B-artX B-artX komentáře u knih

Kick-Ass: Nářez Kick-Ass: Nářez Mark Millar

Výborné čtení, které baví od začátku do konce. Děj nemá ani jeden slabší moment a já se velice bavil. Parádní kresba, originální postavy a super zápletka. Nářez je zkrátka nářez. Film je dle mého ještě o kategorii lepší, chybí mu sice zvrat se Zuřivcem, ale propracovanost postav, akční scény a cool momenty má znatelně lepší. Přesto hodnotím komiks plným počtem, skvělé čtení. Doporučuji.

13.01.2019 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělá knížka. Největší tahoun knížky nejsou postavy, dialogy nebo prostředí, ale skvělý nápad zápletky a osobitá atmosféra. Hlavní postava není nikterak zajímavá, ale jde se do něj vžít a fandíte mu. Nejvíce mě na knížce bavili trifidi, ti byli výborný. Super nápad- chodící kytky, co vystřelují šlahouny a dokáží zabít člověka. Takový zajímavější zombie. Doporučuji.

12.01.2019 5 z 5

Deadpool se žení Deadpool se žení Victor Gischler

Přesto, že jde o nadprůměrně zábavný komiks, je Deadpool se žení na poměry této série docela podprůměrný komiks. Některé části jsou dokonalé, time traveller Adolf nebo líbánky, mě velice bavily, ale celkově to jako moc nefunguje. Chybí tomu jeden celiství děj, připadá mi to, že autor prostě do komiksu házel nějaké náhodné cool nápady a nedával si moc záležet na tom, že to ve finále moc nefunguje. Ale přesto to je velice zábavný komiks. Kresba je fajn a Wade je prostě sympaťák. Za plnou cenu ale nedoporučuji. 380 korun je moc. Na tak krátký a ne zrovna 100%ní komiks to není adekvátní cena, zvláště, když je to paperback a ne pevná vazba.

03.01.2019 4 z 5

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Miluji Karla Čapka, a proto jsem si nemohl tuto knihu nechat ujít. Výborné čtení, naprosto geniální myšlenka díla a skvělá zápletka. Díky tomu, že knížka je v podstatě tvořená jen z dialogů, tak se čte velmi dobře. Bílá nemoc je knížka, kterou by si měl přečíst jistě každý. Za mě úžasné, není nutné se více rozepisovat.

28.12.2018

Pád do hlubin Pád do hlubin Dan Abnett

Jeden z nejlepších komiksů Znovuzrození. Moc se mi líbilo na poměry DC více politické zaměření, to se velice povedlo. Celkově mám politiku velice rád, a proto mi spojení se superhrdinami DC comics sedlo. Kresba je naprosto parádní, svět moře se moc povedl. Také záporák Black Mantha byl super, můj první komiks, kde hrál nějakou větší roli a dost jsem si tuto postavu užil. Skvělý konec jen více podtrhuje, že určitě půjdu i do dalšího dílu. Za mě skvělé, velice doporučuji.

26.12.2018 5 z 5

Superman: Brainiac Superman: Brainiac Geoff Johns

Průměrné DCKK. Fajn příběh s pěknou kresbou a super záporákem. Brainiac je naprosto skvělý antagonista, v tomto komiksu je kolem něj vytvořena docela cool atmosféra. Po Lexovi Supermanův nejlepší protivník.
Pokud jste již však viděli animák stejného jména, nemá cenu si toto kupovat. Jedná se o plus mínus stejný příběh. Za mě fajn jednohubka.

26.12.2018 4 z 5

Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Liga spravedlnosti versus Sebevražedný oddíl Tony S. Daniel (p)

Skvělý komiks plný super postav se super zápletkou. Za mě naprostá spokojenost. Očekával jsem průměrný hloupoučký crossover, ale toto vskutku předčilo moje očekávání. Příběh dával smysl a působil příjemně cool. Pokud se mi něco velice líbilo, tak první Suicide Squad. Wallerová stále velice sympatická. Doporučuji už jen proto, že nemusíte mít načtený Rebirthy ani Oddílu ani Ligy.

