anna.zahy anna.zahy komentáře u knih

Iriska, indigová víla Iriska, indigová víla Daisy Meadows

Bylo to o tom, že Kristýna s Ráchel byly doma a hrozně moc pršelo. Tak si začaly číst, ale kniha byla mokrá a najednou se z ní začal šířit sníh a pořád vířil a vířil, až se objevily v pohádce. Tak šly a Ráchel si všimla něčeho zářivého. Byl to oblouk vytvořený z karamely a želé! A Kristýna si všimla, že nejsou ve sněhu, ale v moučkovém cukru! Pak Kristýna zaslechla elfí hlas. Elfové sbírali do kyblíku moučkový cukr. Jak byli zabraní do práce, ani si nevšimli Kristýny a Ráchel. Když si jich jedna elfka všimla, pozdravila je. Kristýna s Ráchel jim řekly, co se stalo. Přešly kruh z želé bonbónů a karamely a byly v Cukrové zemi. Elfové jim řekli, že jsou zmrzlinářky. Pak si perníkový panáček stěžoval, že jeho červená mašlička se stala smaragdově modrou. I fontána s limonádou zmodrala. Kristýna s Ráchel vydechly: "Iriska!" Když se Iriska objevila, řekla jim, že to neudělala schválně, že se jen chtěla napít a přikrýt motýlkem. Najednou přišli dva šotci. Sebrali Irisku a řekli: "Už tě máme!" Najednou si šotci cpali do pusy karamelové fazole. Pak se objevila povidlová víla a rozzlobeně vymyslela šotkům trest: museli na zahradě sbírat karamelové fazole. Pak holkám a Irisce udělala balón, aby se dostaly do Ráchelina pokoje. A tak to skončilo.

17.04.2020 5 z 5

Popelka / Kniha džunglí Popelka / Kniha džunglí kolektiv autorů

Je to knížka se dvěma pohádkami. A Popelku jsem přečetla před měsícem a dneska po snídani jsem přečetla Knihu džunglí. Víc se mi líbila Popelka, protože je to víc pro holky. Je to známý příběh. O Knize džunglí jsem předtím nevěděla, ale je to zajímavé. Má to výhodu, že je to psané velkými písmeny, takže to mohou přečíst i děti, které ještě neumí malá písmena.

16.04.2020 4 z 5

Včelka Adélka se učí počítat Včelka Adélka se učí počítat neznámý - neuveden

Moc hezká knížka, dostala jsem ji od babičky, když mi byly tři, to jsem si ji jen prohlížela. Je pro nejmenší děti.

14.04.2020 5 z 5

Včelka Adélka se učí barvy Včelka Adélka se učí barvy neznámý - neuveden

Je to krásná knížka, ale je to pro úplně nejmenší děti.

14.04.2020 5 z 5

Chobotem sem, chobotem tam Chobotem sem, chobotem tam Ivona Březinová

Bylo to o tom, že pan učitel Vácha nějak spadl a musel jet do nemocnice. Teo, Vládík, Míša a Nina šli do kabinetu pana učitele Váchy a z lednice kapalo. V lednici bylo zvíře! Byl to mamut a dali mu jméno Ferda. Děti se o něj potom staraly a daly ho do chlívku ven k Oxaně a Jutě (to byly kozy). Když se pan učitel vrátil z nemocnice, všechno mu řekly a on s tím souhlasil. A potom tam měl přijít pan inspektor na prohlídku. Když uviděl Ferdu hrozně se lekl a prohlížel si ho. Pak přišla velká paní a chtěla, aby jí Ferda dal pac. Což chtěl udělat, ale pak si uvědomil, že paní nemá piškoty, tak to neudělal. Pak paní učitelka řekla: "Já mám na mamuty alergii!" Tak šli do kabinetu. V zimě hráli koulovanou. Pak pan učitel řekl, že mamut tam nemůže zůstat celou věčnost, a tak ho dali do zoo. Tam ho prohlídli a zjistili, že je to mamutí holka! A dali ho ke slonům. A tak Teo, Vládík, Nina a Míša ho každý měsíc navštěvovali v zoo.

05.04.2020 5 z 5

Děti z Bullerbynu Děti z Bullerbynu Astrid Lindgren

Byla to pro mě zatím nejlepší knížka ze všech, co jsem četla!
Nejvíc se mi líbilo, jak prodávali třešně. A ještě se mi líbilo, jak Ollovi vypadl zub. Celkově to byla bezva kniha. Je plná příběhů, co podnikali Anna, Britta, Lisa a Olle, Bosse a Lasse. A má krásné ilustrace.
Už nám to četla máma, když mi bylo 4 a půl, ale už jsem si to moc nepamatovala.

