Atanone Atanone komentáře u knih

Jak jsem plul ke královně Severu Jak jsem plul ke královně Severu Kárlis Skalbe

Ke knize jsem se dostala už jako dospělá,koupila jsem i v antikvariátu,spěchala jsem na vlak a zaujaly mě nádherné ilustrace. Říkala jsem si-no co,pohádky,to se vždy hodí,když tak ji někomu dám.
Začetla jsem se do ní ještě ve vlaku a uvědomila jsem si hned po pár stránkách,že pohádky pro děti to asi nejsou a že ji nikomu nedám. Dodnes je to jedna z mých nejmilovanějších knih..Snad pro ten smutek,kouzlo a fantazii..a moudrost

21.04.2017 5 z 5

Ramses Prokletý Ramses Prokletý Anne Rice (p)

Myslela jsem si,že po Hodině čarodějnic mě čeká další úžasná kniha,ale musím říct,že jsem byla docela zklamaná. Než mumie ožila,bylo to docela fajn. Pak už se to bohužel jen vezlo dolů. Jediná postava,které jsem v knize jakž takž věřila byl Elliott Savarell. Kdyby tato kniha měla pokračování,zvědavost jak to s ním bylo dál by asi byl úplně jediný důvod,proč bych ji vzala do ruky.
Jedna hvězdička za Elliota,druhá za padoucha Henryho a třetí..protože mám Riceovou ráda.

21.04.2017 3 z 5

Pražské pověsti Pražské pověsti Václav Cibula

Na téhle knížce jsem vyrostla,jako dítě jsem ji četla snad stokrát a milovala jsem její ilustrace. V knihovně si asi mysleli,že ji čtu na pokračování,protože jsem si ji půjčovala pořád dokola.

Mlhy Avalonu Mlhy Avalonu Marion Zimmer Bradley

Velmi "ženská" kniha. Artušovská legenda mě zajímala od mládí,ale většinou byla pojatá jako mužská záležitost. Rytíři,meče,souboje,Excalibur,hledání Grálu. Toto je příběh ženy,kněžky,která se snaží zabránit zničení svého světa,své víry. V knize je krásně vyjádřená tolerance pohanských náboženství vůči křesťanství.Zatímco pro pohany byl Kristus jen jeden z dalších bohů, křesťané jejich bohy nejen neuznávali,ale dokonce ignorovali.
Bradleyové se podařilo vytvořit lidské postavy z masa a krve, těžko si vybírám,kterou z nich mám radši.
Jedna z mých nejoblíbenějších knih,ráda se k ní vracím a musím uznat,že i filmová verze se docela povedla

Bůh ví Bůh ví Joseph Heller

Kdo Bibli četl ví,že David není rozhodně černobílá postava i když jeden z největších králů Izraele. Úžasný básník,že..ale ty jeho ženské..no a děti taky nějak nedopadly..
Heller ho dokázal udělat úžasně živoucího. Vůbec nemám pocit,že by se touto knihou strefoval do Bible. Ono člověk kolikrát Bohu řekne všelijaké věci,to si přiznejme.
Pro mě jedna z antidepresivních knih. A taky jedna z nejvíc "evangelizačních" protože když ji někomu doporučuju,musím dodat,že pokud si nepřečte Bibli,bude z ní mít tak 60% a možná se ani moc nezasměje.

Kletba lady Macbeth Kletba lady Macbeth Marian Veevers

Pozor na to,co říkáme.Stará zaklínadla mohou fungovat i po staletích.