19.12.2018 5 z 5

Napoleon Bonaparte a jeho soupeři Napoleon Bonaparte a jeho soupeři Stanislav Wintr

Napoleon Bonaparte a jeho soupeři je jistě jedna z nejlepších nebeletrických knih, co jsem kdy četl. Dokonale detailní knížka plná zajímavých informacích v krásném podání. Wintr musel být o tomto tématu neuvěřitelně znalý. Naprosto skvělé čtivo. Já, jakožto milovník Napoleona jsem věděl, že toto bude něco pro mě. Doporučuji pro všechny podobné milovníky generála Bonaparta nebo historie jako takové. Pokud bych ale něco vytknul, tak že mi text chvilkami připadal lehce subjektivní, ovlivněný autorovou oblibou k Napoleonovi. Také se mi Napoleonovo tažení do Ruska zdálo velice krátké a bitva u Lipska byla také ochuzená. Ale to jsou jen takové detaily, plný počet dávám hlavně za krásný styl autorova vyprávění a že mi tato knížka tolik dala. Výborné.

17.12.2018 5 z 5

Zombie z Marvelu Zombie z Marvelu Robert Kirkman

Marvel Zombies jsou jistě zajímavý svým originálním pojetím a super zápletkou. Celá myšlenka Marvel + Zombíci mi přijde skvělá, já jakožto milovník Marvelu a fanoušek žánru Zombie jsem si toto dílo náramně užil. Krásně brutální a ujetý. Kresba byla skvělá- Phillipsovi musela tato storka vskutku sednou, protože se na kresbě vyřádil. Příběh jako takový je docela blbost a některé momenty mi přišly lehce hloupé, ale celé pojetí a hlavně myšlenka tohoto díla mi přijde super. Za mě plný počet.

16.12.2018 5 z 5

Rychlost temnoty Rychlost temnoty Joshua Williamson

Po osobitém skvělém příběhu Když blesk udeří dvakrát přichází slabší Rychlost temnoty. Zaměření na vztah Wallyho a Barryho nevadilo, oba dva mám rád a bylo to takové příjemně nenucené. Barryho nekompromisní skrývání identity sice působilo jako z osmdesátek, ale tolik to zas nevadilo. Kresba se mi moc nelíbila, určitě by se našel někdo lepší. Zápletka s zemí Stínů nebo co to bylo byla taková... pfff. Nebylo to nic moc a závěr- jak říše unikli- byl podivně jednoduchý. Fajn story, chyby tam jsou, ale jde to přežít. Průměrné Znovuzrození.

15.12.2018 4 z 5

K zbláznění příčetná K zbláznění příčetná Rob Williams

K zbláznění příčetná je fajn akčnárna s nekomplikovaným dějem a cool momenty. Přesně to jsem očekával a to jsem taky dostal. Super čtení, co zabaví a nenudí. Hlavní story mohla být o něco delší, kromě té o Crocovi mě složky nebavily tolik v porovnání s první půlkou komiksu. Ale jinak dost dobrý. Harley mě nečekaně dost bavila a příběh měl super zápletku- šílenství v Belle Reve bylo správně cool. Kresba se k tomuto komiksu hodila. Krásných 4/5. Spokojenost.

11.12.2018 4 z 5

Ostrov starých ran Ostrov starých ran Benjamin Percy

Ostrov starých ran je pitomá akčňárna plná logických děr a nezajímavých postav. Komiks vypadal podle prolistování a konce minulého dílu slibně, ale jde o pravý opak. Děj je nudný a nicneříkající. Část na ostrově je promyšlená jako kresba dítěte z mateřské školky, a taky tak nějak vypadá. Percy si na ději nedal vůbec záležet. Větší komplexnost můžete hledat ráno na Déčku nebo v textech Ortelu. Nechci říct, že bych očekával něco velikého, naopak, Rebirth beru jako takovou lehkou fajn zábavu. Ale todle nebylo zábavné a rozhodně ne fajn. Část na ostrově vystihuje zkratka wtf. Nejlepší byla scéna, kdy se Dinah po třech týdnech objeví před Olliem a vypadá, jako by právě sešla z mola na Fashion weeku. Její nádherné a čisté kadeře ignorují, že jejich majitelka musí již tři týdny přežívat na pustém ostrově a její oděv vypadá, jako by jej právě koupila z výprodeje v tamním obchodě.