05.04.2020 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Victoria Schwab

Aria byla anděl a teď musela pomoct Mikayle. Mikayla chodila šestkrát týdně na tanec. Nechodila sedmkrát, protože její učitelka Annette si dělala v neděli volno. Když Mikayla poznala Ariu, chodily do stejné školy, tak to bylo dobré. Jednoho dne se Aria přihlásila na Drexton, ale Mikayla chodila do větší skupiny. Aria se zneviditelnila a šla do sálu Mikayly a pak byla přestávka. Mikayla měla kolem ramen modrý kouř. Když se venku nadechla čerstvého vzduchu, bylo jí lépe a kouř zeslábl. Ale spadla a nějak si zranila kotník. Byla v nemocnici a Aria za ní přišla. Nemohla chodit na tanec dva týdny. Po propuštění z nemocnice uviděla Mikayla Sáru a užasla. Sára byla tak dobrá jako ona, než se zranila. Paní učitelka si je obě zavolala a řekla jim, že jsou to její zlaté holky. Aria už na Mikaylu čekala před vchodem a řekla Mikayle, že uviděla CENTRUM TANCE PRO VEŘEJNOST. Společně tam šly a bylo tam plno. Mikayla tam tančila každý den a byla nadšená. Na konci týdne zazvonil telefon. Volala paní učitelka Annette z Drextonu a řekla mamince, že Mikayla nebyla týden na hodině ve škole. Mikayla řekla mámě, že místo toho chodila do Centra tance a že je to zdarma a že by radši chodila tam. A rodiče souhlasili a tak tam chodila každý den. Aria Mikayle po cestě do Centra tance řekla: "Vidíš tenhle náramek? Každé pírko znamená, komu jsem pomohla." A když Mikayla chodila do Centra tance, modrý kouř mizel a mizel, až zmizel úplně. A pak Aria další pírko a šla pomáhat zase jinam.

27.03.2020 5 z 5

Rosa a měsíční kámen Rosa a měsíční kámen Darcey Bussell

Rosa se objevila v Zemi kouzel, ale najednou byla v divadle, opona se rozhrnula a...tam byly všechny balety, ale hrozně pomíchané. Nějaká stráž od Popelky bojovala se sladkostmi, ale neměla bojovat se sladkostmi, ale měli bojovat s myšmi, přemítala Rosa. Prostě všechny balety pomíchané: Popelka, Růženka...
A najednou uviděla Majoránku (to byla její víla) a ta jí to všechno vysvětlila: "Ach, Roso, díkybohu, že jsi tady, protože Myší král sebral králi Tristanovi prsten s měsíčním kamenem, který všechny balety udržuje v pořádku." A pak šly do hradu. Myší král tam stál jak u vytržení, protože jeho strážci si hráli s panenkou, s kostičkami, dokonce i s vláčkem. Myší král Majoránce a Rose ukázal prsten. Byl zničený. Majoránka řekla Rose, že to může spravit jen první víla, která ho i složila. A tak musely svolat všechny balety a pak všichni od každého svého baletu zatančili trochu a pak se to stalo. První víla se objevila a dala to do pořádku. A pak najednou stráže Myšího krále vstali a jeden řekl: "Fuj, tuhle panenku nesnáším...Jééé, vláček, taková blbost...kdo by si hrál s kostičkama..." A pak vrátily prsten králi Tristanovi a bylo po všem.

16.03.2020 5 z 5

Kouzelná cesta domů Kouzelná cesta domů Vlasta Baránková

Je to o tom, že Honzík a Barunka byli v nějaké cizí zemi, asi v Německu, a stýskalo se jim po babičce. A ta jim napsala dopis, že zítra k nim přiletí mráček a odnese je za ní do Prahy. A tak se tam objevil a letěli a letěli dál, přeletěli spoustu městeček. Napadlo je, že musí vzít pro babičku dárek, a tak když letěli u jabloně, tak natrhali jablíčka. A pak najednou byli v Praze u babičky a moc se jim tam líbilo. A napsali rodičům, aby za nimi přijeli zpátky domů, protože tam maminka s babičkou dřív bydlela. A tak rodiče přijeli do Prahy a všichni tam zůstali. A Barunka s Honzíkem tam pak chodili do školy.
Byla to krásná knížka a má krásné obrázky, vypadá, že jsou štětcem a jsou nádherné.

08.03.2020 5 z 5

Tapír není prase! Tapír není prase! Polly Faber

Mango je holka a uměla dost věcí. Příjmením se jmenovala Všeumělová. Bydlela v rušném velkoměstě. Jednoho dne, když šla z kroužku karate, tak na silnici uviděla malou hromádku...a byl to tapír.
Tapír byl pořád v kuličce, ale za pár dní se s Mango skamarádil. Jednoho dne šli do bazénu. Druhý den si zkoušel klobouky a třetí den měla Mango vystoupení a to vystoupení dělala i s Bambangem.
Knížka se mi docela dobře líbila, ale přišlo mi zvláštní, že byla Mango holka s takovým divným jménem.

