Bauriska

Pan RomantikPan RomantikLeisa Rayven

To byl tak sladký bonbonek, že vás při čtení místy musely ,,bolet zuby".

Ale jinak to nebylo špatné počtení. Příjemně plynoucí děj, sympatické postavy, romantika i vzrušení. Uspokojilo to mé romantické já.

12.09.2021

Jaký otec, takový synJaký otec, takový synRobert Fulghum

Autorova snaha napsat knihu po vzoru svého otce je značná. Ale když dva dělají totéž, není to totéž. Robert Fulghum je fantastický, vtipný i dojemný a svůj. Hunter tyto kvality nemá.

19.07.2021

S hlavou v oblacích (pejru)S hlavou v oblacích (pejru)Kateřina Petrusová

Odpolední jednohubka. Není to žádné literární veledílo, ale chtěla jsem rychlou erotickou romantiku a to jsem taky dostala.

Ač považuji hlavní hrdinku za krajně nesympatickou hysterku (od začátku až do konce), četlo se to příjemně, občas jsem i zasmála. A Marvin.. jóó, ten se mi teda líbil :)

02.07.2021

PovzneseníPovzneseníStephen King

King trochu jinak. Něžněji. Příjemně plynoucí čtení se zajímavým námětem. Ale já bych nás, čtenáře, tolik nešetřila. Šla bych klidně mnohem víc do hloubky příběhu.

14.04.2021

Manželovo tajemstvíManželovo tajemstvíLiane Moriarty

Průměr. Ale příjemný, oddechový, sem tam lehce napínavý průměr. S krásným obalem. Tak proč ne.

14.04.2021

Dlouhá traťDlouhá traťViktorie Hanišová

Pět hvězd a tichá poklona! Možná to není nic líbivého - ale číst přestat nelze.

Vyzdvihla bych povídky Díra a Vrátíš se? Famózní čtení..

15.03.2021

To nejlepší v násTo nejlepší v násColleen Hoover

Kniha mě vážně překvapila a já ji přečetla jedním dechem. Už dlouho jsem nikomu nedržela pěsti tak silně, že mi div nezmodraly.

15.03.2021

Jako v zrcadle, jen v hádanceJako v zrcadle, jen v hádanceJostein Gaarder

Smutné, přesto nádherné čtení. Kniha dokazuje, že mnohdy jsou děti, co se týče života, mnohem moudřejší než dospělí.

21.02.2021

Dům panenekDům panenekErik Axl Sund

Já bych pro tyhle ,,frajery" měla speciální peklo, kde by trpěli tak, jak si to nikdo ani neumí představit. Ale bohužel, svět není spravedlivý a tak často trpí ti, kteří by o bolesti neměli mít ani potuchy a ti z nejhorších nestvůr se jen smějí..

Šílené téma, šílený svět..

05.02.2021

Ještě jeden denJeště jeden denDavid Levithan

Špatná koupě. Musím chtě nechtě přiznat, že už jsem stará. Tedy alespoň na tenhle příběh. Ale kdyby mi stále bylo sladkých náct, rozhodně by se mi tohle originální, romantické čtení líbilo.

A ještě jedna věc.. když už jsem omylem sáhla po tomhle příběhu, škoda, že jsem nečetla spíše ten první díl.

Bývalá manželkaBývalá manželkaJess Ryder

Myslím, že se autorka velice snažila o napsání poutavé a nepředvídatelné knihy, ale ve výsledku se mi příběh zdál až překombinovaný. A ,, šokující závěr" jsem odhadla ještě dřív, než na něj vůbec došlo. Alespoň, že mi čtení svižně ubíhalo.

Volání netvoraVolání netvoraPatrick Ness

Na světě jsou příběhy dobré i špatné. Silné i slabší. Ale někdy je příběh natolik silný, že vás při čtení bolí srdce. Ale přesto víte, že to stálo za to.
Nádherné ilustrace jsou jen třešničkou na dortu.

27.10.2020

Porodní sestra z OsvětimiPorodní sestra z OsvětimiMagda Knedler

A Stanislawa tehdy plakala. Přemítala o síle žen, odvaze a odhodlání, jimiž je vybavila příroda, a zároveň o jejich největší slabosti. Nejcitelněji ženu poraníte, když způsobíte utrpení jejímu dítěti.