Tahle kniha mě "dostala" hlavně tím,že je to jedna z mála,která se strefila do mého osobního pojetí lady Macbeth. Vždy jsem ji vnímala jako ženu,která je schopná i zabít,,aby tomu,koho miluje,dala to,po čem se on sám bojí sáhnout,přesto že po tom touží. A v okamžiku,kdy je on schopen si to přiznat, už ji dál nedokáže milovat.
Příběh se odehrává ve několika časových rovinách a je napínavý až do konce.
Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

Paměti Kleopatry II Paměti Kleopatry II Margaret George

Stejně jako první díl i tato kniha je velmi čtivá. Příběh Kleopatry láká spoustu umělců a knih na toto téma vyšlo už mnoho. Tato patří k těm nejlepším,co jsem četla

Paměti Kleopatry Paměti Kleopatry Margaret George

Poutavě napsaný příběh s živoucími postavami,které se vám hned dostanou pod kůži

Gösta Berling Gösta Berling Selma Lagerlöf

Jedna z mých nejoblíbenějších knih vůbec. Co postava,to literární láska. Drsný kraj,silní lidé,pohádky promísené se skutečností. Nádherná kniha o hříchu a odpuštění,o lásce a naději.
Doporučuji každému,kdo má rád pomalé příběhy u kterých ani tolik nezáleží na tom,jestli konec bude šťastný,nebo ne

Odrazy v Nilu Odrazy v Nilu J.Suzanne Frank

Miluji knihy o starověku,o Egyptu obzvlášť a tahle se mi líbila moc. Představte si,že se ocitnete v jiné době,v jiném těle,lidé vás z nějakého důvodu nemají rádi a vy nemůžete mluvit,abyste zjistili proč tomu tak je a co se vlastně děje. Tahle zápletka byla od spisovatelky velmi chytrá,protože díky ní překlenula spoustu logických otázek,které by asi každý čtenář měl.
Přečetla jsem jedním dechem a ráda se k ní vracím.

Magická padesátka Magická padesátka Marcela Košanová

Dobré optimistické čtení. Jelikož mě samotnou ta moje "padesátka" zanechala vcelku bez nějakých tragických pocitů,nechala jsem knihu kolovat mezi kamarádkami. Kdo ví-třeba díky ní přibylo čarodějek. Ale hlavně doufám,že jsem poslala dál hlavní poselství téhle milé knížky- že ženské srdce dokáže čarovat v jakémkoli věku a vždy to stojí za to.

Hlubina času Hlubina času René Barjavel

S touto knihou jsem svedla tuhý boj. Na jednu stranu lákavé téma,na druhou stranu poněkud neuspořádaný styl psaní. To mě docela rušilo-ten rozdíl mezi současným jazykem a přehnaně květnatým opěvováním Atlantidy..ale souhlasím,že to tak asi autor chtěl.
Další,co mě zklamalo bylo,že se závěrečné "překvapení" dalo odhadnout už docela brzy. U mě se nekonalo vůbec.
S vědomím toho,že kniha vznikla poměrně dávno a že vědecký pokrok od té doby nabral nesmírné obrátky,nechci ji nějak přehnaně soudit.

21.04.2017 3 z 5

Zahrada kouzel Zahrada kouzel Sarah Addison Allen

Na romantiku moc nejsem,ale tahle kniha se mi dostala pod kůži. No řekněte,která z nás by nechtěla zdokonalit svá kuchyňská kouzla a nebo mít na zahradě kouzelnou jabloň?
Waverlyovy jsem si okamžitě zamilovala a nejvíc mě asi dostala Evanelle s její schopností dávat lidem potřebné dárky.
Milé počtení,které mě zanechalo s dobrým pocitem. Doporučuji všem,kteří dovolili,aby se na jejich obloze usídlily mraky. Nezapomínejme,že každý mrak má stříbrný okraj

21.04.2017 5 z 5

Hodina čarodějnic I. Hodina čarodějnic I. Anne Rice (p)

Tuhle knížku bylo opravdu těžké odložit a přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Zkraje bylo trochu oříškem pro mou trpělivost převyprávění děje a neustálé vracení se na začátek,ale jak děj nabíral na obrátkách,přestalo mi to vadit. Škoda,že další pokračování v češtině zatím nevyšlo (pokud ano,prosím,dejte mi vědět).
Každopádně Mayfairské čarodějnice můžu jen doporučit.