anna.zahy anna.zahy komentáře u knih

Čáry paní Láryfáry Čáry paní Láryfáry Betty MacDonald

Je to moc zábavná knížka.

03.11.2020 5 z 5

Valentýnka a daleké kraje Valentýnka a daleké kraje Ivana Peroutková

(SPOILER) Je to hrozně hezká knížka. Valentýnka vymyslela hru na cestovní kancelář a spolu se svými spolužáky (Zuzkou, Jonášem a Péťou). Potom Jonáš vytiskl letáčky s nabídkou jejich služeb. Roznesl je do nejbližších domů. Pan Konstantin, to byl Péťův soused, jim uvěřil a objednal si zájezd do Burgasu. Tak děti zavolaly do cestovní kanceláře Obzor a tam zařídili, aby pan Konstantin mohl jet do Burgasu. Na letiště ho dovezl Valentýnky strejda (na auto přilepily nápis "Žabák a Lítalka", protože tak se jmenovala jejich cestovní kancelář podle dvou maňásků). Vtipné bylo, že pan Konstantin celou dobu věděl, že je to jenom hra (protože viděl Péťu, jak hází letáček do schránky), což pro Valentýnku bylo docela zklamání.

20.10.2020 5 z 5

Kája + Oliva Kája + Oliva Annie Barrows

Podle mě je to nejlepší kniha o Káje a Olivě. Je to o tom, jak se seznámily, takže je vtipné, že to čtu až jako poslední, ale to nevadí. Bylo to tak dobré, že jsem to přečetla za jeden večer!

16.10.2020 5 z 5

Ledové prokletí Ledové prokletí Anne Booth

Je to o tom jak Mája (strážkyně knihy) se dostane do ptačího království, které musí zachránit před lordem Astorem. Naštěstí se jí to povedlo. Líbí se mi, že na konci knihy jsou návody na labutí origami a recept na labutí dortíky. A na začátku je napsáno 5 důvodů, proč se nám ta knížka bude líbit.

14.10.2020 5 z 5

Příšerné zlobilky Příšerné zlobilky Martina Drijverová

Nejvíce se mi líbila kapitola Holčička a bílá.

12.10.2020 5 z 5

Kudy vede cesta Kudy vede cesta Eva Obůrková

Rychlovka přečtená bráchovi před spaním. Je to hezká knížka, ale já jsem na ni už moc velká.

11.10.2020 4 z 5

Zlobilky Zlobilky Martina Drijverová

Moc se mi ta knížka líbila, akorát mi na ní vadilo, že tam v každé kapitole byly nějaké otázky, které jsme pravděpodobně měli pokládat my ("Cože - a to je konec?" ale i jiné). Pak tam na ně byla odpověď. Nejvíc se mi líbil příběh o té holčičce, která zlobila nejmíň, jen pořád koukala, kam nemá, třeba koukala na ulici do cizí tašky s nákupem, chtěla všechno vědět, dokonce se koukala i neznámými klíčovými dírkami, ale také sbírala kamínky. Jednoho dne našla kouzelný kamínek, přes který viděla, jaký kdo je. Koukala se přes kamínek a najednou stará sousedka byla hubená víla a mladý pán byl starý král. Pak se tím kamínkem všude koukala, třeba i na ulici na zem. Jednoho dne si řekla, že by měla vidět, jaká je ona. A koukla se kamínkem do zrcadla, jaká je. Byla ošklivá ježibaba s jedním okem, až hrůzou poskočila. Kamínek jí vypadl z ruky a zakutálel se pod postel. Maminka pak zametala pod postelí, našla kamínek, koukla se přes něj na svou dceru a tím proměnila holčičku zpátky do holčičí podoby.

07.10.2020 5 z 5

5 minutové pohádky před spaním 5 minutové pohádky před spaním neznámý - neuveden

Jsou tam docela známé pohádky: Kocour v botách, Máša a tři medvědi, Tři malá prasátka...Nejvíce se mi líbila pohádka o červené slepičce.

04.10.2020 5 z 5

O pastelce bez barvy O pastelce bez barvy Martina Komárková

Je to moc hezká knížka a má moc krásné ilustrace, ale nepochopila jsem konec, že nevím přesně, jakou barvu pastelka má.

03.10.2020 5 z 5

Pan Buřtík a pan Špejlička Pan Buřtík a pan Špejlička Zdeněk Svěrák

Nejdřív jsem znala písničku o panu Buřtíkovi a panu Špejličkovi a máma mi pak koupila knížku. Moc se mi to líbilo, je to vtipné. A pan Svěrák je můj oblíbený herec a zpěvák a spisovatel, už když jsem byla malá.

24.09.2020 5 z 5

Kouzelný les Kouzelný les Zanna Davidson

Byla to dost napínavá knížka hned od druhé kapitoly.

22.09.2020 5 z 5

Violka, fialová víla Violka, fialová víla Daisy Meadows

Je to nejlepší knížka o duhových vílách, kterou jsem zatím četla.

17.09.2020 5 z 5

Alík a jezevec Alík a jezevec Oldřich Brož

Moc se mi to líbilo, protože jezevec nakonec Alíka zachránil.

12.08.2020 5 z 5

Velké překvapení Evky Štětinkové Velké překvapení Evky Štětinkové Daisy Meadows

Líbilo se mi to víc než Ušmudlaná neplecha Olivie Ždibáčková, protože se to odehrávalo na více místech, a bylo to hodně zajímavé, protože tam bylo hodně zvířátek.

