andrejci andrejci komentáře u knih

Život svatých Život svatých Leigh Bardugo

Knížka se mi moc líbila. Ke světě Griši to určitě patří. Vyprávění o svatých mě moc bavila. Navíc to bylo krásně doplněné o malby a ozdoby což bylo super. Navíc se mi moc líbila obálka.
Co mě trošku mrzí bylo vyprávění o Alině. Čekala jsem, že u ní bude trošku jiný příběh. Co mi ještě vadilo a co autorka, ale nemůže byly stránky na dotek. Kdyby to byl klasický papír tak bych z té kníýky měla vetší zážitek.

24.07.2023 5 z 5

Pusheen: Já, košišta Pusheen: Já, košišta Claire Belton

Já se naprosto zamilovala

23.07.2023 5 z 5

Království prokletých Království prokletých Kerri Maniscalco

Druhý díl, který pro mě byl oproti prvnímu dílu celkem nudný. Za mě se tam pořádně nic nestalo až na posledních cca 50 stránek.
Děj v pekle nebyl špatný. I když mi trošku chybělo teplo a prostřední Itálie.
Co mě trošku bylo štvalo bylo to jak kolem sebe Ira a Emilie kroužili a pořád se nic nedělo.
Bylo to úplně jiné než první díl. A za mě to bylo celkem zklamání. Doufám že další díl bude lepší než tento.
Za mě to jsou solidní 4 hvězdičky.

23.07.2023 4 z 5

Zlatá Zlatá Marissa Meyer

Od knížky jsem neměla žádné očekávání a toto mě hodně mile překvapilo. Príběh o Rampelníkovi mám ráda a na toto zpracování jsem byla hodně zvědavá. Meyer je prostě královna reetelingů pohádek. To jak pohádku pojala a zpracovala bylo prostě úžasné.
Svět, pravidla, dobro a zlo. Za mě to bylo skvěle vymyšlené a moc se mi to líbilo. No prostě smekám. Navíc se mi líbilo, že se někteří tvorové daly vyhledat na internetu. Takže když jsem si je nedokázala představit tak jsem si je našla.
Příběh mi rychle utíkal a celkem mě mrzí že už je konec. Hlavně ten mě teda překvapil. To bylo nečekané. Hlavně ta jedna věc. Naštěstí druhý díl vyjde brzy. Hodně se na něho teším.
Toto byla fajn fantasy u které se krásně dalo odpočinout, ale zárověň Vás pohltila a nepustila.

20.07.2023 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

Toto byl za mě zatím nejslabší díl celé série. Ale i tak mě bavil. Jen začátek mi přišel hodně táhlý.
Poppy mě ze začátku v tomto díle trošku štvala. Chyběl mi tam Casteel, ale nakonec se tam objevil aspoň v kapitolách než jsem se k němu dostali. To střídání kapitol se mi moc líbilo. Navíc se v tomto díle objevilo několik nových a staro-nových postav. A výměna názorů mezi některými byla za mě super. Doufám, že se v dalším díle dočkáme dalších staro-nových postav.
Knížka mě pořádně začala bavit až od stránky 400. Potom to, ale bylo naprosto skvělé a já to doslova dočetla za den. Moc mě to od bavilo. Dávám ještě plus, žě tam pro tentokrát spolu tak často nespali tak jak v minulém díle. To mi tehdy vadilo. Tady to za mě bylo lepší.
Rozhodně, ale smekám opět za konec. Ten se opět povedl a zároveň nechal spoustu otazníků. Moc se mi líbí propojení sérií a doufám, že se brzy dočkám ňějakého dalšího dílu. Je jedno z jaké série.
Opět a ne překvapivě mě nadchla obálka.