08.03.2020 4 z 5

Ó, ó, ó, vajíčko! Ó, ó, ó, vajíčko! Ester Stará

Bylo o tom, že bylo jedno vajíčko a přišly za ním tři sudičky. Všichni si říkali, co by to mohlo být, až se z toho vyklubal houseňák. A ten houseňák Pepík šel za vosou. Šel a šel až najednou uviděl hovnivála. A u něj byla změna z houseňáka do jiného houseňáka.
A pak šel dál, až najednou uviděl včelí úl. Včela řekla, ať jí pomůže, než přiletí lišaj smrtihlav a ukradne jim med z pláství. Tak Pepík šel před otvor včelího úlu, lišaj smrtihlav ho šťouchal a šťouchal a pak odletěl pryč. A Pepík šel dál za vosou a všichni mu pořád opakovali: "Pepíku, ty truhlíku, vždyť je to vosa, píchne tě do pupíku, bude ti kosa."
A pozor, teď bude změna a z houseňáka je zase jiný houseňák. Ale najednou uviděl, že před ním stála sýkorka a hledala potravu, až uviděla housenku. Vzala ji do zobáku, ale Pepík ji zachránil, že polechtal sýkoru svými chloupky. A tak ubíhaly dny, až z housenky a houseňáka byly kukly, až pukly a stali se z nich krásní motýli! Žluťásek a modrásek.

06.03.2020 4 z 5

Rozpustilá panda Rozpustilá panda Amelia Cobb

Prastrýček Horác přinesl dvě pandy do záchranné zoo. První a druhý den se spolu stále hádaly. Byla to dvojčata. O pár vteřin mladší byla stydlivá Mej Mej a o pár vteřin starší byla Čchi Čchi. Pak si šel ředitel záchranné zoo vyfotit pandy a udělat z toho plakáty, aby lidi přišli a poznali nové přírůstky. Ale najednou si Mej Mej usmyslela, že se budou panu Pinchovi schovávat, a tak si spolu hezky hrály. Ale když odešel, zase se praly. Pak Mej Mej šla prozkoumat záchrannou zoo, protože uviděla v plotu díru. Čchi Čchi, Emma a Monty ji šli hledat. Čchi Čchi ji pak našla ve stromě a od té doby už se spolu nehádaly.

06.03.2020 5 z 5

Škola baletu Škola baletu Meredith Costain

Bylo to o tom, že Ella chtěla být královnou víl v baletním představení, ale pak jí madame Fryová řekla, že by mohla trénovat malé baletky. Ella zaváhala a nakonec řekla, že ano. Když madame Fryová říkala jména v baletu V Čarovném lese, Ella musela být kámen a to se jí nelíbilo. Ale pak se s rodiči rozhodla, že přestane chodit na balet, ale začne chodit na twister (gymnastiku).
Není to špatné, ale není to tak dobré jako jiné knížky, které jsem četla.

29.02.2020 4 z 5

Kája + Oliva lámou rekordy Kája + Oliva lámou rekordy Annie Barrows

Divně to skončilo, že táta se Káji a Olivy zeptal, do čeho se zítra pustí, a Oliva řekla: "Ále do ničeho."
Jinak je to moc hezká knížka.

25.02.2020 4 z 5

Nela a prokletá korunka Nela a prokletá korunka Darcey Bussell

V Zemi kouzel řekl Bílý kocour Nele: "Jsem moc rád, že jsi přišla, Nelo. Právě oslavujeme křtiny Popelčiny dcery Perly."
"A proč tady jsem?" zeptala se Nela zvědavě. Nela se rozhlédla a všechno vypadalo v pořádku. Najednou přišla krásná dívka v bílých šatech. "Popelka!" vydechla Nela. Rozbalovaly se dárky pro Popelku a byla tam krásná korunka. Popelka si ji nasadila a najednou se chovala hrozně přísně. "Určitě v tom má prsty černokněžník z Labutího jezera," řekl Bílý kocour. Tak šli společně do hradu černokněžníka Rudovouse a tam našli dobrou vílu. Pak šli společně do hradu, zatančili tanec, Popelka odhodila korunku a začala se zase chovat mile. Korunka přistála na hlavě Rudovouse a ten se stal hodný.

