AnetAndBooks AnetAndBooks komentáře u knih

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Tato kniha je od začátku dokonce naplněna naprosto úžasnými a nadčasovými filosofickými úvahami. Avšak pokud hledáte epický chrologický román, tak se může stát, že se v nějakých částech nad touto knihou budete trápit.
Nutno ještě dodat, jak mistrně autor dokázal brouzdat mezi různými časovými linkami.

31.07.2023 5 z 5

Naprosto úžasné. Knihu jsem přečetla ani né za den. Bylo naprosto skvělé se opět vrátit do světa Harryho Pottera a poznat jeho děti. Nejdřív jsem se trochu "bála" , jak se mi to bude číst v divadelním scénáři, ale úplně v pohodě.
MALINKÝ SPOILER
Taky jsem zamáčkla slzu, když se Scorpius setkal se Snapem, o Cedrikovi nemluvě...

Jako jedinou chybu, bych vytkla to, jak se Albus s Harrym scházejí 3 roky na King's Cross a najednou je Albus ve čtvrťáku a my nevíme, co mu jde za předměty, nebo co ho v Bradavicích potkává.

29.12.2016 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Woow...páni, tak po dočtení jsem byla hodně rozpolcená! Ale stále musím nechat, že je to úžasně propracované dílo.
Během čtení posledních scén jsem měla nervy v pr*eli xD jinak se to prostě říct nedá :D
Prostě úžasný....myslím, že má Murtagh konkurenci v Rowanovi :D ❤️

Jinak jsem teď chytla nerva, že další díl má v čj vyjít až 29.12.
...Co budu dělat? ☠️

03.07.2017 5 z 5

Stránky světa Stránky světa Kai Meyer

No, mám velice rozpolcené pocity. Jako plus bych uvedla nápad s bibliomantikou a dušeknihami. Velice zvláštní a neobvyklé. Taky mě velice bavily akční části.
Vytkla bych například zdlouhavé rozhovy. Také mi chyběl popis prostředí.
SPOILER
Když Isis zabila Okouzlující, tak mi to došlo, až když jsem si tu větu párkrát přečetla.
U několika posledních kapitol, mi přišlo, jak když už to autor chce rychle dopsat "tak tam něco napíše". Konec mi přišel nedomyšlený.
Budu hodně přemýšlet, jestli si přečtu další díly.

01.01.2017 3 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Naprosto úžasně do detailu propracované dílo. Jediné, co bych vytkla jsou velmi dlouhé rozhovory, ale to je prostě styl Sapkowského a děj byl velmi stočený na Geralta. Ocenila bych víc příběh Ciri, ale to je pouze taková drobnost :)

04.03.2017 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Tak Maasová to opět vzala pořádně ve velkém...Takhle jsem u knížky ještě nikdy nebrečela a tolik se mě emotivně ještě nedotkla.
No, ale čím začít. Jako první bych vytkla erotické scény. Tato knížka se řadí do Young adult a představa, že něco takového čtu ve 12 letech?! Nevím, jestli to ostatním přijde také moc, nebo se jim to líbí? Nebráním se romantickým scénám, ale tohle je prostě moc...Celá kniha měla plynulý děj, při kterém jsem se nikdy nenudila. Na konci mi jen přišlo, že autorka zapomněla, že Feyre je přece ta hrdinka, která dokáže cokoliv :D A válku s Hybernem nechala prostě "děj se vůle Boží", ke konci tam někdo (dělejte překvapené) přijde a všechno zachrání.
Nejkrásnější věc, bylo uvědomění si skutečnosti, jak moc důležitá a silná věc je láska- nejen v páru, ale také v rodině a mezi přáteli❤️ Tato série na mě měla opravdu vliv a jsem za to ráda.
(Jo a chtělo by to víc scén s Azrielem :P )

18.08.2018 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Jsem naprosto zrujnovaná :’( všechny postavy jsem si zamilovala ❤️ Jako svoje děti ( i když žádný nemám :D )
Fuuu momentálně nemám víc slov, jdu se vybrečet ( každopádně 100% doporučuji )
Žádný slzy, žádnej funus.

03.07.2018 5 z 5

Draci zimní noci Draci zimní noci Tracy Hickman

5 hvězdiček jsem nedala proto, že se většina knihy točila okolo Lauranthalasy a Sturma. Prostě mi tak chyběl Raistlin :D
Nyní, když můžu srovnat s Draky Jarního úsvitu, mi přijde, že děj tolik neplynul a těžce se přes nějaké části překousávalo. Ovšem tato kniha je nezbytná k vyvíjení dalšího děje.

22.10.2017 4 z 5

Draci jarního úsvitu Draci jarního úsvitu Tracy Hickman

Opět série Dragonlance nezklamala. Prostě úžasné. Trochu jsem se bála, jestli se nepotáhne v občas “nudnějším” duchu předchozího dílu, ale mýlila jsem se (: Jen mi bylo líto odchodu nějakých postav :(
Už se těším na další díly ( a hlavně na Raista

22.10.2017 5 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Úžasná knížka pro milovníky HP. Jedna z mých 'srdcovek'.

13.10.2016 5 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Na první pokus jsem asi po 50 stránkách přestala, knihu číst, nudila mě. Asi po půl roce jsem se k ní vrátila znovu a velice mě zaujala. Samozřejmě znám i lepší knihy. Ale je zajímavě psaná a nápad je velmi zajímavý.

13.10.2016 4 z 5

Prokletí Prokletí Michaela Burdová

Kniha se rychle a lehce četla. Nazvala bych jí takovou oddechovkou. Nějaké části byly ale napínavé.
Kdo má rád styl psaní Míši Burdové, určitě do toho jděte ^.^ Jediné - bych dala otevřený konec :D Ale to nevadí, ráda si přečtu ostatní díly.

22.10.2017 4 z 5

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Nejvíce se mi líbily historické vyprávěcí části. Charakter Elisabeth jsem si oblíbila, ovšem to samé nemohu tvrdit o Tegan :D tu opravdu nemám ráda.
Musím ale také přiznat, že jsem občas fandila Gideonovi- prostě tmavovlasej záporák xD
Jinak konec celé knihy mohl být lépe detailně popsaný...
Už se ale těším na další díly.

24.07.2017 4 z 5

Elfové I Elfové I Bernhard Hennen

Abych se přiznala, tak jsem po knize sáhla jenom kvůli obalu a hlavně názvu :D
A určitě jsem neudělala chybu. Akční, napínavý děj. Velmi zajímavý nápad s časem ( Myslím tím Mandreda vůči jeho vesnici). Taky se mi líbilo, jak osudy postav byly propojené a zapadaly do sebe.

Ale pořád musím myslet na to, že to není jedna s těch knih, která vás uchvátí a musíte číst nepřetržitě několik hodin.

02.01.2017 4 z 5

Zrada temného elfa Zrada temného elfa Michaela Burdová

Opravdu skvělá, napínavá knížka. Moc dobře se čte. Nemám nic, co bych vytkla. Snad jenom velmi otevřený konec :D

01.01.2017 5 z 5

Smolná sezóna Smolná sezóna Moïra Fowley-Doyle

Když jsem začala knihu číst, tak jsem se zhrozila, že to bude nějaká velká romantika (kterou já nemusím), nějaké části byly až záhadné a napínavé. Četla se rychle, ale když jsem skončila, tak jsem vlastně skoro zapomněla o čem kniha byla a jaká byla vlastně pointa, nebo snad nějaký srozumitelný pochopitelný konec.

13.10.2016 3 z 5