Ochrana přírody z pohledu biologa

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha osmi českých autorů přibližuje populárně-naučnou formou nové pohledy ze sféry vědecké komunity – biologů – na ochranu naší přírody. Od obecných problémů ohrožení biodiverzity se dostává k ochraně konkrétních populací, stanovišť i celé české krajiny. Důraz přitom klade na nové vědecké poznatky a z nich vyplývající mnohdy i netradiční přístupy k našemu přírodnímu bohatství a jeho ochraně. Kniha tak představuje propojení vědní disciplíny ochranářské biologie s aktuálními problémy ochrany přírody a krajiny v České republice. Díky neformálnímu a srozumitelnému jazyku je určena širokému okruhu čtenářů od pracovníků ve státní ochraně přírody přes studenty biologických oborů po laické milovníky české krajiny, kterým není jejich okolní přírodní bohatství lhostejné....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/152678/big_ochrana-prirody-z-pohledu-biologa-182-152678.jpg 4.812
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Ochrana přírody z pohledu biologa

knižní_Káťa
18.06.2020

Velmi dobré čtení. Jak pro studijní účely, tak pro veřejnost, kterou zajímá odborná ochrana přírody. Autoři totiž velmi elegantně propojili odborný a populárně naučný styl.

BarboraZ
27.03.2017

Povinná četba pro každého ekologa! Zajímavě popisuje různé pohledy na ochranu přírody v ČR. Vysvětluje pojmy a je psaná srozumitelným jazykem.