Nakládačka

Nakládačka obálka knihy
Mé hodnocení:

Ve světě, kde se oblohou prohánějí hrdinové v kostýmech a maskovaní mstitelé se plíží nocí, musí někdo dohlédnout na to, aby si „supráci“ moc nevyskakovali. A taky že dohlédne. Billy Řezník, Hughík, Mateřský mlíko, Francouz a Ženská jsou Banda: tým velmi nebezpečných individuí, operující pod CIA, z nichž každý je odhodlán bojovat proti nejnebezpečnější síle na Zemi – totiž supersíle. Některé superhrdiny je nutné sledovat. Některé je nutné krotit. A některé z nich – čas od času – je nutné prostě smáznout. Tehdy přichází chvíle pro Bandu. Temný mstitel Technorytíř a jeho exparťák Švihák mají problémy. Pořádné problémy. Zatímco jednomu se vymkla z rukou jeho děsivě nezkrotná nadrženost, druhý by mohl mít na krku vraždu. V příběhu s názvem Do držky je to na Hughiem a Billym Řezníkovi, aby ty problémy rozlouskli. Ve Skvostné pětiletce pak Banda putuje do Ruska, kde její korporátní protivníci spolupracují s mafií - a to na superspiknutí, které by se mohlo zvrhnout ve smrtonosnou melu. Zaplaťpánbů, že na straně našich hrdinů je hrdina zvaný Párek lásky…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167737/nakladacka-xz1-167737.jpg 4.153

Banda 2.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, BB art

The Boys 2: Get Some, 2013

Kniha Nakládačka

Rollman
24.11.2020

Tentokráte v Rusku. Méně brutálnější, za to víc příběhově stravitelnější. Tentokrát se jedná o krásnou detektivní hříčku s plno kecama, střevama a nahoty. Sedmička je zde v pozadí a máme před sebou spíš méně známé supráky. Konec naznačuje větší věci, ale bohužel, u nás se vydali jen dvě čísla, takže už jen anglicky.

tuommo
07.04.2020

...Let's go to Russia... banda se ocitá daleko na východě... zápletka je jednodušší a přímočará, krásně vykreslen Tek Knight a jeho problémy:-)... čteno v orig.

PetrCepek
31.01.2020

Mám moc rád autorovu tvorbu (často příjemně nekorektní), líbila se mi jednička Bandy i televizní série The Boys z roku 2018. Jenomže dvojka Bandy mne zklamala. Řezník protivnější než pondělí, absolutně nevyužitá Ženská, přehršel homofobních nadávek (když by jich pro vykreslení atmosféry bohatě stačila desetina). Rozmilý pětiletkař Vas ve skvostném rudém supráckém trikotu to nezachrání (ale za kouknutí určitě stojí :-).

Hwaelos
26.08.2019

S Ennisem v češtině člověk nemůže trefit blbě. Vyjímečný na něm je, že zároveň pracuje s takovou mírou absurdity, až sklouzává v některých pasážích do grotesky (u Hitmana víc, u Punishera spíš málo a Banda je tak někde ve středu), ale zároveň na lidské úrovni hrozně rozumí svým postavám a dokáže tohle pouto přenést i na čtenáře. Banda ale nabízí i něco navíc - jednak krásný aluze pro znalce superhrdinskejch žánrů, jednak dobrou porci detektivky, která hlavně v tomhle dílu má navrch. Obří škoda, že se to u nás nechytlo a dalších dílů se spíš nedočkáme (jakkoli po úspěchu seriálu začínám lehce doufat).

jarynek
19.05.2019

Druhé pokračování se mi líbilo trochu méně než jednička. Ale pořád je to velká zábava a velká škoda, že další díly již nevyšly, protože byly načrtnuté některé dějové linky, jejichž dokončení se v češtině zřejmě nedočkáme.

SedllY
30.04.2019

O trochu lepší, zábavnější, jak první díl, ale stále těžký podprůměr na G.Ennise.. :)

B-artX
02.11.2018

Druhá Banda je znatelně slabší, než první díl. Ennis se snažil o více detektivní pojetí, které je sice jindy fajn, ale sem i to moc nesedělo. Kriminalistika se do tohoto komiksu nehodila, já chtěl vidět, jak Banda masakruje zase nějaké arogantní supráky, slyšet nějaké černé hlášky a smát se u toho. Zde jsem četl, kdo je homosexuál a jak se mají Rusové. Ale přesto mě komiks velmi bavil. Méně, než jednička, ale stále na poměry komiksu dost. Skvělá jízda se zajímavými zápletkami a postavami. Je škoda, že další díly už nevyšly, Banda je skvělá. Určitě si jí dočtu alespoň v originále.

Lenka.Vílka
27.01.2017

Pokračování bylo stejně dobré jako první díl. Užila jsem si to od první do poslední stránky. Komu se nelíbilo je blázen a asi si s ním nebudu rozumět...

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova