Asdas Asdas komentáře u knih

Mr. Hockey - Můj příběh Mr. Hockey - Můj příběh Gordie Howe

Skvela sonda do hokejového praveku ,od toho najpovolanejsieho človeka,škoda že sa ,Mr.Hockey viac nerozpisal .

30.12.2022 4 z 5

Strach - Trump v Bílém domě Strach - Trump v Bílém domě Bob Woodward

Pri čítaní tejto knihy som si viac-krát spomenul na skeče Monty Python a uvedomil som si že ich vlastne v dnešnej dobe žijeme a nie len u hlavného predstaviteľa jednej z najmocnejších krajín sveta. Trump je dokonalou ukážkou keď forma prevalcuje obsah v politike .

01.04.2020 5 z 5

Žiarenie Žiarenie Stephen King

Majster Hororu? To skôr majster vaty . Podobne ako u TO pár atmosferických alebo s náznakom atmosféry momentov a potom skôr čítanie zo zvyku . Film od Kubricka je iná liga.

30.03.2018 2 z 5

Kotleba: Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente Kotleba: Odkiaľ prišiel a ako je možné, že sedí v parlamente Daniel Vražda

Konečne niekto napísal o tomto našom novodobom "Jánošíkovy " prvý ucelený text a len sa mi potvrdilo čo je to skutočne za človeka a čo chce a kam chce vtiahnuť Slovensko. Zároveň autor vďaka tomu ,že rozumne člení text dokáže v čitateľovi prebudiť rôznu paletu emócií a tak sa to miestami číta skôr ako nejaká biografia než novinárska práca . Všetky prsty hore .

20.10.2017 5 z 5

Popol všetkých zarovná Popol všetkých zarovná Dominik Dán

Tak neviem či Dánovi pri písaní knihy nejaký pán Novák šepkal do uška daj tam jednu nezmyselnú nezaujímavú vraždu a okolo toho vybuduj príbeh a predaj, ale v podstate Dán okrem toho ,že stihol napísať ten príbeh aj s tou nezaujímavou vraždou tak si ho ešte aj sám zrecenzoval . Keby som to čítal v dobe vydania tak by som to asi miloval takto je to za tie latentné štyri hviezdičky:)

02.10.2017 4 z 5

Nájdem si ťa Nájdem si ťa Joanna Connors

Popisok knihy klame, takmer vôbec sa nejedná o nejakú detektívku skôr možno definitívne zmierenie s vlastnou minulosťou autorky ,ktoré potrebovala hodiť na papier. Zatiaľ najslabšia Absyntovka.

PS: Samozrejme znásilňovanie odsudzujem .

22.09.2017 2 z 5

Ztracený symbol Ztracený symbol Dan Brown

Takmer 500 stránkový produkt pre dnešného čitateľa milujúceho thriller bez štipky napätia , s nulovým rozprávaním ( Brown je všeobecne zlý rozprávač ) , figúrkami ,ktoré sa tvária ako postavy z mäsa a kosti a šuštia papierom .Obsahovo sa to točí okolo jednej veci ( a aj to čitateľa po pár stránkach prestane baviť,kedže Brown sa to snažil všetko nahustiť do jednej noci aby tak vznikol dojem väčšieho napätia len mu to podrážajú aj nepochopiteľné flashbacky do minulosti a ten záporák je asi moje čitateľské WTF tohto roka
) samotné členenie textu a rozsekávanie do množstva kapitol ,potom ukazuje aj to ,že forma čitateľa veľmi neohúri .

06.08.2017 1 z 5

Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Černobyľská modlitba (kronika budúcnosti) Světlana Alexandrovna Alexijevič

Ja ako mladšia generácia (1989) po Černobyľská ,pre ktorú je to skôr mýt o ktorom počul už v mladom veku je to veľmi dôležitá publikácia . Kaleidoskop príbehov, informácii z prvej ruky , poznatkov a aj pomník všetkým ktorý na následky tej katastrofy zomreli . Odporúčam všetkými desiatimi .

