Barunka-Rocky Barunka-Rocky komentáře u knih

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Na tuhle knihu jsem se dlouho těšila a měla jsem proč. Velice poutavý příběh, s opravdu nečekaným koncem... A kapesníčky byly opravdu potřeba.

04.01.2018 5 z 5

Voľba Voľba Nicholas Sparks

Skvělé čtení... Překvapivý byl zvrat v druhé části knihy, kdy jsem se dozvěděla, že volba bude úplně v něčem jiném, než jsem od samého začátku myslela... Za mě výborně propracovaná kniha, donutila mě k zamyšlení... :)

16.02.2018 4 z 5

Talisman Talisman Nicholas Sparks

Klasická Sparksova tvorba. Za mě super.

03.08.2017 5 z 5

Slimáci Slimáci Shaun Hutson

Oddechovka, která splnila svůj účel. Kniha je plná krve, slizu a bolesti. Autor se opravdu vyžívá v detailním popsání všech těch nechutností, takže čtenář to utrpení prožívá spolu s postavami. Co mě na této knize překvapilo, bylo vcelku slušné popsání několika erotických scén! To se kolikrát neobjeví ani v knihách, ve kterých by to člověk čekal a ocenil.

14.07.2017 4 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Za mě jedna z nejlepších Sparksovek!

17.10.2018 5 z 5

Útěk do samoty Útěk do samoty Nicholas Sparks

Dle mého názoru jedna z nejlepších knih od Sparkse... Vtáhne do děje, čtenář ačkoliv tušící, musí vyčkat až do samotného konce...

26.09.2018

Zakázaná kniha Zakázaná kniha Christian Jacq

V knize nevidím moc smysluplné pokračování. Po přečtení první knihy jsem byla zvědavá, jak to dopadne. Po přečtení téhle už mě ten zájem nějak opustil. A když jsem po otevření třetí zjistila, že bude ještě čtvrtá, tak vůbec nevím, jestli se mi to chce ještě číst. Ale třeba mě to ještě překvapí.
Je to taková oddechovka, ale nevím, co chce autor řešit ve čtyřech (?) dílech. Podle mě je to jen zbytečné natahování, bez špetky něčeho, co by četbu okořenilo. Postavy se víceméně nevyvíjejí a děj není zas až tak zajímavý.

03.08.2017 2 z 5

Prokletý hrob Prokletý hrob Christian Jacq

Zajímavý děj, ale jednoduché postavy, které se zatím moc nevyvíjejí. Na konci přišel nečekaný zvrat (alespoň pro mě), a to byl asi důvod, proč jsem se rozhodla číst pokračování. Je to spíše taková oddechovka, ale některé věci autor příliš natahuje.

03.08.2017 3 z 5

Osvobozená Osvobozená Sylvia Day

Překvapil mě velmi rychlý konec na několika málo stranách. Vzhledem k tomu, že to bylo napínavé od prvního dílu a pořád se něco dělo, mě tak rychlé ukončení docela překvapilo a trochu i zamrzelo...
Jinak celá série opravdu stojí za to! Mám tuhle autorku moc ráda. :)

26.07.2017 4 z 5

Francouzky umí žít Francouzky umí žít Mireille Guiliano

Výborná kniha. Oslovila a překvapila. Nečekala jsem moc a dočkala jsem se mnohého. Objevuje se tam špetka z dnešního minimalismu, zerowaste - jízda na kole a chůze (místo užívání auta), kupování sezónních farmářských potravin (není nad tu chuť), oblečení, které se dobře kombinuje (nepotřebujeme ho tuny a stačí vhodné doplňky)... Pro mě je to nadčasová kniha, ve které si každý musí najít to své a lze se k ní kdykoliv vrátit "pro radu"... Škoda, že jsme se dočkali pouze srovnávání Francie a New Yorku, občas nějaké Itálie... Protože nejen francouzské ženy umí žít!

09.08.2017 4 z 5

Nezapomenutelná cesta Nezapomenutelná cesta Nicholas Sparks

Asi nejslabší kniha Sparksovy tvorby. Chyběl mi tam ten jeho typický styl psaní a neměla jsem potřebu ani chuť číst dál. Příběh jako takový je dobrý, ale myslím si, že na popisu autor tentokrát moc nezapracoval. Nedokázala jsem se s postavami sžít a to se mi u Sparkse stalo poprvé. Je to škoda.

03.08.2017 2 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Tohle rozhodně není typická Sparksovka. Každopádně i přes to je kniha zajímavá a dobře se čte. Spíše než jeho klasická romantika je to detektivní příběh, který vrcholí očekávaným koncem (pokud člověk čte pořádně a dává si detaily do souvislosti).
Kniha určitě neurazí, ale mě jako čtenářku Sparksovy tvorby moc nenadchla.
I přes to dávám 4 hvězdičky za zajímavý příběh a chvíle napětí.

31.07.2017 4 z 5

Souboj kouzelníků Souboj kouzelníků Christian Jacq

Za mě super zakončení... Některé části byly předvídatelné, ale v které knize se to občas nestane? Ze všech dílů, byl tenhle asi druhý nejlepší.... Prostřední dva bych mohla klidně přeskočit.

28.08.2018 4 z 5

Zloděj duší Zloděj duší Christian Jacq

Po zklamání, které přinesl druhý díl, jsem toho od této knihy moc nečekala. A možná to bylo dobře, protože mě velmi příjemně překvapila.
Oproti druhému dílu jsem měla pocit, že se konečně zase něco děje. Mělo to vcelku rychlý spád a nebylo to tak utahané (samozřejmě i tady se bohužel objevily popisy, které byly zbytečné). Je ale škoda, že postavy se stále nevyvíjejí (kromě schopností hlavních hrdinů).
Celkově se mi to docela líbilo, ale doufám že další díl už bude poslední.

05.08.2017 3 z 5

Naivní mrcha Naivní mrcha Jackie Collins

Druhá a poslední kniha, kterou jsem od této autorky četla. Neurazí, ale ani nenadchne. Charaktery postav jsou vcelku nezajímavé, děj je předvídatelný... Je tam od všeho trochu, ale ve finále nic. Chybí mi buď zajímavý příběh (ať už detektivní nebo romantický) nebo detailněji popsané sexuální scény...
Na odreagování dobrá, ale to je tak vše.

12.07.2017 2 z 5