Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut

Thajsko... Dlouho se té exotické zemi říkalo Siam, i když dnes leckdo už neví, co slovo Siam znamená. V předminulém století se kolem tohoto skoro ještě středověkého království začal svírat kruh. Evropské velmoci si dělily svět a v jihovýchodní Asii zůstával v jejich obklíčení nezávislý už téměř jen Siam. V té době pozval jeho král Mahá Mongkut do Bangkoku učitelku Annu Leonowensovou, aby začala v angličtině vzdělávat jeho děti, a především nejstaršího prince Čulálongkorna. Princ, později král, se po vzoru svého otce stal velkým reformátorem a země si nakonec svou nezávislost udržela. Ale kdo ví... Možná by to nedokázal, kdyby ho v mládí neučila schopná, obětavá a odvážná žena. Anna Leonowensová. Zapsala se do dějin Thajska a často se na ni vzpomíná. A o jejím životním příběhu je tato kniha, která je napsaná na motivy vzpomínek Anny H. Leonowensové, vydaných roku 1870 v Londýně pod názvem The English governess at the Siamese court....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/29661/anna-leonowensova-a-kral-siamu-mong-cLM-29661.PNG 4.158
Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, Daranus

Kniha Anna Leonowensová a král Siamu Mongkut

slimáčik
24.08.2017

Pravdivý príbeh Anny Leonowensovej, ktorá 5 rokov účinkovala ako učiteľka detí panovníka v Bangkoku.
Najprv som videla film a potom čítala knihu. Film mi "daroval vizualizáciu" prostredia a kniha dovolila hlbšie poznať postavy.
V strete dvoch kultúr, tradícií, spôsobe života sa mi u hlavných postáv veľmi páčila ich zodpovednosť, otvorenosť, čestnosť, ktorá ich niekedy rozdeľovala ale inokedy zbližovala. Veľmi som si na nich cenila, že napriek tomu, ako to medzi nimi iskrilo, nedovolili si žiadne ľahkovážne "hupsnutie". To, čo ich spájalo, si nepotrebovali potvrdiť práve týmto aktom.

Petra88
16.07.2017

Krásný a romantický příběh. I film stojí za to.

Kerberos
07.07.2017

Po shlédnutí filmu jsem si přečetla knihu,příběh v knize není až tak nevinný,ale oboje skvělé.

jaja1989
19.10.2016

Tuto knihu jsem cetla jen kvůli filmu a musim říct, že film je mnohem lepší

Vendys4
14.10.2016

Moc se mi tato kniha líbila. Jsem ráda, že jsem si mohla Anna a král přečíst a také ji mít ve své knihovně.

Hoshi
08.01.2016

Mám z knihy smíšené pocity. Příběh se mi líbil,byl zajímavý, čtivý, ale bohužel mám pocit, že něco chybělo. Zřejmě to bude nějaký romantický vztah mezi Annou a králem. Ale ráda se k ní vrátím :)

AutorV
07.01.2016

Líbí se mi jak film, tak i knížka.

katerinn
02.08.2015

Hlavní představitelka byla v této knize i na mě vykreslená moc sebevědomě, její oslavné komentáře na svou osobu a krásu mi kazily dojem z příběhu. Nenašla jsem tu krapet romantiky ani žádný skrytý platonický vzth mezi Annou a králem. Ale možná je to způsobené tím, že jsem ji četl hned po verzi od E.Handové.

Thajsko zfilmováno 19. století Siam

Zdeněk Čech