Barush04 Barush04 komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nádherný, dojemný příběh. Vždy jsem se dostala hlavně k příběhům, které vyprávěly o válce ale z pohledu člověka, který nebyl německého původu. Bylo tedy opravdu zajímavé číst o německé rodině, která ale s nacionalistickými ideály nesouhlasí a musí si tudíž dávat velký pozor, jako kterýkoli jiný „neněmecký“ člověk, který tyto ideály také nepodporuje. Smrt jako vypravěč = krásné zpestření. Moc pěkné a poučné!

27.12.2020 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Úžasné! Začetla jsem se po pár stránkách a nemohla dát z ruky. Byť je to kniha směřovaná pro mladší čtenáře, tak si ji zamilují i náročnější (nebo minimálně nevím, kdo by si ji nezamiloval :)) Zabývá se důležitými tématy (diskriminace všeho druhu,...). Knihu jsem začala číst na něčí doporučení, takže jsem jí předem neměla nijak prozkoumanou a po dočtení jsem nemohla uvěřit, že to napsala česká autorka!

12.11.2020 5 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Opět úchvatné! Druhý díl nejenže naplnil očekávání, ale myslím že posunul laťku o něco výše. Bavil ještě více než první díl, hrdinka se více prosazuje, ukazuje nám své názory a musí se více rozhodovat sama za sebe a počítat s následky. Krásné čtení! Moc se těším na vydání dalšího dílu :))

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Roztomilé, miloučké, oddechové čtení. Usazení děje do období Viktoriánské Anglie byl úžasný nápad a skvělé doplnění. Příběh byl na mě chvilkami dosti pomalý, ale myslím, že kdokoli se pustí do tohoto příběhu by neměl očekávat žádnou obří akci :)) Krásné!

28.12.2020 4 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Nádherná knížka, která pobavila ale i rozbrečela více, než kterákoli jiná. Narvaná emocemi, nutila k zamyšlení = nádhera.

Jméno větru I. Jméno větru I. Patrick Rothfuss

Naprosto boží! Miluju příběh, nedokonalého hlavního hrdinu s pořádnou dávkou problémů (finanční nouze mi přijde naprosto originální), který je ale díky svému velmi bystrému úsudku a neobyčejné chytrosti zatím zvládá poměrně výhodně řešit. Zbožňuju jedinečný jakoby poetický styl popisů a psaní autora a jeho úžasnou schopnost přenést hudbu a dokonce i ticho na stránky papíru věrohodně a tak nepochopitelně živě. Při čtení jsem si zkrátka připadala jako ve snu a rozhodně se těším na autorovy další papírové poklady.

Finální říše Finální říše Brandon Sanderson

Mně se to líbilo moc. Krásně napsaný, promyšlený svět a sympatická hlavní postavu ale i ty vedlejší + pro ně bylo dost prostoru (neni to celé jen o hl. hrdinovi), což mám ráda :)). Upřímně jsem se do knihy vrhla, protože jsem četla spoustu skvělých ohlasů na Sandersonovu fantasy a nějak čekala drsnou, tvrdou, tu ,,pravou" fantasy, ale dostala jsem fantasy se spoustou YA prvků, a tak nějak mě to překvapilo. I přes má mylná očekávání je v ní ale pořád kvalita a čtení mě velmi bavilo. Zvlášť musím ocenit magický systém, který je úchvatný a skvěle propracovaný!

01.01.2021 4 z 5

Páté roční období Páté roční období N. K. Jemisin (p)

Úžasné, perfektní, boží, ale ani jedno z těchto slov pořád tak úplně nevystihuje, jaká (jak dobrá :)) je tahle kniha. Mám z ní neskutečně mnoho pocitů, ale vůbec netuším, jak je ze sebe dostat tak, aby dávaly aspoň trochu smysl. Třeba se mi to povede u komentáře k dalšímu dílu této série (do něhož se určitě pustím co nejdříve :)). Vám, co jste knihu nečetli, ale asi stačí zatím vědět, že tahle kniha je naprosto jedinečná a rozhodně stojí za přečtení!

11.01.2021 5 z 5