anyzek anyzek komentáře u knih

Evangelizace ohněm Evangelizace ohněm Reinhard Bonnke

Mohu jen doporučit. Je to svědectví člověka o jeho službě Pánu v našich posledních časech a o záchraně lidí skrze jeho službu pro Boží království.

16.10.2016 5 z 5

Uprchlík na ptačím stromě Uprchlík na ptačím stromě Ondřej Sekora

Tak se mi konečně podařilo tuhle knihu po 3 letech sehnat. Prostě paráda! Dávám znovu a znovu palečky a všechny hvězdičky!
Tatínkové, maminky, dědečkové, babičky, strejčkové a tetičky - neváhejte a pořiďte jí mrňatům okolo vás! Zažijete společné krásné chvíle při čtení této okouzlující knihy s báječnými ilustracemi! :-)

03.05.2016

Malované počasí Malované počasí Ondřej Sekora

Super kniha, škoda, že když už jí někdo má, tak za ní chce docela dost. No prostě - nová doba! Kdo na to má, tak jí koupí, kdo ne - vzpomíná. A i to je príma!
Ráda bych tuhle knihu měla pro kluky vnuky, ale z toho útlého důchodu si to za ceny z bazaru nemohu dovolit. Jau jau, to to bolí! :-)

03.05.2016 5 z 5

Hovory o lásce Hovory o lásce Květoslav Šipr

Rozhodně neuškodí si tuto útlou knížečku přečíst. Láska je složitá věc a dobrá rada nad zlato!

03.05.2016 4 z 5

Práče Práče Jan Mareš

Práče - tuto knihu jsme postupně přečetly snad všechny děti z naší vesnice, šla z ruky do ruky a podle toho vypadala - až byla nakonec vyřazena z knihovny pro omšelost. Byla mezi námi velice populární a Borkovi - práčeti, se chtěly podobat nejen kluci, ale také některé holky. Rádi jsme si hrávali na partyzány ve starém lomu a Práče byla jedna z knih, která nás inspirovala. A navíc jsme měli tu výhodu, že jsme válku znali z vyprávění našich rodičů a prarodičů. Už jen z nostalgie dávám 5 hvězdiček.

28.04.2016

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Fakt príma kniha pro pohodu a filmové zpracování prostě miluju! :-)

Babička Babička Božena Němcová

Babičku nepřestanu nikdy mít ráda, už jenom proto, že mi připomíná mojí vlastní babičku, narozenou v malé jihočeské chaloupce v roce 1889. Tolik jsou si podobné!
A když vidím filmová zpracování, vždy mě to dojme. Nestydím se za to.

27.04.2016

Základy svobody - pro jednotlivce a společnost Základy svobody - pro jednotlivce a společnost Ulf Ekman

Užitečná knížečka, principy svobody fungují opravdu stejně jak u jednotlivce, tak v jakékoliv společnosti. Doporučuji.

Čmelák Aninka Čmelák Aninka Ondřej Sekora

Opravdu je to krásná knížka. A to že je smutná? Většinou rádi oslavujeme život a se smrtí se tak nějak nepočítá. Řekla bych, že pan Sekora zvládl bravurně odchod ze života a úžasně popsal jeho pokračování. Vždyť jako lidé prožíváme to samé - narození, život - jeho radosti a strasti a odchod ze života s předáním štafety svým potomkům. Copak vy osobně jste neprožili odchod někoho blízkého? Je velice dobré mluvit s dětmi nejen o narození, ale i o odchodu z tohoto světa. A předat dětem to úžasné poselství - pokud kdokoli zůstává v srdci byť jen jediného člověka, žije navěky. : )

Houbařská kuchařka Houbařská kuchařka Miroslav Smotlacha

Překvapilo mě, kolik receptů je na úpravu hub. To se panu Smotlachovi opravdu podařilo to vše takhle posbírat a uspořádat. Třeba jsem netušila, že se houby dají také udit! No - vyzkoušela jsem z toho docela dost receptů a bylo to i pro mě, coby rodilou houbařku, překvapující. Ta rozmanitost chutí a druhů hub, které jsem si dosud netroufla udělat jinak, než jako smaženici, do bramboračky anebo bedly na řízek. Prostě houby, které člověk znal na 100% a používal jen klasické, osvědčené recepty. Musím ale dodat, že moje houbařské experimenty s touto kuchařkou šly ruku v ruce s používáním Velkého atlasu hub (úžasný fotoatlas od autorů Ladislava Hagara, Vladimíra Antonína a Jiřího Baiera). Obě tyto knihy velice obohatily moje kuchařské houbařské umění v kuchyni!