Z celého toho příběhu mi bylo smutno. Kolikrát až do breku. Sama jsem máma a ta představa strachu a nejistoty, zoufalství.. Jedna z nejkrásnějších věcí v životě by se nikdy neměla dít na takovém místě. Mámu bych si přála obejmout a poděkovat ji, že v těch chvílích byla oporou, klidem, světlým bodem, mámou..
Je to silný příběh, plný úvah o životě, odvaze a lidské síle. A rozhodně stojí za přečtení.

26.10.2020

A objevíš poklad, který v tobě dřímáA objevíš poklad, který v tobě dřímáLaurent Gounelle

Nádherná obálka je bohužel to jediné, co se mi na knize líbilo :( Přestože mám tohoto autora ráda, tento příběh mi vůbec nesedl. Za mě příliš náboženství a málo filosofie...

13.10.2020

Volání andělaVolání andělaGuillaume Musso

Četla jsem od autora knihy Protože tě miluji a Budeš tam? a byla jsem z nich naprosto paf. Volání anděla byl trochu slabší příběh.

První polovina byla skvělá. Námět originální, ihned jsem se začetla, napětí a tajemství mě hnalo stále dál a dál. Ale jak příběh postupoval, vnímala jsem ho stále více a více překombinovaný a nepravděpodobný. Přesto fajn počtení.

26.08.2020

Už hořela, když jsem si do ní lehalUž hořela, když jsem si do ní lehalRobert Fulghum

Knihu jsem vzala do rukou když mi bylo trochu úzko. Věděla jsem, že Fulghum bude má terapie. Nespletla jsem se. Nezhltla jsem ji jako jeho předchozí knihy, četla jsem ji poměrně dlouho. Ale užila jsem si každou stránku, každé písmenko s láskou a klidem. Milé, zábavné, moudré a dojemné postřehy z každodenních maličkostí - tak jak to zvládne jen Fulghum.

22.08.2020

PoselPoselMarkus Zusak

Četla jsem ji teď podruhé, a pokud budu mít štěstí, ještě párkrát si ji v životě přečtu. Protože ten příběh je nádherný. Čtivý, zábavný, smutný i dojemný. Jako sám život.

05.08.2020

Anton a JonatánAnton a JonatánJostein Gaarder

Jostein Gaarder je můj oblíbený spisovatel. Je můj literární přítel. Ale tak jako i se skutečnými přáteli se občas neshodnete nebo na nich vidíte chyby, i v tomto případě nejsem s autorem na stejně vlně. Ale to je v pořádku, to se občas stává.

Na jedné straně jsou nádherné ilustrace, na straně druhé je to pro mě příběh až příliš krátký a příliš povrchní.

27.07.2020

Přízraky domu CarrowůPřízraky domu CarrowůDarcy Coates

Do třetice to vyšlo! Vážně super počtení :) Duch domu Ashburnů pro mě byl příjemný, ale průměrný, Tajemství sídla Craven Manor se mi nelíbil vůbec. Navíc se mi nezamlouval námět obou knih stejný jako přes kopírák. Ale tahle kniha, to bylo jiné počtení.

Kniha byla od začátku až do konce krásně čtivá, napínavá. Skupina různorodých lidí dychtících po tajemnu, do detailů vyprávěná minulost domu, to vše jsem si s chutí užívala. Konec byl zase trošičku nevěrohodný, ale v tomto případě mi to vlastně ani nevadilo.
Navíc jsem byla nadšená za nenásilně podané informace o médiích a onom ,,druhém" světě. Za mě vážně super.

27.07.2020

Slova, která jsem si přál napsat sámSlova, která jsem si přál napsat sámRobert Fulghum

Jak už název knihy napovídá, nejsou zde Fulghumovy myšlenky, tak jak je znám a miluji. Autor sepsal citáty od slavných lidí, které ho v životě nějak ovlivnily. Navíc nám každého autora zmíněného v knize krátce představil. No, špatné čtení to nebylo. Citáty mám ráda a i tady jsem ji jich pár našla a poznamenala. Navíc jsem zase o trochu více poznala Fulghumovu osobnosti.
Nicméně, vnímám tu knihu jen jako takový ,,dodatek" k autorovi. Příjemný, ale přesto průměr.

