BarboraZ BarboraZ komentáře u knih

Tos přehnal, miláčku Tos přehnal, miláčku * antologie

Nejvice me bavila povidka Milionová štafeta od Věry Noskové, skvělá je povidka Srovnavaci test od Viewegha. Zbyle povidky byly spíš depresivni.

29.11.2017 2 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

,,Co znamená skutečná láska? Takova láska znamená, že je pro vás něčí štěstí důležitější než vaše, i kdyby to pro vás bylo sebevíc bolestné."
Moc krásná knížka! Poprve jsem četla něco od Sparkse a opravdu jsem si tu knihu užila. Filmovy děj je skoro stejný jako knižní předloha a určitě taky stoji za shlédnutí.

29.11.2017 4 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Přečetla jsem všechny 3 dily a příběh mě dost uchvátil. Byl hodně napínavý a měl spád. Už teď se mi po podivných dětech stýská. Ymbryny mě někdy štvaly tím, jak vše organizovaly. Na konci dost nerealny šťastný konec, ale aspoň v člověku zabechal dobrý pocit.

17.10.2017 5 z 5

Haraburdí aneb Jak se líhnou knížky Haraburdí aneb Jak se líhnou knížky Marie Kubátová

Moc pěkné krátké příběhy. S krkonošskou češtinou jsem měla místy problém, ale ta dodávala příběhům pravé kouzlo. Doporučuju jako oddechovou četbu.

27.09.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Na knizku jsem se tesila a zklamala me. Prvni pulka je popisem zoufaleho zivota jedne opustene alkoholicky, v druhe pulce se uz konecne deje neco zajimavejsiho. Konec me rozesmal svou trapnosti. Rozhodne bych ji nepovažovala za knihu roku.

04.08.2017 2 z 5

Báječná knížka skvěle doplněna fotografiemi. Libily se mi popisy fantastickych postav a jejich dobrodružství. Určitě si přečtu i dalsi dily.

04.08.2017 5 z 5

O statečném Cibulkovi O statečném Cibulkovi Gianni Rodari

Moc pekna knizka s povedenými obrazky a zajimavym dějem, rada jsem ji cetla.

04.08.2017 4 z 5

Dům na ostrově Dům na ostrově Mary Stewart

Pěkná oddechová četba. Milý a chvílemi i napínavý příběh. Líbí se mi, že autorka popisuje i různé druhy živočichů, hlavně ptáků žijících na ostrově :-)

25.05.2017 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Skvělá oddechová četba. Líbily se mi postavy, jejich vtipné dialogy i nečekaná zápletka. Příběh by šel rozepsat na mnohem víc stránek, ale autorka byla stručná a napsala jen to podstatné, což oceňuji. Určitě nebudete litovat :-)

06.05.2017 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knihu jsem si půjčila, protože mě zaujalo, jak je krásně ilustrována. Aňa v ní popisuje svůj obyčejný život s kupou dětí, což mě vůbec neoslovilo.

11.04.2017 1 z 5

Atlas poškození lesních dřevin Atlas poškození lesních dřevin Franz Nienhaus

Knihu jsem si půjčila v univerzitní knihovně. Je trochu starší, obsahuje dobrou obrázkovou přílohu s chorobami a škůdci jehličnatých i listnatých dřevin.

11.04.2017 3 z 5

Mýtus evoluce Mýtus evoluce Jiří A. Mejsnar

Knihu jsem našla v univerzitní knihovně. Neobsahuje žádnou předmluvu. Pro běžného čtenáře je dle mého názoru příliš složitá. Většinu pasáží jsem musela číst opakovaně, číst i dodatky, abych vše pochopila a přesto mi spousta věcí nebyla jasných. Samotný text má asi 95 stránek. Autor je zaujatý proti biologické evoluci a vnucuje svůj názor čtenáři.

11.04.2017 1 z 5

Tváří v tvář Zemi Tváří v tvář Zemi Marek Vácha

Autor se soustředí na potřebu chránit všechno živé na Zemi. Píše o tom, že člověka nelze oddělit od ostatních živočichů a přírody, stále je její součástí. Některé věci jsou až moc odborné, viz pasáže o epigenetice u potkanů.

27.03.2017

Ochrana přírody z pohledu biologa Ochrana přírody z pohledu biologa Filip Kolář

Povinná četba pro každého ekologa! Zajímavě popisuje různé pohledy na ochranu přírody v ČR. Vysvětluje pojmy a je psaná srozumitelným jazykem.

27.03.2017 5 z 5