17.07.2023 5 z 5

Divoká říše Divoká říše Stacey Marie Brown

Od knížky jsem neměla žádné očekávání, ale
PÁNI toto mě hodně mile překvapilo.
Je to neuvěřitelně čtivé. Ráno jsem knížku otevřela a najednou byl konec. Bylo to prostě skvělé.
Moc se mi líbily hlavní postavy. Autorka je i děj vykreslila tak, že jsem s Brexley hodně soucítila. Hned jsem si ji oblíbila. Stejně jako Warwika. Hlavně se mi líbilo, že mají mezi seoubou napjatý vztah a není to hned čistá romantika.
Děj, který se odehrával ve věžnici se mi moc líbil. Bylo to moc dobře popsané. Stejně tak i okolná svět. Je to krásně zpracované a poměrně i originální. Takže už jen za toto dávám velké plus. Hlavně teda za konec. Čekala jsem všechno moožné, jen ne toto. Jsem lehe v šoku, ale neuvěřitelně se teším na další díl. Toto prostě bylo zakončení, které k tomu nádherně sedlo a přidalo tomu jenom korunku.
Mám jednu malou výtku a to k obálce. K tomu ději mi přijde trošku moc děcká.

Strašně moc se teším na další díl. Toto bylo naprosto skvělé.

Dotek jako led Dotek jako led Jennifer L. Armentrout

Druhý díl byl za mě lepší než první. Už to bylo propracovanější a zápletka se mi moc líbila.
Layla už nebyla tolik naivní jak v prvním díle a díky tomu mi přišla o dost sympatičtější. Problém jsem naopak měla se Zaynem. Ten mě místy dost štval. Co mě mrzí oproti prnímu dílu je, že Roth dostal méně prostoru. Hodně jsem se těšila na výměnu názorů mezi ním a Laylou.
Rozhodně mě překvapil konec. Jsem hodně zvědavá jak to po těchto událostech bude pokračovat.
Navíc se mi líbí obálka. Ta se opravdu povedla
Stějně jako 1. díl i tento hodnotím kladně. Čte se to skoro samo a mě osobně to pohltilo.

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Toto za mě bylafajn odpočinková knížka. Od autroky mám přečtenou sérii Z krve a popela a toto bylo za mě úplně jiné, ale i tak skvělé. Nebylo to nic náročného a četlo se moc dobře.
Moc se mi líbilo zasazení děje do našeho světa. Navíc když se k tomu přidali výrazy, keré mě denně obklopují tak to nemělo chybu.
Ze začátku jsem troškku bojovala s Laylou a s jejími myšlenkovými pochody. Ostatní posotavy, hlavně tedy mužské u mě prošly. Nejvíc jsem si oblíbila Bambi. Co se dá, ale očekávat je takové klasické kliší a milostný trojúhelník. Bez toho bych se obešla. Ale s tím nic nenadělám.
Co mě, ale dost překvapilo byl konec. Před autorkou musím smeknout. Ty konce píše skvěle.
Klidně bych místy uvítala, kdyby měla knížkka více stran. Někdy mi to přišlo strašně uspěchané. Klidně to mohlo být trošičkku delší.
Knížnku bych hodnotila na 4,5*, ale moc se mi líbí ta obálka. Ta mě zaujala hned na první pohled. Na další díl se teším a to hodně.
Je to fajn odpočniková fantasy u které šlověk vypne a jen čte. Za mě super.

Zvonkohra Zvonkohra Eliška Václavíková

Tato knížka je prostě krásná a má svoje kouzlo. Moc se mi líb, že to začalo koncem a končilo začátkem. Ukázka toho co způsobil prvotní impuls. Líbilo se mi, že každý príběh je úplně o něčem jiném a stejně jsou stejné. Nad některými jsem byla dojatá nad některými jsem smála. 9 príběhů a autorka zvládla každého hrdinu vykreslit jinak. Navíc to podtrhla úžasnámi skladbami což mi prišlo geniální. Navíc k tomu přidala ještě bonusovou povídku. Jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

26.06.2023 5 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Já se na tento příběh moc tešila a jsem ráda, že mě to nezklamalo. Autorka přdstavila úplně jinou hlavní hrdinku než je Poppy a já se do Serafeny zamilovala. Ale i tak u mě na plné čáře vede Nyktos a jejich výměna názorů. Několikrát jsem se přistihla, že se u toho směji.
Autorka nám představila trošku jiný svět a to svět prvotních a bohů a já musím říct, že to má všechno krásně propracované.
Navíc se mi líbily i ostatní postavy, se kterými jsem měla možnost se seznámit i když některé velmi okrajově už znám.
Každopádně po to m konci, kde jsem měla infarkotvý stav se neuvěřitelně těším na další díl.

