bagel bagel komentáře u knih

Prokletí rodu Prokletí rodu Ilona Dobrovolná

Určitě jedna z nejlepších detektivek z této edice. Děj měl spád, pro mě sympatické hlavní postavy vyšetřující tragickou smrt, výborně vylíčená atmosféra města. Jen tak dál, ale raději s mírou. Právě v této edici mně vadí stále a stále další příběhy s jedním vyšetřujícím hrdinou, dovedla bych uvést více příkladů.

18.11.2022 4 z 5

Dlouhé safari z Opavy do Keni Dlouhé safari z Opavy do Keni Zuzana Beranová

Jelikož v Opavě žiju skoro celý život, byla pro mě tato kniha skoro povinností. Bylo dobře, že jsem předtím navštívila výstavu o životě Joy a komiks byl jejím vítaným doplněním. Na druhé straně ten, kdo zná hrdinčin život jen z knih a filmů o lvici Else, bude mnohokrát překvapen.

Příval Příval Wilbur Smith

Celou trilogii jsem zhltla jako nic a tento díl mě bavil asi nejvíce, i když cílová skupina je o několik desetiletí mladší než já.

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Děj byl místy trochu zdlouhavý a pak zápletka o to více urychlená, ale přesto hodnotím knihu velmi dobře. Knihy o horolezectví mě moc nelákají a a proto bylo pro mě zajímavé dovědět se, jak výstup na osmitisícovku probíhá.

Den pod psa Den pod psa Rachel Wenitsky

Poslední dobou přibylo knih psaných z pohledu psa a už se jim spíše vyhýbám. Tato je sice určená dětem, ale přesto se mi líbila a s chutí se pustím i do pokračování.

04.11.2022 4 z 5

Prolhaný příběh Prolhaný příběh Bára Nuňez

Za mě určitě ne, děj mě nebavil a měla jsem problém knihu dočíst.

04.11.2022 1 z 5

Bestie Bestie Dominik Dán

Autora mám moc ráda, ale tento díl hodnotím jako jeden ze slabších.

04.11.2022 3 z 5

Doteky snů Doteky snů Roman Cílek

Další z řady autorových povídkových knih. Jeho styl mám ráda, ale povídky byly jen průměrné.

27.09.2022 3 z 5

Na kočičí svědomí Na kočičí svědomí Markéta Harasimová

Mě to bavilo. odpočinková milá kniha, sympatické hlavní postavy, občas vtipné a i děj se někam vyvíjel.

31.08.2022 4 z 5

Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii Petr Slavík

Nebyla to jen z dalších knih o veterinářích. Autor pracoval jako veterinář na velké farmě s dobytkem. Kromě popisů jeho práce a příhod je zde také mnoho zajímavých cestopisných pasáží i popisů všedního života a poměrů v Zambii. A líbí se mi autorovy názory na pomoc africkým zemím.

22.08.2022 4 z 5

Faustův dům a díra do stropu Faustův dům a díra do stropu Petr Stančík

Tenoučká kniha obsahuje pět magických pověstí z českých dějin spojených s Faustovým domem. Tváří se jako určená dětem, ale pro ty menší je použitý jazyk příliš složitý. Určitě si ji ale mohou přečíst i dospělí.

19.08.2022 4 z 5

Kapka Ája Kapka Ája Alena Mornštajnová

Poutavé, vtipné, lehce naučné, krásné ilustrace - doporučuji!

19.08.2022 5 z 5

Zaplatit zemi Zaplatit zemi Joe Sacco

Kniha ukazuje hodně neznámou část kanadské historie. Značnou část tvoří rozhovory se členy indiánské komunity a některé pasáže byly hodně drsné. Během čtení jsem několikrát hledala v mapě území, na kterých se děj odehrává. Určitě lze najít spojitost s osudy jiných domorodých obyvatel v různých světadílech. Doporučuji stejně jako ostatní knihy J. Sacca.

16.08.2022 5 z 5

Přítelkyně z kamenné vily Přítelkyně z kamenné vily Frances Mayes

Atmosféra italského městečka je úžasná, ale děj je až moc idylický a pomalý. V knize jsou samé kladné postavy a je až k neuvěření, jak se všechno třem hrdinkám dařilo. A trochu rušilo nahodilé střídání ich- a er-formy.

07.08.2022 4 z 5

Takový prima věk Takový prima věk Kiley Reid

Konečně jsem knihu po několika odloženích dočetla. Celkem zklamání, Alix byla hodně nesympatická a moc jsem nechápala její jednání.

05.08.2022 3 z 5

Ostrov duchů Ostrov duchů Klára Wang Tyl

Propojeností příběhů mně to připomínalo knihy Lidmily Kábrtové. Hodnotím jako zajímavé nahlédnutí do života na Tchajwanu.

05.08.2022 4 z 5

Nihilista na balkonu Nihilista na balkonu Petr Holý

Komentáře zde mě přiměly si knihu přečíst přednostně a určitě nelituju. Nejvíc se mi líbila první povídka, u poslední až trochu mrazilo a i ostatní byly moc dobré. Určitě doporučuji.

05.08.2022 4 z 5

Kavárna na konci ulice Kavárna na konci ulice Clare Pooley

Námět je už trochu ohraný, oživením je nápad s deníkem. Ale bylo to docela pohodové a příjemné čtení.

02.08.2022 4 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Mne tato z autorčiných knih zaujala nejméně, ale přesto ji hodnotím velmi dobře.

22.07.2022 4 z 5

Nevšední zápisky ze Šanghaje Nevšední zápisky ze Šanghaje Lukáš Mohelský

Mám ráda knihy, které ukazují život Čechů pobývajících delší dobu v cizině. Zde převažují spíše zážitky rodinné nad pracovními a občas by autor mohl ubrat na svém "třeskutém" humoru, ale celkově se jedná o zajímavou a přínosnou knihu.

19.07.2022 4 z 5