24.02.2020 5 z 5

Nela a stříbrný jednorožec Nela a stříbrný jednorožec Darcey Bussell

Nela byla zase v Zemi kouzel. Uviděla náhle Bílého kocoura. Kocour jí pověděl, co se všechno stalo. Zlá víla uvěznila všechna kouzelná zvířata, jen rychlý Stříbný jednorožec jí unikal. "Chtěl jsem s tebou zastavit Stříbrného jednorožce," řekl Bílý kocour Nele. Pokud by ho chytila Zlá víla, tak Růženka a celé království zase usne. Šli spolu do temného lesa a potkali tam silfidy, to byly bytosti, které odháněly lidi do bažin, ale Nela se s nimi skamarádila a silfidy jim pomohly najít Stříbrného jednorožce. Pak jednorožec nabral Zlou vílu na roh a prudce s ní praštil o zem a kolotoč, do kterého byla zakletá zvířata se rozbil, a zvířata ožila.

23.02.2020 5 z 5

Polámal se mraveneček Polámal se mraveneček Josef Kožíšek

Je to o mravenečkovi, který byl nemocný a ostatní mravenci se ho snažili vyléčit, až ho vyléčil ten poslední, který mu pofoukal ramínko a pohladil ho po čele.
Měla jsem v knihovně tuhle knížku po mámě. Četla ji, když byla malá, i moje teta a asi i můj strejda. A mně se líbila, i když už je taková otrhaná a počmáraná. :)

19.02.2020 5 z 5

Nela a tančící kocour Nela a tančící kocour Darcey Bussell

Nela dostala baletní střevíčky od Rosy. Vůbec netušila, že jsou kouzelné a donesou ji do země kouzel. Jednoho dne, když se vrátila z tréninku domů, začaly pableskovat a třpytit se. Nela si říkala, co by se stalo, kdyby si je nazula a tančila s nimi. Tančila a najednou zjistila, že se vznáší a kolem ní se točí vír různých barev. Najednou ucítila pevnou zem. Byla uprostřed lesa. Najednou uviděla, jak se v křoví něco zachvělo. Zpoza křoví vyskočil bílý kocour. "Áááá, ty jsi určitě ta nová holčička s červenými baletními střevíčky!" Nela se zeptala: "Kde to jsem?" Bílý kocour odpověděl: "Jsi v zemi kouzel!"
Společně šli do zámku a mezitím ji kocour vysvětlil, že princezna Růženka si vzala prince a teď je to rok a má být oslava.
Karkulka se Zlatovláskou a Bílým kocourem nechali vzkaz, že někam jdou. Švestková víla řekla Nele, že v tom má prsty Zlá víla, která je unesla. Tak šly k jejímu zámku, kde našly Karkulku a Zlatovlásku a kocoura. Švestková víla zamotala Zlou vílu do provazového šeříku. Pak všichni utekli a vrátili se na oslavu.
Přečetla jsem knížku za jeden večer a jako obvykle se mi moc líbila jako všechny ostatní knihy o baletkách.

19.02.2020 5 z 5

3. dobrodružství pavouka Čendy 3. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Jednoho dne pavouček Čenda před sebou uviděl velkou cibuli. A z cibule se ozvalo: "Jen pojď dál, Čendo!" Čenda vstoupil do cibule, uviděl tam velkého pána. Ten mu poradil cestu. Měl kamaráda mravence. Společně vešli do domu obra, kde uviděli spoustu mravenčích kamarádů. Najednou uviděl pavoučici Janu. "Jano!" zvolal Čenda. Čenda vyskočil pomocí pavučiny na poličku. V tu ránu vešel do místnosti obr, ale jakoby na zavolanou přiletěla kukačka i s kamarádem datlem. Datel popadl skleničku s pavoučicí Janou, kukačka řekla Čendovi a mravencovi, ať si nastoupí na ni. Pak všichni odletěli k pavoučkovi Čendovi a od té doby žili Čenda s Janou dohromady až do smrti.
Moc hezká knížka a moc krásné obrázky.

16.02.2020 5 z 5

2. dobrodružství pavouka Čendy 2. dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Pavouček Čenda doletěl s kukačkou do lesa. V noci Čenda uviděl padat hvězdu, tak ji pozoroval a ráno ji hledal. Bolely ho nožky, a když byl večer, tak si na cestičce udělal postýlku. Našla ho pavoučice, která se jmenovala se Jana. Říkala mu: "Štěstí, že jsem tě našla, jak jsi tak chrápal," protože tudy chodili zlí střevlíci a pak společně utekli před střevlíky k Janě domů. A tam seděli na kameni a najednou přišel obr a odnesl pavoučici Janu. Čenda ji bude muset zachránit! Ale nejdřív se bude muset vydat na dlouhou cestu do lesa kostlivců, aby se poradil s Vílem...
První díl se mi líbil víc, protože tohle skončilo víc napínavě.

13.02.2020 5 z 5