anna.zahy anna.zahy komentáře u knih

Dobrodružství pavouka Čendy Dobrodružství pavouka Čendy Pavel Čech

Pavouček Čenda žil ve starém domě v hodinách. Často sedával u okna a koukal na les. Jednu noc přišel zloděj a pavouček Čenda odšrouboval matičku a kukačka vylítla i s Čendou. Starý dům se v tu chvíli rozbořil. Potom letěli...(Zloděj spadl po schodech hlavou dolů.)
Moc hezká knížka a ilustrace nádherné.

12.02.2020 5 z 5

Krtek a orel Krtek a orel Hana Doskočilová

Ten příběh znám už dlouho, ale dnes jsem ho poprvé četla sama, když jsem nemohla usnout.
Je to o tom, že byla velká potopa a Krtek našel malé ptáčátko. Pak našli plavající psí boudu. Vzali si ji na břeh poblíž. Ptáček bydlel v boudě a Krtek ho vychovával. Jednoho dne to už nebylo malé ptáčátko, ale velký pták a dokonce orel... Krteček je moje nejoblíbenější animovaná pohádka od dob, co mi byly 3 roky.

09.02.2020 5 z 5

Madlenka a brejličky Madlenka a brejličky Lenka Zemanová

Madlenka neviděla panáčky na semaforu, když přecházela ulici. Druhý den šly s maminkou k paní doktorce. Ta jí ukazuje obrázky a ptá se, co Madlenka vidí. Nakonec musela mít brejličky - modré a kulaté. A Madlenka viděla lépe.
Půjčila jsem si knížku od sestry prvňačky a přečetla jsem ji za 5 minut. :)

08.02.2020 5 z 5

Roztomilá lama Roztomilá lama Amelia Cobb

Prastrýček Horác zase přivezl nějaké zvíře. Tentokrát lamu. Byla krásná. Hledali jí domov mezi jinými zvířaty, ale těm se nezamlouvala, a tak lama přespávala venku na zahradě u Emy. Prastrýček odjel zachraňovat další lamy. Ema byla nadšená: konečně mohla mít roztomilá lama Lotka svoje stádo!

08.02.2020 5 z 5

Rosa a Labutí princezna Rosa a Labutí princezna Darcey Bussell

Rosa poprvé zachránila Zemi kouzel. Princeznu Cressidu zajal Myší král, nechal se inspirovat baletem Labutí jezero.
Sérii o Rose a o Ele a Nele mám moc ráda, nejen proto, že taky dělám balet.

05.02.2020 5 z 5

Kája + Oliva a duch, který musel zmizet Kája + Oliva a duch, který musel zmizet Annie Barrows

Jednoho dne šly Kája a Oliva ve škole na záchody. Najednou uviděly bílý oblak. Druhý den byl na záchodech portál. Už jim došlo o co se jedná: byl to duch! Oliva šla ke Káje domů. Domluvily se, že připraví lektvar. Kája má pět pokojů a všechny si označila křídou: první je na spaní, druhá je dílna, třetí je vyráběcí, čtvrtý vědecký a pátý hrací. Holky šly do dílny a tam vyrobily lektvar: "Trocha barviva neuškodí," řekla Kája. Nalily to na dívčí záchody a duch zmizel...

Rosa a kouzelný sen Rosa a kouzelný sen Darcey Bussell

Zlá víla chce odjakživa vládnout Zemi kouzel. Tentokrát vymyslela ďábelský plán. Rosa se objevila v lese a potkala vílu Štěstěnu (byla to ve skutečnosti Zlá víla, která se začarovala) a pozvala ji k ní do hradu. Dala jí samé dobroty. Očarovala její zámek, aby jí nikdo nepoznal. Rosa si na nic nemohla vzpomenout. Rosa zatančila a kouzlo Štěstěny bylo pryč. Rosa si na všechno vzpomněla. Před zámkem čekala Zlá víla. Dala Rosu do vězení. Rosa tam našla pavouka a ten jí dostal ven. Pospíchali, protože když nezatančí nějaký tanec, tak Země kouzel nebude mít vládce! Rosa pospíchala na louku. Zlá víla tam už byla. Rosa to stihla včas a zatančila na louce. Pak první víla zaklela Zlou vílu...

Osamělé lvíče Osamělé lvíče Amelia Cobb

(SPOILER) Ema měla malého mazlíčka lemura, jmenoval se Monty. Každý rok přijížděl prastrýček Horác a každý rok přivezl nové zvíře. Tentokrát přivezl lvíče! Prastrýček Horác říkal, že tam bylo samo. (Ema měla jedno velké tajemství. Ona totiž rozuměla zvířatům! A navíc bydlela u zoologické zahrady.) Emy máma je zvířecí veterinářkou. Šla s Emou do zvířecí nemocnice. Ema šla s lvíčetem. Jmenoval se Rory, byl osamělý. Byl tam samotný lev Leontýn! Ema se zeptala maminky, jestli můžou dát Roryho na chvilku k Leontýnovi. A fungovalo to! Rory a Leontýn už nebyli osamělí!

Tetka vrána Tetka vrána Pavel Vrána

Moc vtipná knížka a rychle se čte a jde se něco naučit nazpaměť.

O zahradě O zahradě Pavel Čech

Hezká knížka krásně ilustrovaná.

02.02.2020 5 z 5

Ela a skleněný střevíček Ela a skleněný střevíček Darcey Bussell

Podle mě nejlepší knížka o Ele ze všech.

08.01.2020 5 z 5