26.06.2023 5 z 5

Říše upíra Říše upíra Jay Kristoff

Toto bylo naprosto úžasné. Možná mám jednu malinkatou výtku a to, že mě to nevtáhlo tak moc do děje jak bych si přála a nebylo to jak u Nikydnoci. Ale i tak ta knížka byla úžasná.
Smekám před vytvořeným světem a především před krvelačnými upíry. Líbilo se mi jejich pojetí, jejich svět pravidla a všechno okolo. Stejně tak jako stříbrem oddění. Toto mi trošku připomínalo Zaklínače. Ve smyslu školy. Stejně jako Grál mi připomínal Šifru mistra Leonarda. Ale ten zbytek to byla neřízená bomba.
Moc se mi líbily originální nadávky, kterými autor okořenil příběh a také se mi líbil styl vypravování. To Kristoff prostě umí a ději to dodá to správné kouzlo.
Ovšem nejvíce mě oslovil Gabriel de León. To je skvělá hlavní postava. Já si ho zamilovala hned na začátku a na konci jsem se s ním jen těžko loučila. No a s kombinací s Diorem to byla prostě bomba. Jejich výměna názorů a rozhovory byly prostě úžasné a já se moc užívala. Kldině jich tam mohlo být i víc. Knížka je plná krve a násilí, ale také dojemných scén u kterým mi i ta slzička ukápla.
Dále bych chtěla pochválit za nádhernou obálku. Ta se mic líbí a zaujala mě hned na první pohled.
Jelikož knížka skončila tak jak skončila tak doufám, že se brzy dočkáme dalšího dílu. Toto byl krvavý upíří nářez a já bez pkračování dlouho nevydržím.

17.06.2023 5 z 5

Gallant Gallant V. E. Schwab (p)

Přemýšlím co napsat. Kniha mě zaujala už anotací, obálka tomu dala korunu a ta nádherná ořízka to celé podrthla. Příběh s hlavní hrdinkou mě zaujal. Stejně tak jako nápad se, kterým autorka přišla. A tady u mě nastává jedna malá výtka. Knížka prostě byla moc krátká. Ten příběh je moc krásný a já si ho moc užívala. Ale přišel mi místy moc uspěchaný. Od autorky mám přečtené nělteré knihy a tak vím že umí psát. Toto za mě bylo trošku zklamání. Myslím si, že Gallant si zaslouží více prostoru.
Rozhodně z těch knih co jsem četla od autorky je tady ta za mě nejslabší, ale vůbec nebyla špatná. Během zkuškového poskytla dostatešný odpočinek.

29.05.2023 4 z 5

Pronásledování Pronásledování John Flanagan

Jde vidět, že prostě už to autorovi dochází nápady. Knižka se mi moc líbila, ale ten děj mi přišel takový ohraný. Nic se nedaří a pak se to najednou podaří. I tak jsem si ale čtení moc užila. Flanagan je prostě srdcovka už od mého dětství a i když je děj jednoduchý tak to budu číst vždy když vyjde nový díl.

10.04.2023 4 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Jak jsem už jednou psala tak doplňkové knížky mám moc ráda. Tady jsem si to užila především proto, že každá kapitola byla z pohledu jiné postavy. Každá řešila něco jiné a nejvtipnější pro mě bylo, že všechny potkala hromovládce.

10.03.2023 5 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Poslední díl je mám za sebou a musím říct, že i když mě to bavilo tak před sebou nemám takovu depku z dočtení jako když jsem skončila s Percym.
Rouhodně mě to bavilo. Je to čtivé a oddechové. Co bych trošičkku vytkla byla akce. Kdyby jí tam bylo víc tak by mi to vůbec nevadilo.
Já hlavně doufám, že budou ještě nějaké knihy z této série. Moc mě severská mytologie. Autor sice něco naznačil, ale i tak se nechám ráda překvapit.

10.03.2023 5 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Tak mám druhý díl za sebou. A musí mříct, že je to čím dál tím lepší a lepší. Trošku víc jsme se podívali do severské mytologie což se mi moc líbilo. Rozhodně mi přislo, že je tady víc vtipných situací než v jedničce.
Za většinu z toho mohla postava Alexe Fierra. Moc jsem si ji oblíbila. Každopádně se moc těším na další díl. Jediná malá výtka o to, že mám pocit, že jim to jde někdy moc snado. Ale to je možná jen můj pocit.
Rozhodně jsem si to moc užila a teším se na další díl. Jsem zvědavá co tahle praštěná skupinka vymyslí hlavně když poslední věta byla poslední věta :D.

