Banelsa Banelsa komentáře u knih

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Moje první knížka na toto téma, chytlo mě to tak, že jsem začala hned nakupovat knihy domu na téma holocaust atd.
Neuvěřitelné drsný přitom i krásný příběh, jak z krásné mladé slečny se během chvíle stane silná žena, která udělá cokoliv, aby nepřišla o život.

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Moc hezky zpracovaná knížka o sikovnosti ve své práci, uměti využít aspon malé pomoci, udělat maličkosti v tu otřesnou chvili ve které se nacházeli.
Přiložené fotografie tomu přidávají velkou hrůzu, škoda, že se fotografií nedochovalo více, ty jejich pohledy volající o pomoc, něco neskutečného co dokázal na tu dobu zachytit.

12.01.2019 5 z 5

Čekala jsem od této knihy vic příběhu dotyčných i přesto jsem ji dočetla. Je napsaná spíše jako dokument o doktorech a asistentech s menším množstvím informacích o obětech.

12.01.2019 3 z 5

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Hodně podrobně napsaná kniha, s mnoha fakty a čísly. Neskutečné jak to měli vše vymyšlené a plnili své úkoly v konečném řešení.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Nádherný příběh, začla jsem číst a ani jsem se nechtěla od toho příběhu odtrhnout.

V pekle plynových komor V pekle plynových komor Shlomo Venezia

Moc hezky zpracovaná kniha, nečtu na tohle téma moc dlouho a mam přečtení menší množství titulů, který každý má něco do sebe. Neuvěřitelná síla v život.