AnselmaAlois AnselmaAlois komentáře u knih

Vzdušné zámky Vzdušné zámky Jacqueline Wilson

Proč jen jsou Hettyiny příhody plné zklamání? Prožívala jsem to skoro stejně intenzivně jako ona! Autorka opravdu vládne perem tak skvěle, že si brzy hlavní postavy oblíbíte a nemůžete přestat číst.
Rozhodně doporučuji celou sérii, ačkoliv se tváří jako odpočinková četba, nevěřte tomu!, protože místo odpočinku na vás čeká napětí jak blázen :D.

28.09.2022 5 z 5

Internátní škola na Ostrově cikád Internátní škola na Ostrově cikád Julie B. Bonnie

Celkově měla knížka dobrý námět, ale zdá se mi, že autor se toho tématu moc dobře nechopil. Charaktery mi přišly hrozně ploché, a postavy byly jedna jako druhá. Zase se to ale četlo docela rychle, díky stylu, kterým to bylo napsané. Nebyl to vysloveně úpadek, ale k dobré knížce tohoto žánru to má taky daleko.

25.05.2022 3 z 5

Chrám Slunce Chrám Slunce Hergé (p)

Profesor Hluchavka je unesen krvežíznivými Inky. Tintin a Haddock jsou mu v patách. A někdo je v patách zase jim. Plivající lamy, léčky na každém kroku, útok kondora, tajný průchod ve vodopádu a uvěznění...to vše a daleko víc vás čeká v tomto skvělém komiksu, pokračování Sedmi křišťálových koulí! Jsem hrozně ráda, že už mám knížku doma, je neuvěřitelné, jak detailní jsou obrázky i samotný děj...vřele doporučuji, hrom do Brestu!

31.03.2022 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Narnie je úžasný svět do kterého se ráda vracím aspoň skrze knihy, když už jsem neměla to štěstí objevit jedny z tajných dveří...
Čarodějův synovec se mi líbil z celé série nejvíc, byl ohromně tajemný, atmosférický a napínavý (ten nápad se světy v podobě studánek byl naprosto bezchybný!). A také dějově velmi důležitý! Vždyť právě tady se dočtete, jak vlastně Narnie vznikla. Rozhodně doporučuji, kniha nemá žádná hluchá místa a dokazuje bezbřehou fantazii C. S. Lewise.

20.03.2021 5 z 5

Příběhy z Kamenitého vrchu Příběhy z Kamenitého vrchu Richard Adams

Bylo příjemné setkat se opět s milovanými králíky z Kamenitého vrchu a číst o jejich dalších příhodách které následovaly po poražení generála Čistce. Uvítala jsem také pověsti o bájném El-hreránovi, připadá mi krásné že i králíci mají své hrdiny ve kterých se zhlíží.
Opět to bylo čtivé ale zároveň takové reálné, králíci se chovají (na to, že jde o román) opravdu věrohodně a i to dělá Adamsovy knihy nezapomenutelnými.

05.03.2021 5 z 5

Strašidelný hotel Strašidelný hotel Wilkie Collins

Je zajímavé, jak se nároky čtenářů na dobrý horor po staletí zvyšují. Zatímco v době svého vzniku šlo o hrůzyplné čtení, v dnešní době jde "jen" o odpočinkovou četbu. Přestože nejsem moc náročný čtenář, tak toto nepovažuji za žádný literární skvost, a i když se to četlo moc hezky a některé scény byly docela strašidelné, minimálně morbidní (do detailu popsaná hlava mrtvoly apod.), tak větší dojem to nezanechalo.
Trochu mě zklamal ten převládající detektivní styl, podle názvu jsem čekala něco víc hororového.
Ke Collinsovy se ale ještě hodlám vrátit.

04.02.2021 3 z 5

Příběhy ze staré Anglie Příběhy ze staré Anglie Agatha Christie

Obě detektivky se mi moc líbily, měly spád, nechyběly tu okamžiky napětí a vysloveného překvapení a závěr byl vždy nečekaný. Staré dobré christieovky...

10.11.2020 5 z 5

Alenčina dobrodružství v kraji divů a za zrcadlem Alenčina dobrodružství v kraji divů a za zrcadlem Lewis Carroll (p)

Milá knížka plná těch nejneuvěřitelnějších hloupostí a pošetilůstek, kde nic nedává smysl a věci mizí dříve než se objeví. Pohádka protkaná množstvím podivných osobností s opravdu zavádějícími charaktery. Šílenost následuje šílenost. Ale ostatně – tak to přece ve snech chodí, nebo ne?

20.10.2020 4 z 5

Napomenutí z onoho světa Napomenutí z onoho světa Bonaventura Bayer

Jestli jsem někdy četla něco tak děsivého a působivého? Asi ne. Tato kniha je strašná právě tím že je pravdivá. Totiž, někdo její pravdivost zpochybňuje ale já pevně věřím že jde o skutečnou výpověď ďáblů.
Kniha je smutným důkazem toho, co vše se děje v dnešní církvi, jaké rozvraty, reformy a zkáza, kterou samozřejmě způsobily mocnosti pekelné.
Zároveň je kniha ale povzbuzením pro nás věřící, protože satan jasně z donucení exorcistů a Panny Marie vypovídal také o tom, co nám úžasným způsobem pomůže dostat se do nebe.
Z knihy mi bylo všelijak. Se vším jsem musela souhlasit, a vlastně jsem vše i věděla, ale až tato knížka mi otevřela oči a já viděla PROČ byla zrušena Tridentská mše, proč kněz neslouží otočen zády k lidem, proč už prostě není svět jako dřív...opravdu si přečtěte, mnoho věcí vám dojde.

