andrej0867 andrej0867 komentáře u knih

Brána Irkally Brána Irkally Juraj Červenák

Perfektny cestopis s mnozstvom Tureckych realii 17-teho storocia. Fantasy pasaze neurazili, vhodne viedli citatela cez popis Tureckej mytologie. Ine ako prvy diel ale stale skvele. Celebi je realna postava.

13.06.2019

IWoz IWoz Steve Wozniak

tesim sa na spominane nezazivne technicke a inzinierske pasaze...

13.06.2019

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

trochu ako Frodova cesta k Hore osudu

13.05.2019 5 z 5

Dům z karet Dům z karet Michael Dobbs

Treba si pozriet britsku 4-dielnu miniseriu s Ianom Richardsonom.

26.09.2018

Měsíc mého života Měsíc mého života Ondřej Neff

Vzdy som mal dojem ze som tuto Neffovinu cital. Ale necital. Boli to len nejake poviedky s Kubom a Dedkom Cuchakom takze som poznal vesmir ale tento velmi slusne napisany pribeh nie. Az teraz.
Knizka ma sice aj slabsie pasaze, ale ako celok ma utvrdila v tom ze pan Neff je dobry spisovatel a scifarina s humorom mu ide.

08.09.2018

Modlitby ke zlomeným kamenům Modlitby ke zlomeným kamenům Dan Simmons

Kolisava kvalita. Najlepsia je poviedka Metastáze, vyborna je aj Doba mrchožroutů (ale tu som cital az po knizke takze mi nedala nic nove). Su tam aj vyslovene slabe alebo chaoticky napisane veci ako E-lístek alebo ta o skautovi a vetereanovi s Gettysburgu.

11.07.2018 3 z 5

Mezihvězdní piráti Mezihvězdní piráti Marie Grubhoferová

zlosyn Juda Lowy, rok vydania 1939, ...

21.02.2018

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

To mám za to, že som neveril sklamaným a negatívnym komentárom. Táto kniha je odpad, zlepenec, parazitovanie na pôvodných postavách a veľká strata času.

24.12.2017 odpad!

Spin Spin Robert Charles Wilson

Pekny pribeh. Na niekolkych miestach a niekolkymi sposobmi poukazuje na nutnost vidiet veci v spravnej perspektive. Slusny zaver so zopar prekvapeniami.
Minus jedna hviezda za velmi pomaly (viac ako 1/3 knizky) rozbeh a za skakanie v case.

11.12.2017 4 z 5

Rukávnik, Sandálik a Machnáčik Rukávnik, Sandálik a Machnáčik Eno Raud

Uzasna knizka ktoru som mal velmi rad.

04.12.2017 5 z 5

Místo, místo! Více místa! Místo, místo! Více místa! Harry Harrison

Umelecke spracovanie "modernej" predstavy vseobecneho univerzalneho prijmu (narokovatelne penazne a potravinove davky bez poskytnutej protihodnoty od prijimatela) ktorym sa niektori snazia "riesit" problem s ubytkom robotnickych pracovnych miest v dosledku robotizacie nekvalifikovanych pracovnych cinnosti.

30.06.2017 4 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Nepravdepodobne napisana vykradacka Enderovej hry. Jedno z mala pozitiv je Another one bites the dust od Queenov v soundtracku Hrr na hry.

27.02.2017 3 z 5

Planina Planina Steinar Bragi (p)

Spociatku zaujimavy pohlad do islandskej kultury, casom na moj vkus az prilis halucinogenne a bezdovodne brutalne. Postavy jednaju casto uplne nelogicky. Koniec ma sklamal.

12.02.2017 2 z 5

siesta hviezdicka za ilustracie

07.01.2016 5 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Na prvy krat som sa zasekol niekde okolo sceny prepadnutia bandou na kamione a nemohol som to docitat. Po 18 mesiacoch (ked uz bol syn trochu vacsi) tak sa to dalo. Skvela kniha.

07.01.2016 5 z 5

Superhračky vydrží celé léto Superhračky vydrží celé léto Brian Wilson Aldiss

Superhracky su nadherna poviedka. Skoda, ze Spielberg do AI vlozil nezmyselne prepalenu rodeo pasaz, bez nej mohol byt aj film rovnako skvely.

05.01.2016 4 z 5

Město Město Clifford D. Simak

Mesto si zasluzi 6 hviezdiciek.

04.01.2016 5 z 5

Železná rada Železná rada China Miéville

marxisticka steampunk gay cervena kniznica

04.01.2016 1 z 5

Axiomat Axiomat Greg Egan

Poviedka Do tmy je genialna.

31.12.2015 5 z 5

Darwinovo rádio Darwinovo rádio Greg Bear

@Ronin Roujin ale ona ta potvora evolucia skutocne stale pokracuje... len to ide hrozny poooommmmaaaallyyyyyy.

31.12.2015 5 z 5