Chrám Slunce

Chrám Slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22223/tintinova-dobrodruzstvi-chram-slunce-22223.jpg 4 75 4

Tintinova dobrodružství série

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu. Chrám Slunce bezprostředně navazuje na příběh 7 křišťálových koulí. Pátrání po zmizelé incké mumii vrcholí a Tintin se neváhá vydat za ní do Jižní Ameriky. Pronásleduje též únosce profesora Hluchavky a po mnoha dobrodružstvích se dostane až do chrámu samotného velkého Inky. Kniha obsahuje jednu z nejslavnějších sekvencí v historii komiksu, tzv. vlakovou scénu.... celý text

Literatura světová Komiksy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Le temple du soleil , 1946

AnselmaAlois
31.03.2022 5 z 5

Profesor Hluchavka je unesen krvežíznivými Inky. Tintin a Haddock jsou mu v patách. A někdo je v patách zase jim. Plivající lamy, léčky na každém kroku, útok kondora, tajný průchod ve vodopádu a uvěznění...to vše a daleko víc vás čeká v tomto skvělém komiksu, pokračování Sedmi křišťálových koulí! Jsem hrozně ráda, že už mám knížku doma, je neuvěřitelné, jak detailní jsou obrázky i samotný děj...vřele doporučuji, hrom do Brestu!

jenda88
28.06.2020 5 z 5

Super komiks

Huarascán
23.06.2020 5 z 5

Tenhle dvoudílný příběh je podle mě možná nejlepším Tintinovým dobrodružstvím vůbec. Sice už nejde o tak tajemné a napínavé dílo jako Sedm křišťálových koulí, nicméně pokud si to přečtete po sobě, je to geniální. Hergé využívá skok na jiný kontinent k doplnění příběhu o jiné silné stránky. Tajemné pátrání ve Francii střídá skok do neznáma, z lovců se stávají oběti. Větší množství akce navíc doplňuje autorův sympatický humor, a hlavně působivé andské prostředí. Je škoda, že v zemi, kde mají obecně lidé rádi komiksy, zůstal Tintin skoro neznámý!

oldshatterhand
24.04.2012 4 z 5

Zase jedna z knih od autora s neskutečným humorem. V této knize se nám znovu představí naši milý T-Kadlecové i můj milovaný kapitán Haddock i s jeho nezapomenutelnými, ale i přesto milými nadávkami. Lamy, jak uvidíte sami, nesmí chybět.

komiksy pro děti

Hergé (p)