anna6486 anna6486 komentáře u knih

Krakatit Krakatit Karel Čapek

V knize se střídaly pasáže, kdy se četlo skoro samo a pak čáásti, kde se děj vlekl a čtenář se musel nutit prokousat se. Jiné Čapkovy knihy mám radši, toto bylo dost zmatečné.

21.02.2019 4 z 5

Emma Emma Jane Austen

Pomalejší tempo knihy, konec trochu odfláknutý. Všechny zápletky jednoduché a rychle prokouknutelné. Opravdu nic náročného, jiné knihy od Austenové se mi líbí více. Ale hodila se do Knižní výzvy a věřím, že si své čtenářky najde :)

09.10.2018 3 z 5

Kniha, která je mi v některých ohledech na hony vzdálená a člověk musí odolávat touze poklepat si na čelo, ale zároveň jsem se k ní dostala v době, kdy je pořádek opravdu jedno z mých niterních témat. Kdy si plně uvědomuju, jak mne nepořádek a nedokončenost vysávají. Něco si odnáším, hlavně touhu vše si srovnat.

22.03.2018 4 z 5

Popel ve větru Popel ve větru Kathleen E. Woodiwiss

Hezky čtivá slaďárna. Místy překombinovaný příběh, ale hlavní postavy velmi sympatické. Lze slupnout jako jednohubku za den, dva.

30.09.2018 4 z 5

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

První půlka knihy by se dala napsat v několika stránkách. Opravdu zbytečné natahování, vata. Pak ale kniha dostala spád a vrátila se čtivost prvního dílu. Trochu se ale bojím dalších 5 dílů...

25.04.2018 3 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Kniha shltnula za dva dny. Hezké, nenáročné čtení s příjemnými hrdiny, zápletka dobře funguje. Konec a rozuzlení přišlo velmi rychle, takže mi chybělo trochu vc romantiky, ke které doba vybízí. Také závěr není úplně optimistický, jako to je u jiných knih :)

31.01.2018

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

V polovině knihy jsem odhalila, co se vlastně děje, takže napětí ani žádný zvrat se pro mne nekonalo. Kniha celkem čtivá, ale zdali půjdu do druhého dílu si ještě pořádně rozmyslím.

08.01.2018 3 z 5

Malé ženy (skrátené vydanie) Malé ženy (skrátené vydanie) Louisa May Alcott

Milá kniha, četla se nad očekávání dobře.

20.05.2018 5 z 5

Kostičas Kostičas Samantha Shannon

Přečtena během jednoho dne. Jinak by si asi člověk neměl šanci zapamatovat všechny informace o tomto světe :) Ale kniha se mi líbila, po začtení začnou informace dávat smysl a je to docela jízda :)

23.01.2018 4 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Jednoduchá oddechovka jako stvořená na léto.

19.07.2016 3 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Nejoblíbenější kniha mého dětství, která ani po těch 20 letech nic neztratila ze své úžasné výpravnosti. Vždycky jsem chtěla žít jako v Bullerbynu :)

18.07.2016 5 z 5