Arya26 Arya26 komentáře u knih

Čarodějka Čarodějka Kristina Hlaváčková

Zpočátku jsem byla zaskočena věkem hlavní hrdinky ,ale na svůj věk byla Elena velmi vyspělá a myslím si že autorka mohla o Eleně napsat že je starší. Tato kniha se mi z počátku moc nezamlouvala ,protože mi přišla tuctová ,ale v části když Eli ,,zdrhala´´ od elfů (a hlavně od své ,,milované´´ pratetičky :-D) a narazila na pidimužíky mě kniha naprosto ochromila a vtáhla do děje. U knihy jsem se opravdu moc nasmála hlavně nad výroky Michaela a pidimužíků ,kteří pořád říkali ,,Bugrid´´. Taky mě dostala kapitola ,,o mnoho nezajímavích let později´´ kdy bylo Eleně šestnáct a když nechala Failonovi zarůst chalupu. To jsem se opravdu od srdce smála při přectavě hrdého elfa s poraněným egem jak si seká mačetou (nebo něčím podobným) cestu do vlastního domu :-D !!!! Tato kniha je naprosto úžasná a při psaní této recenze jsem se celou dobu smála a hlavně při vzpomínce na Failonovu chalupu. Vůbec se nedivím ,že je nominována na nejlepší knihu roku 2014 ,ale nechám si rezervu pro další díly. PS: Právě dočítam druhý díl a musím říct ,že to bude ještě větší pecka než jednička!!!

14.02.2015 4 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Na úvod začnu tím s jakými pocity jsem tuto knihu začala číst. Tuto knihu předemnou začala číst moje kamarádka a ani ji nedočetla a tvrdila mi že je nějaká celá ,,divná´´ a že čtení nechala asi po 30 stranách. Já jsem ji z počátku poslouchala a zkrátka jsem tuto knihu jaksi ,,ignorovala´´ ,ale pak nastal čas mých narozenin a moje kamarádka se mě ptala co chci za knihu (jiná kamarádka). Ve mě to hlodalo a tak jsem tedy od ní dostala ,,Fínu´´. Ignorovat tuto knihu byla velká, VELKÁ ,VELIKÁ!!!! chyba!!!!! Zpočátku jsem byla zmatená ,protože jsme byli jaksi autorkou ,,vhozeni´´ do proudu již rozběhnutého děje ,ale pak nám hodila na pomoc jakousi ,,větev´´ (záchytný bod) jimž byla část ,kdy nám Fína líčila svou minulost. Po přečtení této části jsem byla ohromena říkal jsem si ,,co bude dál´´ a už jsem nastoupila do kolotoče světa draků z něž se již nedalo vystoupit. Tato kniha nám ukazuje úplně nové draky které neznáme a moc se mi to líbí (i tito nezvyklí draci s jejich vrtochy v chování) Tuto knihu všem velice doporučuji a už moc těším na pokračování a na to až mě zase Serafína vtáhne do děje.

25.01.2015 5 z 5

Záchrana Lilandgarie Záchrana Lilandgarie Michaela Burdová

Tuto sérii jsem přečetla a zpočátku po přečtení jsem si myslela ,,wow to bylo něco´´.Ale teď s odstupem času mě tato knižní série přijde hodně průměrná. Hodně věcí mě přišlo lidově řečeno ,,obšlahnutý´´ z jiných knížek.A ten závěr mi připadal jako opsaný ze závěru inheritance od Paoliniho (když Eragon odplul z Alagaesie a nechal tam Aryu a vše co miloval).Taky autorka hodně idealizovala Aranis což mě dost štvalo a já si v duchu myslela o Aranis že nemá snad žádnou chbičku což mě dost vytáčelo a unavovalo (všechny postavy vždy mají kladné a záporné vlastnosti ale Aranis NÉ!!! ta je zkrátka dokonalé ztělesnění dobra).Závěrečná bitva taky byla nic moc. Ale jinak to bylo příjemné a pohodové čtení a kdybych byla o něco mladší tak by tato série patřila mezi mé srdcovky.

20.01.2015 3 z 5

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

Tuto knihu jsem dostala k vánocům a naprosto mě zaujala. Byla dobře napsaná a četla jsem ji s nadšením od začátku do konce a byla plná napětí. Líbila se mi víc než film ,protože byla daleko podrobněší a finální souboj byl naprosto famózní a tuhla mi z něj krev v žilách a byl daleko velkolepější než ve filmu a ve filmu jsem někdy nechápala co se děje a kde Katniss je , ale v knize to bylo velmi dobře vylíčené a vše jsem chápala. Jediné co mě štvalo bylo to že Katniss byla někdy až příliš nevrlá a nepřátelská na své okolí , ale jinak mi nevadila.Kniha byla super.

29.12.2014 4 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Tato kniha je z celé série moje nejmilejší hned po inheritanci. Naprosto mě uchvátil svět elfů a Eragonova ,, proměna'' . Naopak mě připadaly pasaže s Ronanem často nudné a nezáživné , protože Paolini často utnul nějakou napínavou část s Eragonema začal psát o Ronanovi. Naopak se mi líbil příběh z pohledu Safiry. Knížka i přes malé nedostatky mě doopravdy okouzlila a pobavila.

27.12.2014 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Nejlepší kniha na světě!!!

07.12.2014 5 z 5

Doktor Proktor a konec světa. Možná... Doktor Proktor a konec světa. Možná... Jo Nesbø

Fusky uzky!!

07.12.2014

Doktor Proktor a prdicí prášek Doktor Proktor a prdicí prášek Jo Nesbø

Vtipný příběh plný vtipných situací doporučuj :D !!!

Fiorella a Bratrstvo křišťálu Fiorella a Bratrstvo křišťálu Vlastimil Vondruška

Výborná , ale spíš méně známá knižní série!

Ostrov zasvěcení Ostrov zasvěcení Ilka Pacovská

Výborná kniha pro začínající čtenáře fantasy. Série už měla první čtyři díly když jsem ji v jedenácti začala číst a teď průběžně vychází další. Výborná série , ale spíš pro mladší čtenáře.