16.09.2020 5 z 5

Potopa I. Potopa I. Henryk Sienkiewicz

Skvělé,miluji Sienkiewiczova díla a tohle bylo jedno z nejlepších.Naprosto mě uneslo obléhání Jasné Hory,to byla snad nejnapínavější část celé knihy.

12.06.2020 5 z 5

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Prostý,avšak jedinečný,dojemný příběh.Lassii jsem si ihned zamilovala a myslím,že nejsem sama.

07.06.2020 5 z 5

Ptáci a jiné povídky Ptáci a jiné povídky Daphne du Maurier

Od téhle knihy jsem se takřka nemohla odtrhnout do té doby, než přišlo rozuzlení které mi obvykle vzalo dech. Nejlepší byli podle mě Ptáci,děsila mě ta jejich urputnost a tichost.Dost dobré byly také Modré čočky,právě pro svou nereálnost. Všechny povídky ale stojí za přečetní. Doporučuji!

06.06.2020 5 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

(SPOILER) Já ty verneovky tak miluju! Dokáží mě úplně vtáhnout do děje a vždycky mě uchvátí, jak tajuplné místo pro děj si Verne vybere. Tak třeba tady - střed země, kde ještě přežívají prehistorická zvířata, kde jsou v činnosti sopky a kde snad žijí i pralidé. Mě se nejvíc líbila část, kde byli cestovatelé svědky podmořské bitvy dvou ještěrů, úplně z toho mrazilo.Trochu mi to připomínalo Ztracený svět, takže já jednoznačně doporučuji.

12.05.2020 5 z 5

Lijavec Lijavec Zdeněk Svěrák

Lijavec jsem si hrozně užila a smála jsem se snad pořád :). Skvělá je "beseda o hře", kde se hovoří o Cimrmanově práci ve starobinci a tvorbě anekdot. Hlášek je tu neskutečné množství, pro ilustraci uvedu ty nejzdařilejší:

-"A nebude vadit když to bude takové pánské, košilaté?"
-"Vy si mě pořád pletete, já se jmenuju Brukner, pane Smoljak.
-"A ty neznáš nějakou anekdotu?" - "Ani ne!"

05.05.2020 5 z 5

Hra na Betsy Bowovou Hra na Betsy Bowovou Ruth Park

Jaké by to bylo, kdybychom se dostali do minulosti a setkali se s lidmi, kteří jsou již dávno zesnulí? To v této knize zjistí Abigail, která se pronásledováním podivné bosé dívenky dostane do jiného času.
Kniha byla vesměs krásně čtivá, tajemná a celkový námět hodně originální i uvěřitelný.

24.04.2020 5 z 5

Emma Emma Jane Austen

Naprosto dokonalý román Jane Austenové, zatím i nejlepší jaký jsem od autorky četla. Pro Austenovou celkem netypické dílo, Emma je opravdu hodně originální žena která se nebojí být rázná a svá tím se i dost odlišuje od ostatních hrdinek spisovatelky. Bavilo mě, jak si hrála na dohazovačku své přítelkyně Harriet natolik, že si ani neuvědomovala koho miluje sama. I po tolika letech od prvního vydání stále aktuální dílo.
P.S.:Za mě nejlepší postava jednoznačně G.Knightley!!

28.03.2020 5 z 5

Orel útočí Orel útočí Thomas Brezina

Všechny knížky ze série o Penny jsou neskutečně napínavé, promyšlené a zábavné. I tento díl, který už čtu po několikáté mě nenechal se ani chvilku nudit, děj se pořád natahoval a stejně napnutý je i čtenář!
Naštěstí to i tentokrát dobře dopadlo, i když Penny a jejím psům už šlo opravdu o život...

27.01.2022 5 z 5

Dál do džungle Dál do džungle Katherine Rundell

Strhující vyprávění které je tu pro ty, kteří si oblíbili Knihy džunglí, i pro takové, kteří o něčem takovém slyší prvně.
Kniha sestává z pěti napínavých příběhů, z nichž většina se odehrává dávno před tím, než se v džungli objevil Mauglí.

Myslím, že autorka se toho chopila velmi dobře, a skvěle vystihla ducha Kiplingových děl.

19.03.2021 5 z 5

Potopa II. Potopa II. Henryk Sienkiewicz

Druhý,závěrečný díl byl podstatně lepší a čtivější než díl první.Válka se Švédy stále pokračuje,ale je očividné,že se blíží ke konci.A mezitím Kmicic,který u Čenstochové přijal přezdívku Babinicz bojuje po boku polského krále a snaží se ze sebe smýt minulost...
Úplně mě ke konci deprimovalo,jak byli u sebe Olenka a Kmicic blízko,ale nevěděli o tom a hlavně jak si Olenka stále myslela,že je Ondřej zrádce.Ne,nebyl.

23.06.2020 5 z 5

S Bohem v Rusku S Bohem v Rusku Walter Ciszek

Kniha je v podstatě takovým deníkem těch třiadvaceti let, které musel otec Ciszek strávit na nucených pracích a věznicích. Je neuvěřitelné co vše si pamatoval a co vše museli tehdy lidé v Rusku prožívat. Také je neuvěřitelné že při tak krutých podmínkách přežil a vždy vkládal naději v Boha,je to ohromně povzbuzující i pro nás. Kniha byla nádherná,a ačkoliv otec Ciszek na začátku upozorňuje že není dobrý vypravěč,myslím,že svůj příběh napsal velice čtivě a poutavě.

02.06.2020 5 z 5