Ashi Ashi komentáře u knih

Tajemství kosmetiky Tajemství kosmetiky Vít Syrový

Tabulka s přehledem ingrediencí v kosmetice a jejich škodlivost je boží! Často využívám.

Braňte svoje zdraví! Braňte svoje zdraví! Jana Hochmannová

Kniha mile překvapila, připomíná knihu Doba jedová. Jasné a obecně známé rady.

11.07.2020 4 z 5

Etologie. Biologie chování zvířat Etologie. Biologie chování zvířat Zdeněk Veselovský

Bible etologie. Vycházela jsem z ní ke státnicícm, obsahuje krásné shrnutí oboru etologie.

11.07.2020 5 z 5

Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Jana a Dana aneb Uličnice k pohledání Věra Řeháčková

Příjemné nenáročné čtení o dvou sestrách, které rádi jezdí na koni.

Duch Budó Duch Budó Ivan Fojtík

Nádherná knížka o hlubším smyslu bojových umení. Autor popisuje duchovní stránku, kterou bojová umění obsahují. Kniha je hodně odborná, ale pro mě byla naprosto úžasná. Je zde třeba popis cesty - jak příspívá bojové umnění ke zklidnění mysli. že se pohybem kultivuje i mysl.

11.07.2020 5 z 5

Go Fascinující hra Asijský model obchodní strategie Go Fascinující hra Asijský model obchodní strategie Jasujuki Miura

Netradiční kniha popisující rozdíly ve vnímání obchodování v USA a asijských zemích. Autor popisuje jak vedl síť hotelů a na svých rozhodnutích demonstruje rozdíly v uvažování mezi západem a východem. Pomáhá si připodobněním ke stolní hře GO - asijský model a šachám - západní model myšlení.

Šťávy a míchané nápoje z přírody Šťávy a míchané nápoje z přírody David Frej

Tato kniha pro mě byla překvapením. Nádherně přehledné recepty. V době kdy mě smoothie bavily byly recepty super. Nápoje co jsem zkoušela byly chutné a nebylo třeba recepty upravovat.

11.07.2020 5 z 5

Všechno, co byste měli vědět o mužích a ženách Všechno, co byste měli vědět o mužích a ženách Allan Pease

Na motivy knihy vzniklo výborné divadelní představení. Kniha přibližuje zajímavé rozdíly mezi mužem a ženou, pěkne přehledně. příjemné oddechové čtení, ale okamžitě jsem všechno zapomněla.

Mistrovství práce s DSLR Mistrovství práce s DSLR Roman Pihan

Jednoznačně nejpřehlednější kniha, kde jsou všechny informace ohledně techniky focení. Knih jsem četla více, ale tato je opravdovou biblí. Je zde nejpodrobnější popis funkce zrcadlovky - to jinde nebývá, kapitoly jsou členěny podle okruhů a každé téma je pak rozebíráno na dvoustravě. Nevýhodou snad je jen, že je kniha obří a nikam se nevejde - menší formát a více stran by byl lepší. I vydání z roku 2013 je stále aktuální (dokonce se tam už zmińují dnes populární bezrcadla).

11.07.2020 5 z 5

Egyptologie - Za ztracenou hrobkou Osirise Egyptologie - Za ztracenou hrobkou Osirise Dugald Steer

Krásná kniha se zajímavými prvky jako dopisy, kusy látky atd.

O lvíčku Simbovi O lvíčku Simbovi Václav Jan Staněk

Nádherná černobílá fotopublikace o růstu lvíčka k dospělosti.

Ilustrovaný snář Ilustrovaný snář neznámý - neuveden

Přehledně sepsané základní výjevy ve snech - jejich význam. Jeden čas jsem si hledala významy často. Pobavilo to.

Škorpilova škola běhu Škorpilova škola běhu Miloš Škorpil

Kniha je psaná trochu nezáživně, ale domnívám se, že obsahuje všechno, co je k běhu potřeba. Četla jsem i knihu "Běhání pro nechápavé", které je psané daleko zajímavěji, ale prolíná se do ní americký hype styl. Oproti tomu je tato kniha "serioznější". Souhlasím s ní.

Bez dechu Bez dechu Sophie Jordan

Příběh nesouvisející s hlavním příběhem triologie Drakie. Setkáváme se tu však s kamarádkou Azurkou z Drakie. Oddechové příjemné čtení. Děj však není nikterak posouvací, spíše prázdninový život, běžné zápletky - hezcí kluci atd.

Návrat Návrat Sophie Jordan

Kniha Drakie je můj miláček. Naprosto jsem se do ní vžila. Prožívala jsem naplno každý zvrat a chvílema nedýchala napětím. A to musím říct, že jsem jí nečetla v teen věku, ale později. Musela jsem si jí pořídit v papírové podobě - protože jsem ji četla elektronicky a jako jednu zmála jsem ji opravdu chtěla držet v ruce. Hodně mě inspirovala. Je pravda, že příběh je hodně emoční - kdy hlavní hrdinka řeší lásku k lovci, ale okolo se děje spoustu jiných věcí, že to vlastně není jen o láskové linii.

Drakie Drakie Sophie Jordan

07.07.2020 5 z 5

Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Hovory s Bohem III. – Neobvyklý dialog Neale Donald Walsch

Celá triologie je čtivá. Informace o jiných planetách atd. jsou pro někoho už hůře uchopitelné. Triologii doporučuji přečíst, ale se všemi názory se rozhodně nestotožnuji.

Upíři z Hollywoodu Upíři z Hollywoodu Michael Scott

Lehké čtení, které ovšem nezaujme a brzo kniha zapadne v kupě jiných.

07.07.2020 2 z 5

Proč se nám líbí to co se nám líbí Proč se nám líbí to co se nám líbí Paul Bloom

Přiznám se, že jsem knihu nedočetla, ale informace v ní byly zajímavé a popsané vědecky. Souhlasím s tím, že to, co se nám líbí je ovlivněno kulturou. Forma mi přišla však celkem nečtivá a hůř stravitelná.

Rainbow Reiki Rainbow Reiki Walter Lübeck

Kniha se mi líbila, v té době jsem přečetla několik knih o reiki a tato byla jedna z nejpozitivnějších.