27.06.2017 5 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Young adult ako vyšité , priamočiare , miestami toporné , jazyk lenivý ale svoju cieľovku si to nájde.

11.06.2017 3 z 5

Fantom Manhattanu Fantom Manhattanu Frederick Forsyth

Toto nie je ten Forsyth ,ktorého si človek obľúbil :( Skôr veľmi oddychové čítanie bez napätia kde sa stáva najzaujímavejšou časťou ten predhovor autora kde kritizuje (veľmi nešťastne )Lerouxa a čo to poodhaľuje z histórie toho úžasného románu .

25.02.2017 2 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Motivačná literatúra zabalená do intelektuálnej beletrie pre masy s prvkami mágie , kde nefunguje (až na ten koniec) nič a navyše sa ten text Coelhovi medzi tými odstavcami rozpadá . A tak sa čudujem čo už dnes dostane nálepku kvalitnej literatúry a zaujímalo by ma koľko veriacich fanúšikov "filozofa" držalo v ruke niečo od Borgesa , Calvina ,Marqueza alebo čítalo nejaké Príbehy Tisíc a jednej noci .

18.02.2017 1 z 5

Podvolení Podvolení Michel Houellebecq

Autor sa oslobodzuje od rozprávania nejakého príbehu ,ktorý by aj tak ľudia čítali v lepšom prevedený inde ..a ponúkol krásnu formu ,literatúry 21 storočia a nutne povedať že mu to vyšlo nad moje očakávania. Faktom je ,že ak sa v tom človek nájde tak podobne ako hlavná postava vidí len to jediné nemenné riešenie . To oslobodzujúce.

16.02.2017 5 z 5

Mafiáni v Bratislave · Danišovci · Peter ,,Žaluď“ Steinhübel - sýkorky Mafiáni v Bratislave · Danišovci · Peter ,,Žaluď“ Steinhübel - sýkorky Gustáv Murín

Obsahovo husté , formou šialene chaotické .

20.01.2017 3 z 5

Domeček pro panenky Domeček pro panenky Neil Gaiman

U tejto knižočky to všetko začalo a veľmi ma zaujíma čo s tým urobí farba...

01.09.2016 5 z 5

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Bezhraničná fantázia zabalená do kritiky vtedajšej/ dnešnej spoločnosti .Nádherné čítanie pre malých aj veľkých ,ktorý ešte aj v dnešnej pretechnizovanej dobe majú chuť zažiť veľké dobrodružstvá . Ps : Len dúfam ,že sa hodnotí tá kniha ,ktorej obálka je na hlavnej fotke..

01.09.2016 5 z 5

Druuna Druuna Paolo Eleuteri Serpieri

Veľmi pekná kresba , výborne gradujúci dej ,ktorý je vždy nad divákom,snové sekvencie ,dávka sexu a násilia a jeden z pilierov tejto edičnej rady máte na svete . Ps: Teším sa na pokračovanie :)

05.08.2016 5 z 5

V jako Vendetta V jako Vendetta Alan Moore

Ak sa hovorí ,že ilustrácie u knihách by nemali byť lepšie ako písaný text ,tak u komiksoch to platí dvojnásobne a Moore s Lloydom našli presne tu harmóniu .

09.06.2016 5 z 5

Vždy som si prial čítať epický filozofický western ,plný násilia bez hlavnej postavy , s množstvom postáv slúžiacim príbehu , kde dobro a zlo neexistuje.

02.05.2016 5 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Stoker totálne ničí predstavu že spisovateľ je zaujímavejší ako jeho dielo , obsah je lepší ako forma a z priemerného spisovateľa sa stáva legenda .

03.04.2016 5 z 5

Superman: Rudá hvězda Superman: Rudá hvězda Mark Millar

Jediná vec ,ktorá mi kazila dojem boli tie akčné sekvencie v tretej časti ,inak je to pecka . PS : Ten koniec s poslednými panelmi mohol byť iný ,veď viete ..:)

28.03.2016 4 z 5