. Fejetony z ženského časopisu od slavné herečky? Nic pro mě.. a ejhle, jak jsem se zmýlila. Hned jsem si knížku oblíbila. Některé příběhy mi byly blízké, u jinych jsem pořádně nepochopila smysl, ale pointa u každého byla příjemná. Moc se mi líbilo, jak autorka popisovala svou mateřskou ,,nedokonalost", protože tam jsem se ztotožņovala dokonale. Pro mě velmi příjemné čtení.

21.03.2019 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Kniha je úžasná, dokonalá. Ale taky je příšerná a děsivá. Je to silný, nepředstavitelný příběh. Většinu času mi bylo až fyzicky zle nebo se mi chtělo brečet. Párkrát jsem si musela dát pauzu.. ze všech autorčiných knih na mě tato zapůsobila nejvíce. Ačkoliv to je výborná kniha, nemyslím, že bych ji někdy četla znova.

20.03.2019 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Příjemné, romantické a originální čtení.

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Světová klasika, kterou milovala i Rachel z přátel. Milá knížka, ale nijak extra mě nezaujala. Pořád jsem čekala, kdy se bude něco dít, až byl konec.

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Konečně knížka, u které jsem se bála. Výborný, mrazivý příběh.

20.03.2019 5 z 5

Tchyně a uzený... Tchyně a uzený... Simona Monyová (p)

Knížku bych si sama od sebe nezvolila, není to žánr, který bych vyhledávala. Nicméně jsem narychlo sháněla neco do knižní výzvy. Sama jsem byla překvapená, jak mě příběh baví. Je až děsivé, že takové tchýně existují ???? to si pak člověk té své hned víc váží. Díky výzvo, že se díky tobě dostanu i ke knížkám, které bych jinak minula obloukem.

20.03.2019 3 z 5

Škoda, že jsem knihu nečetla o několik let dříve. Teď už jsem na ni přece jen trochu (nebo dost) stará. Nicméně mladším romantickým duším bych ji doporučila. Jsou to milé příběhy, knížka je navíc moc hezky ilustrovaná.

20.03.2019

Modrý dům Modrý dům Táňa Keleová-Vasilková

Kniha je obyčejná. Ale v nejlepším slova smyslu. Vypráví o jedné obyčejné rodině se spoustou lásky i trápení. Myslím, že si v tomto příběhu každý najde něco sobě známého. Je velmi mile a čtivě napsaná a pro předvánoční čas ideální. A třeba si člověk připomene krásu a důležitost rodinné lásky☺

20.03.2019 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Moje srdcovka! Mohu si v ní číst denně a nikdy mě neomrzí.

06.05.2014 5 z 5