Faraonovy doutníky

Tintin je odvážný reportér, který se svým psem Filutou zažívá ta nejbláznivější a nejneuvěřitelnější dobrodružství na všech světadílech a s důvtipem překoná všechny překážky, přemůže proradné zločince i nepřátele a vždy dosáhne cíle. Belgický kreslíř Hergé, který si postavu Tintina vymyslel, je dnes uznávaným klasikem evropského komiksu. V dalším příběhu podniká Tintin výpravu na Dálný východ. Během cesty lodí je však obviněn z pašování opia a rázem se zaplétá do neuvěřitelného sledu náhod, při němž odhalí mocný gang pašeráků drog. Faraonovy doutníky patří mezi jedno z nejnapínavějších a nejbláznivějších Tintinových dobrodružství. Pokračování tohoto napínavého příběhu a jeho rozuzlení najdete v následujícím svazku Modrý lotos....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/22_/22233/tintinova-dobrodruzstvi-faraonovy-doutniky-22233.jpg 4.261

Tintinova dobrodružství 4.

Literatura světová, Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Les Cigares du pharaon, 1934

Kniha Faraonovy doutníky

Nelíísek

Seriál neznám takže hodnotí bez znalosti legendárního seriálu.

Kresba se mi líbí a nemám k ní žádné výhrady ale k ději ano vadí mi neustálé přeskakování od ničeho k ničemu a jak se Tintin ke všemu dostane jak slepý k houslím. Pokaždé když už neví kudy kam tak Tintin vždycky nějakým záhadným způsobem najde symbol..

Tomas@S
06.12.2018

Jeden z prvnich dilu serie, zapletka jeste neni uplne promyslena i kdyz kresba uz je hodne povedena a vyzrala. Na Faraonovy doutniky se pak hodne odkazuje dalsi dil Modry lotos, tak je dobre je cist po sobe. Pribeh je v porovnani s pozdejsimi dily spise slabsi. A kapitan Haddok se jeste bohuzel neobjevuje.

kingmaker
18.08.2012

Tintin je klasika, když tušíte, co čekat, nezklame. Je staromilsky roztomilý, všimli jste si někdy jak roztomile jsou nakreslení černoušci? Mají velké rty, urostlá těla a připitomělé výrazy. Těžko říct, zda byl Herge rasista, ale asi byla taková celá společnost. Jinak příběh má v sobě něco z Vernea, cestuje se tu z kontinentu na kontinent, má něco z Indiana Jonese, Tintin není žádné ořezávátko, umí dát ránu, jsou zde vtipné scénky, hlavně s popletenými policisty Kadlecem a Tkadlecem a s bláznivým profesorem Fileomonem Silikonem. Zvířata mluví svou řečí, kterou se lze naučit a padouši nejsou jen padoušští, jeden třeba zachrání Tintinovy život. Hezké, roztomilé, milé.

oldshatterhand
18.01.2012

Další skvělá kniha s detektivním dějěm a exotickou tématikou. Určitě pro všechny malé dobrodruhy.