Následně se tam odehrává jedna šťastná náhoda za druhou. Děj neobsahuje ani jeden kritický moment, který by děj dělal napínavým. Vy prostě víte, že to dopadne dobře, vždyť přeci Status Quo funguje, ne? Ale o to nejde, Percy se ani nesnaží o nějaké napětí nebo něco jako krizi. Prostě vám naservíruje jakousi pseudoakčňárnu s tupým dějem a levnými zápletkami. Levný. Ano, todle slovo vystihuje tento komiks. Je to levné. Jako by parta děcek z družiny psala komiks, ale měla dost veliký rozpočet.

Část ve vlaku je ale o něco lepší, to musím nechat. Hlavně díky prostředí je děj zábavnější. Nejlepší je tam ale číšník zabiják, který byl správně cool.
Největší highlight celého komiksu jsou nečekaně první dva sešity s Emiko. Emi je jedna z nejzajímavějších postav Rebirthu. Správná sympaťačka.
Komiks je jinak trash. Nedoporučuji. Rozhodně ne. Tak 45%.

02.12.2018 2 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Politika mě vždycky brala, takže jsem od začátku věděl, že žánr této knihy mi sedne. Kniha mě bavila, jak dlouho nic předtím. Celé napětí ohledně Strany bylo po stránce atmosféry provedeno naprosto bravurně, dokonale jsem se vžil do příběhu a s Wilsonem prožíval jeho strasti a úspěchy. Nejvíce na mě zapůsobily části- kde Wilson četl Knihu a jeho rozhovory s O'Brienem. Tyto dvě části měly náboj a Orwell si na nich dal neuvěřitelně záležet. Příběh 1984 je neuvěřitelně silný, celá myšlenka Velkého bratra, který neustále sleduje, vaporizace, Angsocu a doublethinku mi nedala ještě pár dnů spát. Orwell musel být ohromně inteligentní, protože toto nedokáže vymyslet každý.

Kniha je mimo to také velmi krásně napsána. Nechával jsem si ji vždy na nějaké příležitosti, protože na čtení večer v polospánku mi to přišlo jako škoda. Co odstavec, to nějaká zajímavá myšlenka nebo krásná věta. Citát "Kdo ovládá minulost ovládá i budoucnost. Kdo ovládá současnost ovládá minulost." si budu pamatovat do konce života.

Dlouho jsem považoval Farmu zvířat za nejkvalitnější knížku, co jsem kdy četl. A pak jsem si přečetl toto. A říkám, že 1984 je nejlepší knížka, co jsem kdy četl. Nepředpokládám, že by toto veledílo mohlo něco někdy překonat. Orwell byl génius. Magnus opus světové literatury.

02.12.2018 5 z 5

Cloak a Dagger Cloak a Dagger Bill Mantlo

Dost zajímavý komiks. Na to, že příběh je o dvou v rámci Marvelu docela neznámých postavách, jde o vskutku kvalitní story. Hlavní příběh se mi líbil svým temnějším pojetím a retro bylo dost dobré. Kresba byla pěkná, klasické retro. Nejvíce se mi líbilo pojetí titulní dvojice, která měla velmi zajímavý a originální origin a charaktery. Za mě super, jeden z lepších NHM.

