Ay.Le Ay.Le komentáře u knih

Když ne nyní, kdy? Když ne nyní, kdy? Primo Levi

Snad každý zná knihy z koncentráků, tahle kniha ale pojednává o Židech za druhé světové války jinak a nejlepší na tom je, že takové skupiny opravdu existovaly..podle mě rozhodně stojí za přečtení, té skupince prostě musíte fandit.

13.10.2012 5 z 5

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

osobně jsem čekala víc od knihy patřící do žánru antiutopie..nějakou uvěřitelnější vizi..nebo alespoň lépe napasnou vizi, protože nápad by to nebyl špatný, zpracování mi ale místy dost vadilo..spousta informací hozených od placu bez jakékoli další vazby, nevysvětlené, místy zmatené..po skvěle vystavěných a napsaných antiutopiích 1984 od Orwella a My od Zamjatina je toto slabý odvárek, ze kterého se při troše šikovnosti (tím nechci nějak znevažovat Bradburyho, nic jiného jsem od něj nečetla) dalo vytřískat mnohem mrazivější a děsivější drama konzumní společnosti bez cíle, kterou už reálný svět nezajímá a zavírá sama sebe v neskutečnu..škoda

09.07.2012 3 z 5

Ferdydurke Ferdydurke Witold Gombrowicz

neskutecne zabavna a povedena zalezitost

25.06.2012 5 z 5

Pěna dní Pěna dní Boris Vian

nejkrasnejsi kniha (a take jedna z tech podmanive smutnych)..cetla jsem poprve a dostalo me to..cetla jsem podruhe a zase me to dostalo a budu cist klidne znova a znova protoze tahle dokonala kniha se mi nikdy neomrzi

21.05.2012

Mefisto Mefisto Klaus Mann

rekla bych ze jedna z knih, ktere "neurazi", ale na druhou stranu ani nijak neoslni..coz je skoda protoze tema je to rekla bych ze lakave, ale literarni zpracovani proste misty dost pokulhava

21.05.2012 3 z 5

Solaris Solaris Stanisław Lem

bohuzel nedokazu jasat na touto knihou..sci-fi moc nemusim, ale riskla jsem to, ale neda se rict, ze se mi to vyplatilo. nejvic mi asi vadila priserna pasivita hlavniho hrdiny, takovym postavam zkratka nefandim a uz ze zasady me stvou. sahodlouhe popisy problematiky oceanu pro me jako ctenare prinosne taky nebyly, spis naopak. opravdu skoda, zacatek me navnadil, natukl radu otazek, na jejichz zodpovezeni jsem byla velmi zvedava, pak se to ale cele tak nejak "rozplizlo" a koneckoncu mam i pocit, ze ne vse se vysvetlilo..pro me jednoznacne zklamani

04.05.2012 3 z 5

Doktor Živago Doktor Živago Boris Leonidovič Pasternak

ze zacatku jsem se taky ztracela, pak uz me jen stval obcas sam zivago svym chovanim a taky to, ze neznam detaily rijnove revoluce, abych tomu mohla uplne porozumet, coz ale neni chybou knihy ani zpusobu, jak je to napsane, spis je to dobry popud k samostudiu:)

04.05.2012 4 z 5

Srdcerváč Srdcerváč Boris Vian

nejsem zadna mekkota drsnost v knihach snasim v pohode ale z tohohle mi bylo strastne tezko a spatne a pritom viana miluju..penu dni povazuju za genialnost nejtezsiho kalibru ale srdcervace jsem bohuzel nebyla sto skousknout..

06.02.2012 3 z 5

Berlín, Alexandrovo náměstí Berlín, Alexandrovo náměstí Alfred Döblin

pro me mistrovsky kousek:)

Synáček Synáček Jaroslav Havlíček

pro havlicka mam slabost:) i kdyz neviditelneho nic neprekona

Matka Matka Karel Čapek

malokdy se mi stane ze mam z knihy husi kuzi ale matka zapusobila obrovsky silne..z capkovych (mnou dosud prectenych) dramat pro me nejlepsi

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

ma prvni zkusenost s kunderou a nemuzu si pomoct - krome prvni povidky ktera uprimne pobavila - to povazuju za prumer

06.02.2012 3 z 5

Katapult Katapult Vladimír Páral

od parala mam precteny jen dve knihy (obe do skoly) a budu z toho mit asi navzdy trauma..ten clovek naprosto neumi psat..

06.02.2012 1 z 5