05.08.2020 5 z 5

Modrý a žlutý vláček Modrý a žlutý vláček Hayden McAllister

Bylo to moc hezké. O vláčcích a zvířátkách. Určitě si to přečtu ještě několikrát. Nejdřív to byla knížka mého strejdy a měli jsme ji na chalupě.

02.08.2020 5 z 5

Unesli Lucku Šmidlifouskovou! Unesli Lucku Šmidlifouskovou! Daisy Meadows

Mám radši knížky, které se čtou déle a jsou víc napínavé. Je to podobné jako víly, ale musím říct, že víly jsou víc pro malé děti, jinak se mi oboje líbí nastejno.
První den, co jsem knížku četla, se mi zdálo, že Grizelda chtěla zničit celý svět a že jsme měli kouzelnou mapu, kde jsme viděli, kde se pohybuje (jako v Harry Potterovi Peter Pettigrew).

29.06.2020 4 z 5

Luisa a Lotka Luisa a Lotka Erich Kästner

Je to o tom, že se náhodně Luisa a Lotka potkaly na táboře. A je to mezi nejlepšími knížkami, co jsem kdy četla. Dávám tomu první místo s Dětmi z Bullerbynu.

27.06.2020 5 z 5

Klementýnka, oranžová víla Klementýnka, oranžová víla Daisy Meadows

Kristýna a Ráchel byly na prázdninách u moře. Tam chtěly sesbírat mušle, ale jedna byla veliká! Z té vytryskly oranžové jiskřičky a v písku dělaly malinkaté víry. Kristýna zaslechla, že uvnitř se ozývá slabý hlásek. Když zjistily, že je to oranžová víla, tak jí řekly, že vytáhnou něco z kouzelné taštičky od královny Titanie. Ráchelina taštička svítila, byl v ní malinkaté peříčko. Když to řekly oranžové víle, tak zajásala: „Bezva!“ Pošimraly pírkem velikánskou mušli a najednou se otevřela! Klementýnka vyletěla do vzduchu. Pak jí zavedly k hrnci na konci duhy, který schovaly pod strom, aby ho šotkové Serváce Mráze nenašly. U hrnce stál žabák jménem Bertram. V hrnci byla schovaná Rubínka a vylétla ven, Klementýnka zajásala a přilétla ke své duhové sestřičce. Když domluvily o tom, co zažily, Rubínka je pozvala do hrnce. Ráchel s Kristýnou řekly, že jsou na to moc velké, aby se tam vešly. Po dvou vteřinách řekla: „Rubínko, mohla bys nás proměnit na malé, jako jste vy?“ Rubínka přikývla. Když se koukly do hrnce a vyšly ven, zase se proměnily na velké. Najednou Kristýna řekla: „Moc mi chybí Pohádková říše, jak to tam asi vypadá. Rubínka řekla, že vyčaruje Pohádkovou říši. Najednou tam byla zima. Pohádková říše jakoby zamrzla. U rybníka viděly malou škvírku, ze které vytryskl oblak, ve kterém byl šotek. Pak se dva šotci hádali. Skončilo to tak, že Bertram rozbil led, který pokrýval hrnec a pak řekl: „Už byste se měly vrátit do hrnce a já půjdu tady na stráž.“ Víly se vrátily do hrnce a Kristýna s Ráchel na pláž.
Líbilo se mi to na 100 %.

16.05.2020 5 z 5

Skarlet, víla granátového kamene Skarlet, víla granátového kamene Daisy Meadows

(SPOILER) Knížky o vílách čte moje sestra a někdy si je půjčuju.
Rachel Walkerová volala na Kristýnu, aby vstala. Trávily podzimní prázdniny. Paní Walkerová se ráno holek zeptala, jestli nezajdou na farmu. Obě dívky řekly, že ano. Když šly kaštanovou alejí, Kristýna si všimla si pod jedním ze stromů dvou obrovských kamenů. Ráchel zjistila, že to nejsou kameny, ale obrovské kaštany. Najednou uviděly v poli spoustu miniaturních oveček, což bylo divné. Kristýna si vzpomněla na slova královny víl, že granátový kámen zvětšuje a změnšuje věci. Pochopily, že granátový kámen je blízko. A on zmenšil i Ráchel s Kristýnou a ony se pro něj nemohly dostat nahoru na seno a pořád jim to klouzalo. Dva šotci se převlékli za slaměného strašáka. Větší šotek vzal klobouk a vílu Skarlet vzal do klobouku, ale najednou se začal zmenšovat, až se zmenšil do maličkého šotka a Kristýna s Ráchel se najednou zvětšily. Vzaly kámen a vílu a Skarlet kámen kouzelnou hůlkou odčarovala do kouzelné říše, rozloučila se s Kristýnou a Ráchel a odletěla směrem k Pohádkové říši.

12.05.2020 5 z 5

Moje první přečtená knížka o Harry Potterovi! Je mnohem lepší než film, ve filmu nebylo spoustu věcí (například kdo přesně byl Nicolas Flammel a u koho si Harryho otec založil neviditelný plášť). Zase to má i svoje nevýhody, že když úplně na konci byl Harry Potter v ošetřovně, tak v knize nebylo pořádně napsáno, jak se tam dostal, ve filmu to bylo vidět, že padá.
Každopádně se mi to moc líbilo a moc se těším na Harry Pottera a tajemnou komnatu.
Ilustrace jsou překrásné, jako opravdické.

07.05.2020 5 z 5