Axiomat

od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha obsahuje celkem 14 povídek a nejlépe ji snad vystihují slova na zadní straně přebalu knihy: „Axiomat obsahuje víc originálních nápadů než všechny ostatní sci-fi knihy za posledních deset let dohromady. Eganovy vědecké náměty oscilují od fyziky k molekulární biologii, od umělé inteligence až ke genetickému inženýrství a lékařské etice.“ Povídky vyšlé ve sbírce Axiomat * Věčný atentátník (The Infinite Assassin) * Deník sta světelných let (The Hundred-Light-Year Diary) * Laskání (The Caress) * Axiomat (Axiomatic) * Bezpečností schránka (The Safe-Deposit Box) * Vidění (Seeing) * Únos (A Kidnapping) * Učím se být sám sebou (Learning to Be Me) * Vycházka (The walk) * Do tmy ('Into Darkness') * Láska jak má být (Appropriate Love) * Morální virolog (The Moral Virologist) * Blíž (Closer) * Nestabilní dráhy v prostoru lží (Unstable Orbits in the Space of Lies)...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/15_/15395/axiomat-15395.jpg 4.229

Orig. název:

Axiomatic (1995)

Žánr:
Literatura světová, Povídky, Sci-fi
Vydáno:, AF 167
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Přidat komentář
andrej0867
31.12.2015

Poviedka Do tmy je genialna.

lazarus
10.05.2015

Bezkonkurenčně nejlepší výběr povídek co znám. Jednoduše, co povídka to perla. Každá je postavena na naprosto neotřelém a originálním nápadu a představena velmi sofistikovaným stylem myšlenkových experimentů co by, kdyby. Témata dovádí ad absurdum a je úplně jedno jestli pojednává o genetických modifikacích, nebo kotrmelcích s časem, případně lidskou myslí. Pecka a nutnost pro každého fanouška sci-fi. Jen podotýkám, že je to hardcore a ne každý bude sto porozumět všemu.

orson
04.02.2015

Četl jsem již dříve a je to pořád hodně dobré. Povídky mají nápad a originalitu, donutí člověka přemýšlet, vracet se v textu a ověřovat, jak to vlastně bylo. Za pár let si to určitě zase rád přečtu.

unavensluncem
08.04.2014

Super povidky, ackoliv nektere jsem moc nedaval...

Štítky

hard sci-fi

Autor a jeho další knihy

Greg Egan

Greg Egan
australská, 1961

všechny knihy autora

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Právě čtených1x
v Přečtených36x
v Doporučených4x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit11x