Arianne Arianne komentáře u knih

Co ta holka chce? Co ta holka chce? Lindsey Kelk

Prijemne pokracovani, krasne prostredi Milana, romantika jenom srsi...Prijemna oddechovka pro maroda:-)

19.04.2016 4 z 5

O jedné holce O jedné holce Lindsey Kelk

Příjemná oddychovka. Od začátku mě nutila neustále srovnávat se Zbožňuju New York, má podobnou dějovou linku, ale chybí jí spád, hlavně z počátku jsou události jakoby nalepené jedna na druhou a trochu kostrbatě pospojované. Všechno, co se stane od příletu na Havaj, je úžasně předvídatelné, každé písmenko čeká člověk už dopředu a když se to stane, jen se pousměje.
Nicméně pořád je to Kelková, postupně chytá dech a nutí nás prožívat krizi identity s Tess, vyvolává úsměv na tváři a to je hlavní. Kniha je milá, čtivá a po trochu kostrbatém rozjezdu se najednou děje spousta věcí a nezbývá, než se nechat unášet proudem a doufat, že to dobře dopadne.
Akorát mě trochu naštal konec. Jakoby se autorka v půlce kapitoly rozhodla, že zbytek nechá na další knihu a prostě bez jakéhokoli ukončení přestala psát. Chvíli jsem si myslela, že mi ve čtečce kus chybí, než jsem ochopila, že je vážně konec.

13.11.2015 3 z 5

Čas mezi námi Čas mezi námi Tamara Ireland Stone

Nebylo to špatné, příjemná jednohubka, jen ten konec byl trochu moc násilný, jakoby si autorka řekla, že za pět minut musí skončit a tak seškrtala vše, co nestíhala přepsat.
A co se týče chyb v překladu - neskutečné, divím se redakčnímu týmu, že to pustil do tiskárny.

23.09.2015 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížku jsem si vybrala, když jsem si předsevzala, že přečtu aspoň nějakého Greena. A Aljaška se mi podle anotace líbila nejvíc. A tak jsem četla. Ale nějak jsem tu knížku nedokázala. Nedokázala jsem v tom najít to prozření, nedokázala jsem se vžít do žádného z hrdinů ani si nějakého oblíbit, nedokázala jsem překousnout přezdívku "Váleček". Pořád jsem čekala, kdy přijde to "velké Možná", ale až do konce knížky jsem se nedočkala.
Neblo to špatné čtení. Styl byl příjemný, sem tam nějaký vtipný moment a moc se těším na diskuzi ve čtenářském klubu, protože mi snad někdo dokáže říct, o čem že ten "život podle Milese" vlastně je.

15.09.2015 3 z 5

Láska v podsvětí Láska v podsvětí Meg Cabot

Příjemná oddychovka. Lecos by se dalo vytknout, občas jsou v příběhu trhliny, kdy není úplně jasné, proč postav dělají to či ono, ale příběh je zajímavý, napsané je to čtivě a poutavě... Jen to rozkouskovávání na díly už mi leze na nervy.

09.09.2015 4 z 5

Čarodějky z East Endu Čarodějky z East Endu Melissa de la Cruz

Nebylo to tak špatné. Téma ze severské mytologie je rozhodně zajímavé, nechat znovu ožít dávné bohy a bohyně a dát jim život obyčejných lidí. Ale nezdálo se mi, že by o nich autorka něco věděla. Nastudovala si pár rodokmenů, nějaké pojmy a šup! je z toho kniha. Ale to je asi můj problém, mytologii jsem svého času studovala.
Pokud jde o samotný příběh, je v něm spousta nevyužitého potenciálu. Hrozně dlouho a zbytečně podrobně se se všemi seznamujeme, pak se jakoby nic neděje a najednou se všechno vyřeší.
Ale i přes výhrady jsem si obě sestry celkem oblíbila a na další díl jsem zvědavá.

20.05.2015 3 z 5

Rubínový kruh Rubínový kruh Richelle Mead

vyšla, dorazila do knihkupectví v úterý ;-)

15.05.2015 5 z 5

Země věčného léta Země věčného léta Lee Carroll

A třetí díl v čj nevyjde :-(

02.04.2015

Strážkyně krve Strážkyně krve Tessa Gratton

Pěkné kouzelné čtení, chvíli trvalo, než jsem se začetla, začátek se hrozně táhl, ale cca od prostředka už to mělo švih a napětí. Rozpletla se tu historie velké rodiny čarodějů, dozvěděli jsme se víc o postavách načrtnutých v prvním díle a bylo zajímavé pozorovat magii prostřednictvím někoho, kdo ji ovládá celý život. Zdařilé pokračování velmi zdařilého prvního dílu.

01.04.2015 4 z 5

Zeptej se svých průvodců Zeptej se svých průvodců Sonia Choquette

Nejlepší karty, ze všech co mám. Používám i jiné, ale tyhle jediné pravidelně.

22.02.2015 5 z 5

Stříbrné stíny Stříbrné stíny Richelle Mead

Tento díl byl takový zvláštní. Přetrvávalo zde napětí vyvolané závěrem předchozího dílu, hrůza nápravného centra dostála tomu, co autorka naznačovala v předchozích dílech. Jen mi tu chyběli ostatní postavy. Všechno se zaměřovalo na Sydney, která byla až neuvěřitelně akční, a Adriana, který se jen utápěl v sebelítosti. Čekala bych, že se Sydney bude snažit pomoci např její máma nebo starší sestra, které o organizaci vědí, ale nejsou jejími členy. Carly se v příběhu jen tak mihne, což je škoda, mohla by zaujímat větší prostor.
A v druhé části se toho zas děje tolik najednou, že člověk ani nestíhá sledovat všechny okolnosti. Záchranná akce proběhne letem světem bez jakýchkoli komplikací, později je těch komplikací zas až příliš, takže to působí přitažené za vlasy.
Nicméně závěr člověka opět navnadí na další díl a tak nezbývá, než čekat na květen a doufat, že nakladatelství neposune vydání Rubínového kruhu.

