baroo baroo komentáře u knih

Rudá volavka Rudá volavka Jason Matthews

Výborný špionážní román. Příběh čtivý od začátku až do konce, bod navíc má autor za nepředvídatelnost. Co se mi ale líbilo nejvíce, je popis praktik tajných služeb v dnešní době, v Rusku i USA. Autor neodflákl svůj "domácí úkol" a kniha tak dostala realistický a o to mrazivější nádech. Naopak recepty na konci kapitol jsou k ničemu a troufám si říct, že nezajímají vůbec nikoho.

11.11.2017 5 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Knihu jsem přečetla ani ne za dva dny a je to skoro škoda. Narozdíl od některých jiných postapokalyptických knih plných zombie je příběh a koncept EMP velmi realistický a o to děsivější. Autor popisuje tíživou atmosféru v malém americkém horském městečku a vztahy místních v krizové situaci. Hodně se mi to líbilo a asi se brzy pustím do dalších knih autora.

10.11.2017 5 z 5

Zátiší s kousky chleba Zátiší s kousky chleba Anna Quindlen

Kniha je hrozně nudná a děj příšerně vleče. Ano, dočetla jsem ji, ale pořád jsem čekala, kdy se něco stane a rozjede se to. Ale asi to je trochu tím, že nejsem hlavní hrdince ani trochu věkově blízko a moc nechápu její myšlenkové pochody. Od propagované držitelky Pulitzera bych ale stejně čekala trochu více :/

12.09.2015 1 z 5

Inkoustové srdce Inkoustové srdce Cornelia Funke

Tenhle příběh,kterým se láska ke knihám prolíná,mě dostal. Celou trilogii jsem si koupila tak trochu náhodně-zamilovala jsem si grafiku obálek a taky jsem kdysi dávno viděla film. Ten neurazí ani nenadchne, ale s knihou se nedá srovnávat. Autorka si s originálním námětem poradila tak výborně, že se tato kniha (vlastně všechny díly) rozhodně nedá zařadit mezi četbu jen pro děti a mládež, jak je většinou uváděno. Myslím že si knihu mohou oblíbit nadšení čtenáři a knihomolové jakéhokoli věku.

04.01.2015 5 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Jedna z těch lepších, mírně humoristických knih. Svým způsobem kniha o knihách. Detektivka, cesty časem, romance...je tam všechno. A dobrý konec pro Středu Další :)

28.11.2014 3 z 5

Postřižiny Postřižiny Bohumil Hrabal

Lahůdka! Má nejoblíbenější od Hrabala.

28.06.2014 4 z 5

Lunapark Lunapark Stephen King

Spíše detektivka než cokoli jiného. Já se u Kinga ráda bojím, takže jsem se tu dost nudila.

28.06.2014 2 z 5

Cesta na Mars Cesta na Mars Eric Idle

Lepší než Stopař. Dospělejší, vtipnější (Idle vtipy umí, to jo), zajímavější. Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Terror Terror Dan Simmons

648 stran děsu,zimy a akce. Knihu jsem dala na jeden zátah (ano, jeden dlouhý zátah), protože ona vás prostě nepustí. Působí hodně realisticky díky historickým faktům a reáliím, což jí dělá ještě děsivější. A také jedna z mála knih, kterou hltáte i přes to, že znáte konec.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Lidstvo po katastrofě nucené žít v moskevském metru? Výborný námět.
Začátek je poměrně dost zdlouhavý, ale vyplatí se vydržet. Zbytek knihy jsem přečetla jedním dechem. Popis života v metru člověka do knihy přímo vtáhne. Cestování stanicemi napínavé a místy děsivé, jen mi chvíli trvalo než jsem se zorientovala ve všech těch názvech stanic (ano, i s mapou)

28.06.2014 4 z 5

Čtyři roční doby Čtyři roční doby Stephen King

Zajímavé, jak několik krátkých povídek nadchne více než bibliózní To nebo Pod kupolí. Moje nejoblíbenější Kingova kniha.