Polámal se mraveneček

Veršovaný příběh s dobrým koncem o tom, jak polámaného mravenečka nevyléčí prášky mravenčího doktora, ale soucit a porozumění dobrých přátel.

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30072/polamal-se-mravenecek-30072.jpg 4.890
Pro děti a mládež, Pro nejmenší
Vydáno:

Petja

Klasická kniha pro nejmenší od Josefa Kožíška s půvabnými ilustracemi Zdeňka Milera, vedle Kuřátka a obilí a O veselé mašince nutná součást knihovničky pro nejmenší.

SSTknihy

Klasika, která, zaplať bůh, zatím stále přetrvává a doufám, že ještě dlouho bude.

tygřík2

Až mne přemůže ten Němec, co mi pořád bude schovávat věci, tohle bude to poslední, co si budu z literatury pamatovat :-))

jana0378

Klasické říkadlo, dítě ho miluje, vždycky uklidní i velký jekot. Nádherné ilustrace a i smysluplný text.

M-arta
10.12.2017

Několikagenerační mravenčí evergreen s jednoduchými a dobře zapamatovatelnými veršíky Josefa Kožíška... Je někdo, kdo ji v dětství neměl a nemiloval?

ddkk
22.11.2017

Aktuálně nejoblíbenější literární dílo mého dvou a půl letého vnoučka. Včetně kompletní interpretace!

martas006
27.08.2017

Moc pěkné leporelo.

Eorin
26.03.2017

naprostá klasika. Pamatuji si z dětských dob především ilustrace..

Leňa287
13.02.2017

no nádherná knížka, kterou si pamatuji stále. Mravenečka jsem litovala, jak byl nemocný a byla jsem moc ráda, že se uzdravil.

haki34
27.11.2016

Aj o pulnoci zpameti ;) a v jakemkoliv stavu ;))) v urcitem detskem veku proste nejmilovanejsi basnicka..

MarkétaLore
17.04.2016

Jedna z mých prvních, o kvalitě budiž důkazem to, že ji po 24 letech dokážu odrecitovat až do konce , no, kdo z vás to má. POZOR SPOILER:
Polámal se mraveneček,
ví to celá obora,
o půlnoci zavolali mravenčího doktora.
Doktor klepe na srdíčko,
potom píše recepis.
třiktát denně prášek cukru,
bude chlapík jako rys.
Dali prášek podle rady,
mraveneček stůně dál.
Celou noc byl jako v ohni,
celý den jen proplakal.
Hop a zdravý mraveneček,
ráno skáče z postele.

Luccy78
15.01.2016

Nádherná říkanka pro nejmenší se šťastným koncem - jak já ji měla ráda a všem na počkání ji musela recitovat.. :-) A do dneška ji znám zpaměti, do dneška si ve mě uchovala své kouzlo a milou vzpomínku na dětství..

Coleator
05.01.2016

S ilustracemi Zdeňka Milera nepřekonatelná knížka pro ty nejmenší... :)

veronie
07.12.2015

Krásné a krátké :)

ovpana
06.12.2015

Krásná knížka pro všechny malé čtenáře

anetka.repova
02.12.2015

Skvělá říkanka pro malé děti, hned si vzpomenu na své dětství. :)

bibi.r
09.01.2014

Skvělá a chytlavá dětská říkanka :).

Adrianam

jediná kniha, kterou znám nazpaměť