Polámal se mraveneček

Veršovaný příběh s dobrým koncem o tom, jak polámaného mravenečka nevyléčí prášky mravenčího doktora, ale soucit a porozumění dobrých přátel.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30072/polamal-se-mravenecek-30072.jpg 4.897
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:

DuncanIdaho
15. listopadu

Kdo tohle jako dítě nečetl, učil se číst zbytečně.

Medunkavera

Tuhle krásnou knížtičku jsem nedávno koupila znovu, protože se při stěhování někam ztratila - asi ji mají děti ve své knihovně, ale vždycky se jich zapomenu zeptat, ale to je jedno. Já ji ve své knihovně prostě musím mít. Moc by mi tam chyběla.
(Stejně - i kdyby mi někdo z dětí odpověděl: "Já ji mám," tak bych ho nemohla požádat, aby mi ji dal. Vždyť to byla jejich nejoblíbenější.

Damato

Moje úplně první knížka, mám ji dodnes, četla a učila se první písmenka nejen já, ale i moje děti a letos , o prázdninách mi ji přečetla vnučka. Leporelo, staré 54 let... a pořád přitahuje dětská srdéčka a pořád má co nabídnout

Petja

Klasická kniha pro nejmenší od Josefa Kožíška s půvabnými ilustracemi Zdeňka Milera, vedle Kuřátka a obilí a O veselé mašince nutná součást knihovničky pro nejmenší.

SSTknihy

Klasika, která, zaplať bůh, zatím stále přetrvává a doufám, že ještě dlouho bude.

tygřík2

Až mne přemůže ten Němec, co mi pořád bude schovávat věci, tohle bude to poslední, co si budu z literatury pamatovat :-))

jana0378

Klasické říkadlo, dítě ho miluje, vždycky uklidní i velký jekot. Nádherné ilustrace a i smysluplný text.

M-arta
10.12.2017

Několikagenerační mravenčí evergreen s jednoduchými a dobře zapamatovatelnými veršíky Josefa Kožíška... Je někdo, kdo ji v dětství neměl a nemiloval?

ddkk
22.11.2017

Aktuálně nejoblíbenější literární dílo mého dvou a půl letého vnoučka. Včetně kompletní interpretace!

martas006
27.08.2017

Moc pěkné leporelo.

Eorin
26.03.2017

naprostá klasika. Pamatuji si z dětských dob především ilustrace..

Leňa287
13.02.2017

no nádherná knížka, kterou si pamatuji stále. Mravenečka jsem litovala, jak byl nemocný a byla jsem moc ráda, že se uzdravil.

haki34
27.11.2016

Aj o pulnoci zpameti ;) a v jakemkoliv stavu ;))) v urcitem detskem veku proste nejmilovanejsi basnicka..

MarkétaLore
17.04.2016

Jedna z mých prvních, o kvalitě budiž důkazem to, že ji po 24 letech dokážu odrecitovat až do konce , no, kdo z vás to má. POZOR SPOILER:
Polámal se mraveneček,
ví to celá obora,
o půlnoci zavolali mravenčího doktora.
Doktor klepe na srdíčko,
potom píše recepis.
třiktát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.
Dali prášek podle rady,
mraveneček stůně dál.
Celou noc byl jako v ohni,
celý den jen proplakal.
Hop a zdravý mraveneček,
ráno skáče z postele.

Luccy78
15.01.2016

Nádherná říkanka pro nejmenší se šťastným koncem - jak já ji měla ráda a všem na počkání ji musela recitovat.. :-) A do dneška ji znám zpaměti, do dneška si ve mě uchovala své kouzlo a milou vzpomínku na dětství..

Coleator
05.01.2016

S ilustracemi Zdeňka Milera nepřekonatelná knížka pro ty nejmenší... :)

veronie
07.12.2015

Krásné a krátké :)

ovpana
06.12.2015

Krásná knížka pro všechny malé čtenáře

anetka.repova
02.12.2015

Skvělá říkanka pro malé děti, hned si vzpomenu na své dětství. :)

bibi.r
09.01.2014

Skvělá a chytlavá dětská říkanka :).

Adrianam

jediná kniha, kterou znám nazpaměť