Tetka vrána

Tetka vrána https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123724/tetka-vrana-zIB-123724.jpg 5 11 9

Veršovaná pohádka vypráví o tom, jak to bylo, když se Tetka vrána narodila a o jejích dalších dobrodružstvích. Tetka vrána má pro děti roztomilé příhody doplněné spoustou zábavných barených ilustrací a myslí si, že díky veršovánkám se její vyprávění bude čtenářům i lépe pamatovat. Kniha je rozdělena na tři části: Jak to bylo když… Pět příběhů ve verších je určeno především na předčítání těm nejmenším. Říkánky Básničky o šesti slokách ve snadno zapamatovatelném a hravém rytmu především jako první čtení, jsou vhodné pro děti od první do třetí tídy. Tetka řádí 18 vyprávění v próze zaujme hlavně děti, které již samy bez problémů čtou a pobaví se rošťárnami a drobným kouzlením modré kamarádky. Spisovatel Pavel Vrána se na autorských čteních a besedách s dětmi a jejich rodiči často setkával s prosbami o další a další vyprávění Tetčiných příhod. „Přece toho zažila mnohem víc, než bylo v poslední knížce!“, dožadovaly se děti. Také si přály nové a kratší říkanky, aby se je mohly rychle naučit a starší děti prosazovaly delší vyprávění o tom, jak umí Tetka řádit. Samy si i určovaly, o čem by to mělo být. Nezbývalo, než poslechnout.... celý text

evca7271
23.01.2024 5 z 5

Krátká,ale byla moc pěkná.

bea.mari
14.04.2020 5 z 5

Je to básnička o tetce vráně, která měla zlobivé bratry. Odletěli do teplých krajin a tetka vrána byla jediná modrá a zůstala doma.

anna.zahy
05.02.2020 5 z 5

Moc vtipná knížka a rychle se čte a jde se něco naučit nazpaměť.

Osice
14.11.2019 5 z 5

Tak to je opravdu skvělá knížka. Vtipné, milé, laskavé, kouzelné a trošičku dojemné příhody upovídané vraní holčičky, které říkají Tetka vrána. A vše ve verších.

"Nechci brouka! Dej mi červy!"
Chce to buď mít pevné nervy,
nebo utéct někam pryč,
doma zamknout, schovat klíč!

Děti budou vždycky děti,
ať už chodí nebo letí,
všechny zlobí. Tyhle taky,
než dostanou přes zobáky.":-D

Dceři dlouho vrtalo hlavou, proč je chtějí doma zamknout. Já je teda úplně chápu:-)

Při čtení mi na mysli vytanula Hrubínova knížka Dvakrát sedm pohádek, tak jsme si ji pak také přečetly...

Barza
02.10.2018 5 z 5

Sice uz nevim, jak jsme ke knizce prisli, ale predcitala jsem ji dceri, kdyz jeste chodila do skolky, a ona pak zase me, kdyz se ucila cist. A obema se nam moc libila. Ja mozna dokazu jeste vice nez ona ocenit mistrovskou hru s jazykem, se slovy poskladanymi do krasnych a smysluplnych versu. Chystam se ji precist i mladsim synum, pokud to nestihnu, budou ji cist oni me. Na kazdy pad uz se na knizku tesim.

skatynka
13.05.2016 5 z 5

Tohle je knížka, kterou miluji. Umím jí celou nazpaměť už od dětství. Vždy, když si na ní vzpomenu a převyprávím si jí udělá mi neskutečnou radost ten fakt, že si jí stále pamatuji.

DominikaLibuše
10.07.2015 5 z 5

Dostala jsem ji jako dárek - už si nepamatuji k čemu, ale měla jsem ji moc ráda a určitě čtěte svým dětem. :-)

MichaelaSe
10.04.2015

Tato kniha chytla za srdce mého školáčka, když byl ve druhé třídě navštívit se třídou městskou knihovnu. Máme od autora i věnování. Perfektní verše.

T-Rezka
13.01.2015

V této knize se všechno rýmuje.Je to moc pěkně napsané,četla se mi moc dobře.
Doporučují pro kěti z první a druhé třídy.
Mám 1. vydání z roku 2006.

Pavel Vrána
česká, 1946 - 2022