20.07.2020

Babička pozdravuje a omlouvá seBabička pozdravuje a omlouvá seFredrik Backman

Autor mě opět velmi překvapil. Po úžasném Muži jménem Ove, přišla na řadu babička. Musím říct, že Backman umí. Nicméně.. začnu negativy, které musím chtě nechtě zmínit.

1. Knihu jsem četla strašně dlouho. Hrozně jsem si přála ji zhltnout, vědět co a jak, znát ji celou. Ale přesto se mi autorovy knihy čtou hrozně pomalu.
2. Nemám ráda přechytralé děti, které se chovají příliš dospěle. To mi na Else vadilo. Přesto.. když ji poznáte, víte, že je jiná a že s tím bojuje každý den. A že je vlastně i fajn.
3. Babička - Měla hodně kladů. Skrytějších. Byla dobrý člověk. A přestože mám ráda originální lidi, který se umí ozvat a nenechají si nic líbit, babičky povaha na mě byla už trochu moc. Příliš hlasitá, příliš vulgární, absolutně nerespektující pravidla a ostatní lidi.

Ale jinak byla kniha skvělá. Možná trochu překombinovaná, ale když si na konci uvědomíte celek, všechno do sebe zapadalo. A i když to z pohledu malé slečny vypadalo jako velké dobrodružství, z mého dospělého pohledu to byla velmi smutná kniha, přesto plná víry a naděje.

16.07.2020

Zotročená - V pasti obchodníků s bílým masemZotročená - V pasti obchodníků s bílým masemSarah Forsyth

Tak tohle byl mazec. Četla jsem ji z pohodlí svého domova, a byla tolik vděčná za to, co mám a jaké malicherné problémy řeším. Jak se to stane, že má člověk v životě tolik smůly? Kdo o tom rozhoduje?..
Hlavní hrdinka Sarah trpěla už od mala. Vlastní otec ji zneužíval, poté i v dětském domově. A když už chce začít na novo a odjet do Nizozemska ( kterou jsem vždycky vnímala jako nádhernou zemi tulipánů) za prací, stane se něco, co je horší než všechno předtím... Nejděsivější je vědomí, jak snadné je se dostat do rukou obchodníků s bílým masem. A téměř nemožné se odtamtud dostat.

Doporučuji přečíst. Není to hezké čtení, ale potřeba o těchto věcech vědět.

09.07.2020

100 dní štěstí100 dní štěstíFausto Brizzi

Kniha mě zaujala hned svým obalem a názvem. Do té doby jsem autora vůbec neznala. Anotace a velmi kladné recenze mě přesvědčily, abych si knihu přečetla. A udělala jsem dobře.
Autor si vybral velmi smutné téma, a to umírání. A rozhodl se nám popsat svých sto posledních dní. A vzal si na pomoc humor. Tím je ten příběh o to dojemnější.

,, Jediné, čeho lituju je, že jsem musel zjistit, že umírám, abych začal žít."

09.07.2020

Za zavřenými dveřmiZa zavřenými dveřmiB. A. Paris (pseudonym)

Opět další anglický thriller, který je sice čtivý, ale žádný terno to není. Tento román mě ovšem zaujal po psychologické stránce. Název knihy opravdu sedí dokonale. Rozhlédněte se kolem sebe. Máte kolem sebe také takový dokonalý pár? Nebo rodinu, jejíž pospolitost a klid jim závidíte? Říkáte si, jaké má vaše sousedka štěstí, že si našla takového okouzlujícího, bohatého gentlemana? A jste si jistí, že je to všechno tak, jak to na první pohled vypadá?

Ono totiž často věci nejsou tak, jak se na první pohled zdá. A za zavřenými dveřmi se mohou dít věci, o kterých se nám ani nezdálo.

