aychend aychend komentáře u knih

Slavní koně Slavní koně Zdeněk Mahler

Jako malá jsem strašně milovala koně (to i teď) a dostat tuhle knížku k narozeninám byl úžasný dárek. Četla jsem ji stále dokola - zajímavá, čtivě napsaná, krásné obrázky... Pokud ji seženete aspoň v antikvariátě, doporučuji ji koupit dětem, které milují koně! Budou nadšené.

25.10.2012 5 z 5

Ledová kletba Ledová kletba Lincoln Child

Mám hodně smíšené pocity. Za to, jak moc jsem se bála a jak jsem "zhltla knížku" po překročení 92. stránky, bych dala plný počet bodů. Všechna čest, Child mě velmi překvapil, eskymácká mytologie byla hodně zajímavá a zase jsem se něco dozvěděla.Na druhou stranu si ale nemohu odpustit své věčné srovnávání se Simmonsovým Terrorem (o 2 roky starším dílem, než Ledová kletba) a nemůžu si pomoct, mám pocit, jako by Child sprostě opisoval. Pokud vás unaví délka Terroru, přečtěte si Ledovou kletbu, ale podle mě je to jen "zamlžená kopie" proti "zářivě jasnému originálu". V Terroru se také trhaly ruce, nohy, lítaly vnitřnosti, ale v této knize mi to přišlo jako přehnaně záměrné - být za každou cenu co nejvíc nechutný.Za toto bych dala polovinu bodů. Takže zůstávám u 4* a jsem zvědavá, co na to řeknou ostatní!

25.10.2012 4 z 5

Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut Zdeněk Čech

Velmi zajímavá a poučná kniha. Četla jsem i Annu a krále a bylo zajímavé srovnat "originální verzi" s romantickým převyprávěním.

24.10.2012 5 z 5

Zlato Inků Zlato Inků Clive Cussler

Od doby, co jsem četla Pavučinu lží od Browna a Terror jsem nečetla nic tak napínavého, jako tohle! Výborná knížka, nutila mě pořád číst dál a dál a chodit spát ve 3 ráno... Ta plavba po řece, to bylo něco pro mě!!! Zajímají mě jeskyně a cokoli kolem nich a tady jsem si to perfektně užila. Jediné, co nechápu, je, proč je tahle kniha zařazená do žánru "horory". Kromě slizu v posvátné studni na tom nebylo nic hororového. (čekala jsem, že budou prozkoumávat, zda jeskyně vedoucí z této studny ještě někam nepokračuje)

23.10.2012 5 z 5

Amundsen – Poslední Viking Amundsen – Poslední Viking Edouard Calic

Velmi zajímavá kniha, ale napsaná docela nezáživně. :-(

20.09.2012 3 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Když teď s osmiměsíčním odstupem od přečtení vzpomínám na tuto knihu, vybaví se mi jen, že byla úžasná a rozšířila velice můj okruh zájmů. Najednou jsem začala hledat knihy, filmy a dokumenty o námořních a polárních výpravách, eskymácích, typech lodí, hledání severozápadní cesty, hned jsem hledala na mapě sopky Terror a Erebus a, kdykoli se v knihách setkám s Crozierem, Rossem nebo Franklinem, mám takový pocit, že to jsou moji staří dobří známí. Nepřemýšlím o tom, jestli je to "vymyšlený nesmysl", nebo to tak skutečně bylo. To, jak podal celý příběh, kolik zajímavostí mi přinesl, to mělo pro mě hlavní váhu. Jistě brzy sáhnu po další knize od tohoto autora!

15.09.2012 5 z 5

Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Z útulku až k moři na kole se psem Ernestem Lucie Kovaříková

Zase moc perfektně napsaná knížka, přečetla jsem ji ani ne za 3 hodiny a texty "psané Ernestem" mě dostaly! :-DDD

21.08.2012 5 z 5

Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Lituji, minuli jsme přistávací dráhu Antje Blinda

Nahlédla jsem do ní v knihkupectví a smála se na celé kolo... :-D Asi si ji tam půjdu dočíst.

