Hlubina času

Hluboko pod ledem Antarktidy objeví sonda francouzské polární základny něco naprosto nečekaného, zvláštního, nepředstavitelného. Stopy neznámé civilizace, trosky budov, schodišť, ulic. A jejich přístroje zachytí signál fungujícího ultrazvukového vysílače. Znamená to snad, že uprostřed změti pohřbených, gigantických zřícenin něco nebo někdo žije a volá? Co najdou vědci a technici Mezinárodní expedice, která je pověřená najít odpověď na tuto otázku? Jak dopadne konfrontace civilizace XX. století s mnohem vyvinutější civilizací, která zničila sama sebe? Kde jsou hranice lásky, víry, nenávisti? Před námi se otevře hlubina času, abychom do ní mohli s úžasem pohlédnout....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/26_/26360/hlubina-casu-26360.jpg 4.216

La nuits des temps (1968)

Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, KBM International

Atanone
21.04.2017

S touto knihou jsem svedla tuhý boj. Na jednu stranu lákavé téma,na druhou stranu poněkud neuspořádaný styl psaní. To mě docela rušilo-ten rozdíl mezi současným jazykem a přehnaně květnatým opěvováním Atlantidy..ale souhlasím,že to tak asi autor chtěl.
Další,co mě zklamalo bylo,že se závěrečné "překvapení" dalo odhadnout už docela brzy. U mě se nekonalo vůbec.
S vědomím toho,že kniha vznikla poměrně dávno a že vědecký pokrok od té doby nabral nesmírné obrátky,nechci ji nějak přehnaně soudit.

lazarus
10.02.2017

Přečteno na jeden zátah. Alespoň k něčemu ta chřipka byla. Nebylo to špatné ani hloupé, naopak. Vcelku dost lidských myšlenek a trochu té Atlantidy obsahující softporno. To poslední mě tam moc nesedělo, ale což. Pan autor to tak má asi nastavené a nedalo mu to. Takže pozor potenciální čtenáři - příběh je tak trošku "holčičí" s malým překvapením v závěru.

JiříŠkorpík
19.10.2014

Kniha se skutečně četla velmi dobře, protože autor to se čtenářem opravdu umí a udržuje ho neustále v napětí, ale už během čtení jsem získával pocit, že kniha je až moc poplatná době, ve které vznikla.

manaj
21.04.2013

Krásný příběh, který jsem přečetla jedním dechem.

kocour_mikeš
20.06.2012

Tak tato kniha mne nadchla zajímavým netradičním příběhem, dobře se četla a měla spád.

René Barjavel

René Barjavel