15.04.2016 5 z 5

Konzervovanie a mrazenie v domácnosti Konzervovanie a mrazenie v domácnosti Jaroslav Balaštík

Kniha je ve slovenštině, což není na závadu, protože je v ní obsah knihy uvedený v češtině a Slovensko-český diferenční slovníček (například jsem do té doby nevěděla, že obyčejné české borůvky se slovensky řeknou čučoriedky). Osobně používám starší vydání z roku 1979 (Konzervovanie v domácnosti). Obě tyto knihy mají spoustu jednoduchých klasických receptů, podle nichž jsem se naučila sterilovat, konzervovat a to nejen ovoce, zeleninu, ale i maso, houby atd. Jednoduché postupy, vyzkoušela jsem jich z toho dost a vše dopadlo na 1.

15.04.2016 5 z 5

Kronika města Kocourkova Kronika města Kocourkova Ondřej Sekora

Jsem ráda, že jsem si znovu tuto knihu pořídila, zase bude príma zábava, až jí budu číst vnukům.

14.04.2016 5 z 5

Dcera Siónská Dcera Siónská Bodie Thoene

Kniha má zajímavý a strhující děj. Přečteno "v cukuletu". Doporučuji.

Znovuzrozený Znovuzrozený Charles W. Colson

Rozhodně stojí za to si tuto knihu přečíst. Bůh jedná i s vlivnými lidmi.

13.04.2016 4 z 5

Velký atlas hub Velký atlas hub Vladimír Antonín

Na houby mě vozila s sebou už moje maminka v kočárku a tak není divu, že jsem se do hub doslova zamilovala. Tento atlas je zatím nejlepší, jaký se mi kdy v životě dostal do ruky. Myslela jsem si, že už toho vím o houbách docela dost, ale rozmanitost hub, která je v tomto atlase zpracována a vyfocena, mě uvádí do úžasu. A ta detailní krása hub! Parádní atlas!!! Houbaři, neváhejte si ho pořídit!

Paprsek slunce pro duši Paprsek slunce pro duši Bruno Ferrero

Mohu jen souhlasit s "antheou", skutečně mnoho potěšujících příběhů, které mě osobně pohladily po duši. Čtenář nic neztratí přečtením této útlé knížečky, může jen získat.

Dýka a kříž Dýka a kříž David Wilkerson

Tak přesně tahle kniha mě katapultovala na celoživotní dobrodružnou cestu víry v živého Boha. Tato kniha byla protikladem a odpovědí Boha na to, když jsem přečetla Satanskou bibli, ale něco se mi v ní nezdálo........... Zároveň mě přivedla ke znovuzrozeným lidem. Něco úžasného!

16.03.2016 5 z 5

Utíkej, malý, utíkej Utíkej, malý, utíkej Nicky Cruz

Rozhodně doporučuji si tuto knihu přečíst, mě osobně pomohla udělat další krok kupředu na cestě víry!
Přečetla jsem jí jedním dechem. : )

16.03.2016 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Souhlasím se všemi, kteří tuto knihu hodnotí kladně a naopak se musím zastat pejska a kočičky před těmi, kteří si myslí, že je už překonaná. Četla jsem ji svým dětem, teď vnoučatům a úspěch byl vždy zaručený. Hodně záleží na tom, jakou zvolíte intonaci hlasu a jak dokážete děti do děje vtáhnout. Nevím, jakou zkušenost mají ostatní s předčítáním této knihy dětem, já mohu jen dodat, že se vždy dožadovali nového čtení : )
A ty děti, co jsou dnes už dospěláci, na ni velmi rádi vzpomínají!

09.01.2015 5 z 5

Zdraví z boží lékárny Zdraví z boží lékárny Maria Treben

Jsem ráda, že se mi tato kniha dostala do rukou. Často v ní hledám pomoc pro léčení různých neduhů a stále žasnu nad tím, jaká moc je vložena do bylin, žel, tak často opomíjených nebo zavrhovaných. Kdybychom raději místo dlouhého vysedávání v čekárnách lékařů tento čas věnovali třeba jen koupelím v bylinkách, nemuselo by na nás vlézt třeba i jen obyčejné nachlazení - a stačí třeba jen obyčejná kopřiva! : )

20.05.2013 5 z 5