Haraburdí aneb Jak se líhnou knížky

Haraburdí aneb Jak se líhnou knížky https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8085/haraburdi-8085.jpg 4 11 11

Trefný je výrok Adolfa Branalda: "Je to skvělá korálkářkaa nejvíc ji sluší drobné literární útvary, které jako korálky navléká na jemnou nit své fantazie - a jimiž tak snadno a lehce umí dojmout své čtenáře."

Gejitka
03.05.2024 4 z 5

Milá knížečka, pro mě již druhá od této autorky. Jak sama autorka píše: "Na vysloužilém prapočítači píšu příběhy věcí, které lemovaly můj stezníček životem jako patníčky na cestě per aspera, a skládám z nich své domácí minimuzeum." Tak o tom tato knížečka je. Plus to krásné krkonošské nářečí. Pohladila po duši.
A mimo jiné jsem se dozvěděla, že paní Kubátová je autorkou předlohy k večerníčku Krkonošské pohádky.

BarboraZ
27.09.2017 4 z 5

Moc pěkné krátké příběhy. S krkonošskou češtinou jsem měla místy problém, ale ta dodávala příběhům pravé kouzlo. Doporučuju jako oddechovou četbu.

Dixinka
23.07.2017 5 z 5

Pěkné, něžné vyprávění. A ta čeština. Krása

rusalka123
15.02.2016 5 z 5

Kouzelná knížečka plná poetického vyprávění... Líčení všedních situací, popisy věcí, na které by většina z nás zapomněla a pomyslně i doslova je odložila na půdu, má neuvěřitelný půvab. A přitom autorka toho hodně zažila a nic neidealizuje. Jsou to strašně prosté povídky a to je dělá tak krásnými...