Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii

Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/500727/mid_veterinarem-pod-jiznim-krizem-aneb--VAH-500727.png 4 1 1

Když projíždíte Zambií, u vjezdu do každého města nebo městečka je velká plechová cedule s nápisem: „Jedli jste dnes? Poděkujte farmářům.“ Jak prosté, ale všeříkající. Petr veterinaří v Africe přes 10 let. V zemi obrovské rozlohy, špatných silnic, na kterých si v noci hoví skot i volně žijící velká zvířata a auta jezdí převážně neosvětlená a zásadně vlevo, v zemi, kde je obrácené všechno včetně noční oblohy. V zemi nebezpečných chorob a špatné dostupnosti léků, kde čas běží jinak a noc kypí koncertem zvuků, které jinde neuslyšíte. Hned při první návštěvě onemocněl „nemocí Afriky“ a to srdeční pouto už nedokázal zlomit. Petr vypráví o pozadí známých i neznámých onemocnění, historických faktech, přírodních zákonitostech a zajímavostech, afrických specifikách i o mentalitě místních lidí. Proč jsou největšími nepřáteli veterináře v Africe hmyz a dráty? Jaké je najednou zjistit, že se díváte do očí smrti? A kam zmizeli všichni stateční nositelé titulu Evropan? Afrika, jakou sami nikdy neuvidíte.... celý text

bagel
22.08.2022 4 z 5

Nebyla to jen z dalších knih o veterinářích. Autor pracoval jako veterinář na velké farmě s dobytkem. Kromě popisů jeho práce a příhod je zde také mnoho zajímavých cestopisných pasáží i popisů všedního života a poměrů v Zambii. A líbí se mi autorovy názory na pomoc africkým zemím.

Afrika farmáři veterinární lékařství

Autorovy knížky

Petr Slavík
česká, 1976
2021  80%Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii

Kniha Veterinářem pod Jižním Křížem aneb Zápisky českého zvěrolékaře v Zambii je v