S vlajícími prapory

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Flying Colours (1938) zachycuje osudy Horblowera těsně po tom, kdy se se Sutherlandem vzdal. Jedná se o období listopad 1810 až červen 1811. Posádka včetně kapitána je zajata. Leighton zničí poškozené francouzské řadové lodi zápalnými loděmi. Hornblower a jeho první důstojník Bush jsou posláni do Paříže, aby zde byli souzeni za zločiny proti válce, nejspíše budou Bonapartem popraveni. Na tuto cestu si Horatio vyžádá ještě Browna. Společně se jim podaří utéci a azyl naleznou na panství hraběte de Gracay, který je zapřísáhlým roajalistou a který přišel v Bonapartově válkách o své syny. Žije zde se svou ovdovělou mladou švagrovou Marií, se kterou je Hornblower své manželce nevěrný. V létě se rozloučí a vydávaje se za holandské důstojníky se zmocní v Nantes lodi Witch of Endor (francouzská válečná kořist od Britů, 10 děl) a plaví se vstříc britské La Mancheské flotile. Doma si myslí, že byli zabiti na útěku. Bush je ihned povýšen na komandéra. Hornblower se dozvídá, že jeho žena zemřela při porodu, ale že má syna, o kterého se zatím stará lady Barbara, jež mu byla kmotrou. Její manžel admirál Leighton podlehl svým zraněním při útoku na francouzské lodi na začátku knihy. Hornblower je očištěn válečným soudem (za ztrátu lodě), je přijat jako hrdina a povýšen do šlechtického stavu. Také dostává pravidelnou rentu jako plukovník námořní pěchoty, k tomu se ještě připočítá jeho kořistné, jež získal se Sutherlandem. Teď ví, že lady Barbara může být jeho....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65902/hornblower-s-vlajicimi-prapory-GTl-65902.jpg 4.527
Série:

Hornblower 8.


Žánr:
Literatura světová, Romány

Vydáno: , Sfinx – Bohumil Janda
Originální název:

Flying Colours, 1938


více info...
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha S vlajícími prapory

Elerrina
10.10.2020

Plynule navazující na děj předchozí knihy Řadová loď. Téměř celý příběh se odehrává v napoleonské Francii, dokumentaristickým způsobem je vylíčen pobyt v zajetí, transport kapitána, jeho zmrzačeného prvního důstojníka a jejich sluhy do Paříže, kde je pravděpodobně očekává poprava, náhlý dramatický útěk, zdlouhavě plynoucí měsíce ukrývání se na sídle přátelského hraběte a nakonec drzý únos ukořistěné britské lodi z francouzského přístavu. A opět zvláštně působící závěr. Triumfální návrat, očištění před válečným soudem, povýšení, bohatství a vytoužená žena, nic z toho nepůsobí rozporuplnému hrdinovi radost, jakoby to bylo jenom nebezpečí a fanatické plnění povinností, které ho mohou uspokojit.

elcapitano
08.06.2016

Pro mne je tento díl trochu slabší. Nejspíš proto, že se v této knize Hornblower poněkud proměnil z kapitána válečné lodi do romantického hrdiny typu Monte Christa. Radši mám jeho námořní dobrodružství, které autor s takovou znalostí tématu umí barvitě vykreslit.


Baronek
16.07.2014

Super kniha,doporučuji

Baronek
16.07.2014

Super kniha,doporučuji

aychend
29.11.2011

Zatím z celé tetralogie nejlepší a nejnapínavější knížka!!! Čte se úplně sama a úplně si to živě představuji. Super, k té se budu moc ráda vracet.