30.11.2018 5 z 5

Smrt a život Olivera Queena Smrt a život Olivera Queena Benjamin Percy

Příjemné čtení. Olivera jsem měl vždycky rád, měl zajímavý charakter a backstory a jeho "lidskost" ve světě bohů mi přišla super. V tomto komiksu mě bavil, stejně tak Black Canary a Emiko. Příběh sice je takový pomalejší a po stránce napětí a atmosféry docela docela odfláklý- Percy se mohl klidně více pozastavit nad Oliverem bez peněz a moci a záporákem, než nad tím, jak je Ollie úžasný a na potkání staví dětské nemocnice a sirotčince. Kresba je však fajn, hlavně obličeje těch spálených záporáků se velice povedly. Také chválím za dobře zvládnutou chemii mezi postavami a obálky. Komiks jako celek baví, Arrowa je na našem trhu málo a je to dobře, hůře se ho "přejí", jak takového Supermana. Za mě fajn, jistě našel bych tu nějaké díry, ale bavil jsem se, a to je hlavní. Více ani od Rebirthu neočekávám.

27.11.2018 4 z 5

Já jsem sebevražda Já jsem sebevražda Tom King

Já jsem sebevražda patří k těm horším komiksům, co u nás vyšly v rámci
Znovuzrození. První půlka komiksu byla taková nijaká, padouch Bane mě nebavil a vytváření atmosféry naprosto selhalo. Druhou půlku nečekaně táhla Catwoman, kterou jsem popravdě nikdy neměl moc rád. Zde však byla docela sympatická. Komiks jako takový je docela nezáživný, ne že by nějak extra nudil, ale jsem si jist, že za pár dnů již nebudu vědět, o čem vlastně Já jsem sebevražda byla. Spíše nedoporučuji.

19.11.2018 3 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Batman: Temné vítězství: Kniha druhá Jeph Loeb

Druhá kniha Temného vítězství je ještě lepší, než první díl. Děj má větší spád, atmosféru a zápletka baví a drží vás u komiksu zuby nehty. Doslova jsem se nemohl odtrhnout a přečetl jsem tento komiks za jeden den. V tomto komiksu postavy jako Dent, Mario a Alberto Falcone, Gordon nebo Dick fungovaly skvěle a bavily. Finální odhalení překvapilo. Musím jen doporučit, další skvělý Batman, kterého by si měl každý přečíst.

13.11.2018 5 z 5

Batman: Temné vítězství: Kniha první Batman: Temné vítězství: Kniha první Jeph Loeb

Pokud je na první pohled něco zajímavého na komiksu, tak Saleova nemainstreamová kresba. Kresba musí čtenáři sednout, jinak se nedokáže do komiksu vžít a plně si jej užít. Chvilkami jsem s nedetailností a jednoduchostí kresby bojoval, ale poté jsem si přivykl a komiks si velice užil. Pokračování Dlouhého Helloweenu je povedené. Ze začátku to je pomalejší, ale poté děj graduje a druhá půlka komiksu je skvělá. Výborné čtení. Jeden z lepších Batmanů.

13.11.2018 5 z 5

Nakládačka Nakládačka Garth Ennis

Druhá Banda je znatelně slabší, než první díl. Ennis se snažil o více detektivní pojetí, které je sice jindy fajn, ale sem i to moc nesedělo. Kriminalistika se do tohoto komiksu nehodila, já chtěl vidět, jak Banda masakruje zase nějaké arogantní supráky, slyšet nějaké černé hlášky a smát se u toho. Zde jsem četl, kdo je homosexuál a jak se mají Rusové. Ale přesto mě komiks velmi bavil. Méně, než jednička, ale stále na poměry komiksu dost. Skvělá jízda se zajímavými zápletkami a postavami. Je škoda, že další díly už nevyšly, Banda je skvělá. Určitě si jí dočtu alespoň v originále.

02.11.2018 5 z 5

Karty jsou rozdaný Karty jsou rozdaný Garth Ennis

"Střídačka!"

Ennisova Banda je jízda největšího kalibru. Hlášky, akce, černý humor v originálním podání a fajn kresbou. Banda je snad nejvíc sympatický komiksový (rozhodně ne superhrdinský) tým. Ennis je prostě skvělej.

01.11.2018 5 z 5