06.07.2020

Matka v koncíchMatka v koncíchS. Monyová (pseudonym)

Od autorky jsem jako první knihu četla Tchýně a uzený. Bylo to čtení tak trochu z nouze, ale nečekaně mě to bavilo. A tak, když se mi do rukou dostala Matka v koncích, čekala jsem stejně čtivý příběh. Ale tohle se mi vůbec nelíbilo. Čekala jsem něco jiného. Možná má chyba, že jsem si dříve nezjistila, o čem konkrétně je. Jako matka malých dětí jsem chtěla číst přesně o tomhle. O tom, jak to občas nezvládá a je v koncích. Ale toto byl příběh o nešťastné žene ve středních letech, která více řeší ex manžela než své vlastní, už dospělé děti. A šíleně mě to čtení nebavilo.

04.07.2020

Co mě naučil tučňákCo mě naučil tučňákTom Michell

Kniha Co mě naučil tučňák od Toma Michella je vskutku zajímavá kniha. O knihy o zvířatech nemáme nouzi, ale většinou je v popředí pes, případně ještě kočka. Ale příběh o tučňákovi jsem viděla poprvé. A musím říct, že sama bych se s ním také ráda skamarádila. Byl tak okouzlující a vyzařovala z něj moudrost, i když to zní zvláštně. Popis Argentiny byl pro mě také nový. Nicméně, mě se ta kniha četla velmi těžce. Sice zpětně vidím, kolik pozitivních prvků měla, ale zrovna mě konkrétně to srdce až tolik nezasáhlo.

To ale neznamená, že bych knihu nedoporučila. Doporučila. Protože je zajímavá a originální.

04.07.2020

Pýcha a předsudekPýcha a předsudekJane Austen

Nechci v žádném případě zpochybňovat toto dílo, ale.. Já moc klasiky nečtu, historické romány mi většinou nic neříkají. Takže když se do nějaké dám, tak ze zvědavosti, proč je ona daná kniha zařazena mezi klasiku. Pýcha a předsudek je milý příběh o lásce a odvaze. Elizabeth byla rebelka a to se mi líbilo, pan Darcy byl na první pohled morous, ale když se zamiloval, bylo to kouzelné. Ale to je vše. milé čtení, ale stačí. Kdyby byla psána dnes, je zařazena do červené knihovny a zapomenuta. A tak mě zajímá, bez jakékoliv útočnosti, co z každé knihy dělá klasiku, kterou si má každý přečíst?

Nadaný žákNadaný žákStephen King

Nadaný žák, to je King jak ho obvykle neznáme. Žádný horor (i když, jak se to vezme), žádné mystično. Čistá potenciální realita. A přesto je tento příběh možná děsivější než ostatní. Příběh chlapce, který je pýchou svých rodičů, ale ve kterém se ukrývá zvláštní zlo. Najde si bývalého nacistu a výměnou za své mlčení chce vyprávět, co se tehdy dělo. Postupně se projevují všechny části obou osobností, a to co o nich zjišťujeme je víc než děsivé..

Rychlý nástup děje také není u tohoto autora zrovna obvyklé a konec je vygradovaný opravdu na maximum. Kniha asi není pro každého, ale tuto psychologickou sondu do hlav dvou zdánlivě obyčejných lidí přesto doporučuji.

04.07.2020

Čtyři dohody – Pracovní knihaČtyři dohody – Pracovní knihaD. M. Ruiz (pseudonym)

Ta kniha je výborná, ve své podstatě. A dokáže silně ovlivnit. Protože pokud si z ní člověk vezme alespoň zlomek, je to dobrý kus k lepšímu životu.
Popravdě, čistě podle obálky bych si ji nevybrala. Nelíbí se mi.Ovšem ne nadarmo se říká: ,,Nesuď knihu podle obalu". Základní principy knihy (nehřeš slovem, neber si nic osobně, nevytvářej si žádné domněnky, dělej vše tak, jak nejlépe dovedeš) mají hloubku a v dnešní době jsou dost aktuální.

Nicméně ta teoretická část se mi četla o dost obtížněji než část praktická.

03.07.2020

Tak akorátTak akorátJostein Gaarder

Smutný příběh, přesto velmi hezky napsán. Nádherná obálka s názvem, který dokonale vystihuje obsah knihy a vlastně i života samého. Pár stránek přečtených za jednu jízdu autem, ve kterých najdeme hluboké myšlenky.

Mě se kniha moc líbila.

02.07.2020