26.01.2015 4 z 5

Pokrevní pouta Pokrevní pouta Richelle Mead

Příjemné nenáročné čtení, autorka má hezký styl vyprávění, postavy jsou sympatické, zápletky přirozené...
Kdo má rád fantasy romantiku, tohle je jedna z těch lepších v rámci žánru

18.01.2015

Emoční inteligence - Cesta do středu sebe sama Emoční inteligence - Cesta do středu sebe sama Jane Wharam

Už dlouho mě dané téma zajímá, ale pro začátek jsem si chtěla vzít knihu, která nebude publikována příliš odborně - k tomu se nejspíš dostanu později. Jsem teprve na začátku a už se potýkám s fenoménem, který mě na podobných příručkách vždy odradí. Proč proč proč mají spisovatelé potřebu každé druhé slovo podkládat rozsáhlým výzkumem a ten obšírně popisovat? Chápu, že chtějí čtenáři ukázat, že mají v něčem oporu a nekrmí ho nějakými svými bludy, ale opravdu - snad není nutné, aby odkazů na výzkumy a jejich popisů bylo takové množství. Jak to čte člověk pořád dokola, je to neskutečně otravné a činí poznání nepřehledným. Ale budu číst dál, doufejme, že se to zlepší.

19.11.2014

Tanec stínů Tanec stínů Kalayna Price

Stejně příjemné čtení jako první díl, trochu delší rozjezd, ale pak už se četla velmi dobře, autorka nás hlouběji zasvěcuje do světa fae a dvorské politiky - mohlo by to být trochu propracovanější, ale jednoduchost není úplně na škodu. Bohužel se hlavní hrdinka vrhá bezhlavě z jedné akce do druhé a tak se téměř neřeší vztahy mezi jednotlivými postavami. Nejvíce mi chyběla nějaká ta pouta přátelství mezi Alexis a Holly, Alexis a Riannou - sice pro sebe riskují své životy, ale ze stránek nedýchá žádný opravdový důvod, proč to dělají.

26.10.2014 4 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Začátek byl dost unylý, nicméně téma potopeného kontinentu mě zaujalo natolik, že jsem se donutila vytrvat. Přibližně ve dvou třetinách se děj konečně trochu rozjel a pak už se četla téměř sama. Postavy byly celkem sympatické, každý měl svou vlastní osobnost, za což knihu chválím. Jen mi chybělo takové to postupně dávkované odhalování a rozkrývání, všechno se vysvětlilo naráz na konci snad během dvaceti stránek a to mi přišlo trochu škoda, protože pak úplně nevynikl potenciál, který příběh určitě má.

03.10.2014 3 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Asi jsem od ní očekávala moc, ale celkem mě zklamala. Tak dlouho jsem čekala, až se začne něco dít, až byl konec. Pro mě bohužel nuda.

30.09.2014 2 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Po trochu slabsi Parizi, opet uzasna kniha plna lasky, pratelstvi a opravdovosti zivota. New York je samozrejme nedostizny, nicmene Londyn se mi libil o dost vic nez Pariz, kde byly Angelininy extempore neuveritelne a vyumelkovane. Londyn je svezi vypraveni ne o idealnim partnerovi, ktery vas za kazdych okolnosti podrzi. Spis resi slozitost vztahu mezi matkou a dcerou, jak skloubit dve pritelkyne, co jsou jako voda a ohen a kde najit hranici mezi nesobeckym podporovanim a skutecnou potrebou nechat se podporovat.A protoze zrovna sama resim svatbu, byla pro me uzasnym nashledem.

17.06.2014 5 z 5

Moc prijemne cteni, zpocatku trochu zmatene, ale neni divu.Tahle utlounka knizecka je plna silnych pribehu.

14.06.2014 4 z 5

Dcera čisté krve Dcera čisté krve Anne Bishop

Je to podivny a lehce zmateny svet, kde vladnou sadisticke zeny, zneprateluji si muze a pak jsou nuceny je jeste trvdeji ovladat.Ale nic netrva vecne a co se stane, az se ten nejmocnejsi a nejzurivejsi osvobodi? To se dozvime v pristim dile.
Pribeh je zajimavy a celkem neotrely, nicmene styl vypraveni je misty zmateny a az zbytecne komplikovany. Nez se pustim do pokracovani, chce to trochu oddechu.

22.04.2014 3 z 5

Stín noci Stín noci Deborah Harkness

O dost slabší než první díl, hrdinové se vyrovnávají se svými starými a novými já. Tento proces se odehrává na pozadí víceméně napínavých událostí, které se odehrávají v rychlém sledu za sebou, bohužel tak děj působí dost nekoordinovaně, roztříštěně a jaksi neuvěřitelně. Všichni se o Dianu zajímají, ale jejich zájem působí nepřirozeně a postrádá pevný základ. Matthew je naproti tomu dost nepříjemný, sympatickou majetnickost vytřídala protivná zakomplexovanost. Nicméně pořád věřím, že to byl jen slabší střed výborné trilogie a čekám strhující závěr.

30.10.2013 3 z 5