06.03.2023 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Tato série už je mimo můj věk, ale já sto strašně moc užila. Po té co jsem dočetla Percyho a bohy Olmypu mi bylo jasný, že každá knížka od Riordana bude vždy čtivá. Tady se to opět povedlo. Děj, kde řecké bohy vystřídali severští se mi moc líbil. Za mě to bylo originální a líbilo se mi, že tam zmínil i postavy ze starších sérií. To jak zasadil mytologii do našeho světa se mi moc líbilo. Každá mytologie má svoje. Navíc píše hodně čtivě takže děj utíká a najednou jsem na konci a ani nevím jak jsem se tam dostala. Za mě to je krásná odpočinkoví knížka.
Moc jsem si oblíbila Magnuse, Jacka a Heartha.
První knížku hodnotím hodně kladně.

03.03.2023 5 z 5

Stříbrný stonek Stříbrný stonek Crystal Smith

Poslední díl je za mnou. A já ho hodnotím kladně. Líbil se mi, děj rychle utíkal a sledovali jsme děj hned z několika pohledů a časů. To mi přišlo super. Na celé knížce mi to přišlo asi nejlepší. Rozhodně, ale nedoporučuji si dávat mezi jednotlivými díly větší časové prodlevy. Já se ze začátku hodně ztrácela a i tak se mi nepovedlo na všechno vzpomenut. Což mě mrzí. Z toho důvodu jsem strhla hvězdičku.
Celou sérii rozhodně hodnotím kladně a možná si celou sérii někdy v budoucnu přečtu znovu na jeden zátah, abych měla všechny souvislosti.

26.02.2023 4 z 5

Temné královny Fennbirnu Temné královny Fennbirnu Kendare Blake

Já mám moc ráda dopňkové knížky a vždy jsem zvědavá co autorka vymyslí. Ne vždy se to povede a ne vždy to daná série potřebuje. Tady to, ale bylo naprosto skvělé. Vrátili jsme se ke starým dobrým královnám, které jsem si moc oblíbila. Moc se mi líbilo sledovat aspoň trošku jejich děství a to jak vyrůstali.
Navíc v druhé části jsme se dozvěděli i něco o histroii ostrova což se mi moc líbilo. Tahle část klidně mohla být dělší. Utekla mi hodně rychle.
Já hodnotím tady tuhle doplňkovou knížku hodně kladně. Myslím, že k sérii krásně pasovala.

20.02.2023 5 z 5

Aurora hasne Aurora hasne Amie Kaufman

Páni. Tohle je přesně závěr, který si tato kniha a vlastně i celá série zaslouží. Po tom jak skončil předchozí díl jsem byla napjatá jak kšandy jak to skončí a jak to ti dva vymyslí. No a vymysleli to naprosto skvěle.
Moc se mi líbilo, že jsme celou dobu sledovali tři dějové linky. Každá se svým problémem. Každá s jiným řešením, každá s novými, ale i starými postavami. Děj prostě pořád ubíhal. Nikde se netáhl a když skončila infarktová situace v jeden moment tak začala úplně od začátku v jiné části.
Postavy jsem si oblíbila ještě mnohem víc. Ze všeho nejvíc asi Finianna. Moc se mi líbil vývoj všech postav. V knížce rozhodně nechyběl moment, kdy jsem měla na krajíčku. Krásně to tam sedlo. Bylo prostě vidět, že to tam musí být. I když je pravda, že jsem z toho měla celkem husinu.
Za co dávám plus tak je uvedení do děje na začátku knížky. To je prostě geniální a ne všude ho můžeme najít.
Když se tito dva autoři dají dohromady rozhodně vznikne něco skvělého. Sice za mě měla tato série pomalejší rozjezd, ale o to lepší byl její závěr. Sci-fi moc nemusím, ale u těchto dvou prostě vím, že to bude vesmírný nářez.

19.02.2023 5 z 5