Alenčina dobrodružství v kraji divů a za zrcadlem

kniha od:


Koupit

Neustále ohromená, zvídavá a taky hodně zvědavá Alenka se dostane do zvláštního světa, ve kterém nedává skoro nic smysl. Pronásleduje například mluvícího králíka s hodinkami a setkává se s dalšími podivnými stvořeními, která se chovají naprosto nepochopitelně. Anebo ona se chová nepochopitelně? A jak to asi vypadá za zrcadlem? Vydejte se s Alenkou do kraje divů a za zrcadlo a prožijte s ní dobrodružství, která jinde neprožijete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323267/big_alencina-dobrodruzstvi-v-kraji-divu-p9i-323267.png 3.91071
Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , XYZ (ČR)
Originální název:

Alice's Adventures in Wonderland - Through the Looking-Glass, 1865


více info...
Nahrávám...

Komentáře (191)

Kniha Alenčina dobrodružství v kraji divů a za zrcadlem

happy-smile
03. ledna

Autor byl v době psaní tohoto románu evidentně zfetovaný nebo trpěl nějakou psychickou poruchou. Naprosté utrpetí to číst, nemá to hlavu, ani patu. Jak se z tohoto mohla stát světoznámá klasika??

Kuzzie
29.12.2021

Spoustu šíleností a pár vtipných slovních hříček. Asi si ji budu muset časem přečíst znova,když už budu vědět,do čeho půjdu.


ComicGuy899
26.12.2021

Lewis Carroll bol svojho času kráľom nonsensuálnej literatúry.
Preto bolo len otázkou času, kedy po tejto literárnej klasike skočím aj ja.

Knihu som prečítal jedným dychom vo vydaní s pôvodným kresbami a vôbec to neľutujem.

...Prekvapivo som nečakal, že tento príbeh vyjde, pretože je taký bežný, že netreba hovoriť, čo sa stalo...

Že vám nedávala predchádzajúca veta zmysel?
Vitajte v Krajine Zázrakov.

Narazíte tu na staré, dobré, absurdné príhody a postavy ako šialený klobučník s jeho otázkami typu: "Prečo je havran ako písací stôl", kocúra resp. mačku s večným a nemiznúcim úsmevom, červenú kráľovnú, ktorá každý konflikt chce riešiť trestom smrti či na vojsko krehké ako domček z kariet (doslova).

...Ako sa sem dostanete?
Veľmi jednoducho.
Len, podobne ako Thomas Anderson, sledujte bieleho králika...

Nejedná sa síce o žiadnu revolučnú klasiku, no ak máte radi konceptuálnu či priam umeleckú tvorbu a nadchla vás filmová vízia Tima Burtona, tak by ste sa pánu Carrollovi nemali vôbec vyhnúť.

Jeho imaginácia presahuje viac než len výslednú tvorbu.

Brať celý príbeh smrteľne vážne je ako zažiť strmhlavý pád dole králičou norou.

Jediná kniha, ktorá vás opätovne vráti do detstva...

kolacky
09.12.2021

Úžasnoucnější mateninu jsem dlouho nečetla... :-)

deauville
03.11.2021

Znáte tu současnou reklamu na LEGO Rebuild the World, kde rytíř překonává řeku, ale navzdory snahy okolí do řeky stejně vždycky spadne... V závěru reklamy se pak celá scéna ukáže jako fantazie dětí hrajících si s touto stavebnicí.

Tak přesně tohle dle mého názoru vystihuje Alenku. Jako děti jsme všichni měly nějaké nápady, představy, fantazie... ale zaplať Bůh o nich nepotřebujeme psát a obohacovat o ně čtenáře.

Sorrow
25.10.2021

Typická Love or Hate kniha. Při jejím čtení je asi potřeba oprostit se od všech očekávání a přijmout proudy myšlenek, které se Carrollovi honily hlavou. Jo i já mám při čtení vždycky pocit, že si něčeho šlehnul, jeho imaginace mě ale baví. Druhá přečtená mojí dceři.

hambra1
24.10.2021

Zkoušela jsem ji číst jako dítě a nedala jsem to, nějakou dobu jsem ji používala jako podložku při psaní nebo malování :-) Teď, jako dospělák, jsem ochotná přijmout spoustu nemožností, které mi dřív unikaly. Báječně jsem se bavila :-)

hnilda3
25.09.2021

Četla jsem v originále a mám pocit, že to vlastně vůbec o ničem nebylo... Jsem zklamaná. Líbilo se mi jen pár slovních hříček, které v knize byly.

1 ...