23.07.2012 5 z 5

Smrtící sopky Smrtící sopky Jan A. Novák

Velmi, velmi, velmi dobře napsaná kniha!!! Moc oceňuji slovníček vulkanologických pojmů vzadu, vysvětlení různých stupnic zemetřesení výbuchů sopek a hlavně velmi čtivé a někdy i k pousmání popsané vyprávění o sopkách a zemetřeseních. O sopky se laicky zajímám a sáhnout po této knize bylo přímo osudové! Všem doporučuji k přečtení, jen ji asi raději nečtěte před návštěvou Neapole (Ischie, Pompejí...), Sicílie, Kanárských ostrovů, Yellowstonu a Santorini. Asi byste v klidu nespali. :-D Líbí se mi, že je tam hodně zajímavá zmínka o českých sopkách, o kterých se tolik nemluví, ale přece tu jsou...

19.07.2012 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Začátek mě straaaašně nebavil, tak jsem knížku odložila a kroutila hlavou, co vás na ní tak hrozně moc baví? Teď jsem se rozhoupala a sáhla po ní znovu - jako vždy, skončila jsem se čtením ve chvíli, kdy se něco začínalo dít. :-D Zhltla jsem to jedním dechem a četla i do 4 do rána... Super! Lepší než film a to je co říct, protože ho mám moc ráda. Bavilo mě představovat si ty krajiny i postavy (pak jsem najednou zjistila, že je vidím úplně jinak, než byly ve filmu). Obdivuju, jak to Tolkien mohl všechno vymyslet!

21.06.2012 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Jedním slovem - úžasný!!! Jdu číst další knihy od tohoto autora!

30.01.2012 5 z 5

Velitel eskádry Velitel eskádry C.S. Forester (p)

Hodně zajímavý díl, otevřela jsem si u něj Google Earth a sledovala celou cestu. Bylo to o to dobrodružnější! Také se mi líbilo, že jsem mohla díky knížce sledovat z jiného úhlu postup Napoleona na Moskvu (loni jsem hltala Vojnu a mír). Když oznámili, že Rusové prohráli u Smolensku, téměř mě to dojalo, a až oznámili, že Napoleon prchá z Moskvy, měla jsem obrovskou radost. :-) Jen mám pocit, že ta knížka nějak nekončí. To ho zabili, nebo co?

02.12.2011 5 z 5

Řadová loď Řadová loď C.S. Forester (p)

Zpočátku jsem si myslela, že to nebude zajímavé a jak jsem se mýlila. Ten člověk asi moc dobře ví, o čem píše, a píše to moc dobře. Akorát pana Bushe je mi líto. Toho jsem měla ráda už ve filmu...

29.11.2011 5 z 5

S vlajícími prapory S vlajícími prapory C.S. Forester (p)

Zatím z celé tetralogie nejlepší a nejnapínavější knížka!!! Čte se úplně sama a úplně si to živě představuji. Super, k té se budu moc ráda vracet.

29.11.2011 5 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

No, asi jsem trochu přechválila. Do 3/4 je knížka super, ale pak najednou ztrácí šmrnc a je hrozně rozvleklá. Kéž by mohli celou knihu jet jen v autobuse! :-D Ten byl nejlepší.

19.11.2011 4 z 5

Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Hrabě Monte Cristo I (třísvazkové vydání) Alexandre Dumas, st.

Výborná knížka!!! Jsem z ní mile překvapená a vrhám se na další díl.

17.11.2011 5 z 5

Tohle byla asi poslední kapka a poslední kniha od Coelha, kterou jsem přečetla. Přišlo mi to hrozně nezáživné a o ničem... :-(

14.11.2011 1 z 5

Účastníci zájezdu Účastníci zájezdu Michal Viewegh

"Veverka Zrzečka seděla na smrčku a házela na sluníčko jedlové šištičky." Myslela jsem, že u toho umřu smíchy. Toto je další kniha, která se prostě nedá číst veřejně!!! A už vůbec ne v přeplněném malém autobuse v 8 večer. :-) Dnes jsem způsobovala opět veřejné pohoršení. Vieweghu, moc díky, to je super čtení. :-D

12.11.2011 4 z 5

Pavučina lží Pavučina lží Dan Brown

Úžasný!!! Nemohla jsem se od ní odtrhnout (ale chyběl mi tam Langdon :-D) - hodně zajímavá

08.11.2011 5 z 5

Náš svět Náš svět Eva Veberová

Na této knize jsem vyrostla a mohu ji všem doporučit! I dnešní děti v ní najdou obrovskou pokladnici příběhů, vysvětlení různých věcí a zajímavé informace.

03.11.2011 5 z 5