Andrée Andrée komentáře u knih

Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Krvavá Máry a jiné strašlivé historky Petr Janeček

Moc se mi líbí, že se na grafické úpravě a na ilustracích podíleli studenti. U některých historek mi běhal mráz po zádech. Některé jsou opravdu strašidelné, jiné úsměvné, o některých jsem slyšela, u jiných jsem zírala.

09.02.2020 3 z 5

Pekelná princezna Pekelná princezna Harold Schechter

Pekelná ježibaba, hnusná bába.

První polovina knihy se mi četla velice svižně. Očekávala jsem trochu více podrobně popsané vraždy, ale bylo to spíše jen decentně zmíněno. Ovšem popis některých obětí byl popsán dosti detailně, proto mě trochu mrzí, že kniha neobsahuje i dobové fotografie. Že byla Belle bezcitná a vypočítavá není pochyb, ale jakou "senzaci" z toho všeho udělal bulvár? Nad tím mi zůstával rozum stát. A ještě více nad morbiditou lidí, kteří se sjížděli snad ze všech koutů, aby na vlastní oči spatřili pekelnou farmu.

Soudnímu procesu je zde věnováno možná až příliš stran, ale celkově je to zajímavé čtení. O to děsivější, že se to vše stalo...

No, je asi více jak jasné, kdo měl pekelnou smůlu při výběru životního partnera.

04.02.2020 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Klidně se přiznám, ale nepodařilo se mi vůbec začíst.
Nebyl to úplně můj šálek kávy. Ani filmovému zpracování s krásnou Audrey jsem nepřišla na chuť.

15.01.2020

Baba Jaga a další ruské pohádky Baba Jaga a další ruské pohádky neznámý - neuveden

Krásná sbírka ruských pohádek, leč někdy příliš krutých.
Ilustrace jsou nádherné.

16.12.2019 5 z 5

Tajemný Londýn, sychravé počasí, hororová atmosféra.
Tak tohle miluju. A ty krásné ilustrace od M. Cascioliho.
Já si příběh neskutečně užila.

23.10.2019 5 z 5

Hlavohrátky (limitovaná edice) Hlavohrátky (limitovaná edice) Joe Hill (p)

Spokojenost!
Krůček po krůčku dalších pár tajemství odhaleno.
Kde asi bude další klíč?

17.10.2019 4 z 5

Vítejte v Lovecraftu Vítejte v Lovecraftu Joe Hill (p)

Parádní! Těším se na další díly.

15.10.2019 4 z 5

Lví král Lví král Walt Disney

Tuhle knihu jsem milovala. Rozkošný malý Simba a všechny ty krásné Disney ilustrace.

27.08.2019 5 z 5

Noční můry v Elm Street 1 Noční můry v Elm Street 1 Jeffrey Cooper

Parádní oldschoolovka. Tři napínavé příběhy a na závěr něco málo ze života Freddyho. Četlo se to úplně samo. Naprosto boží brožurka, protože těch stránek tam mohlo být o něco více. A já si teď dám repete, půjdu zkouknout všechny noční můry v Elm Street, které kdy kdo natočil.

06.08.2019 5 z 5

Sextenze Sextenze Jan Krůta

Kniha mne neoslovila, vracet se k ní nebudu. Ale ať to není jen negativní, obálka je celkem fajn.

01.05.2019 2 z 5

Benátský kupec Benátský kupec William Shakespeare

Krásné drama, šalamounské rozuzlení. Čtení mě moc bavilo.

22.04.2019 4 z 5

Otrávené duše Otrávené duše Petr Švec

Váhala jsem zda dát 3 nebo 2 hvězdy.
Nakonec jsem se rozhodla dát jen ty hvězdy dvě.

Na můj vkus se v knize vyskytuje až příliš postav, které v nejeden moment působí trochu nepřehledně. Musím ovšem uznat, že kniha je místy i dosti napínavá a zvědavost jak to vlastně dopadne nakonec stejně vyhraje.

Autorovi bych ještě jednou moc chtěla poděkovat za darovaný výtisk a přeji mnoho dalších nápadů, námětů a vůbec inspirací k sepsání dalších knih.

Abych nezapomněla... Vagon byl "ten" Vagon ve Slatině? Faaakt? :)

16.04.2019 2 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Richard Bachman (p)

Dlouhý pochod je taková psycho tůra mladých a dosti naivních klučinů. I když se to ze začátku jeví jako fajn reality show, nakonec se to promění na dlouhý pochod na život a na smrt. A číst o tom, jak někdo celou knihu pochoduje je nuda? No, tak v tomhle případě je to naprostá pecka. Doporučuji!

10.04.2019 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tahle kniha ve mne vyvolala nemalé emoce.
Lidský úpadek až na samé dno společnosti, zmítat se ve sra*kách a to jste teprve dítě? Zní to jako z hororu, ale tohle se bohužel stalo a o to je to děsivější.
Jen doufám, že tato kniha je na seznamu povinné četby.

10.04.2019 5 z 5

Havran (dvojjazyčná kniha) Havran (dvojjazyčná kniha) Edgar Allan Poe

Krásná ponurá báseň, tajil se mi dech.

31.12.2018 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Šaty dělají člověka.

22.12.2018 3 z 5

Kulička (3 povídky) Kulička (3 povídky) Guy de Maupassant

Dokonale vykreslená lidská povaha.

16.12.2018 3 z 5

Pistolník Pistolník Stephen King

Pistolník mě bavil, baví a snad tomu tak bude i u dalších dílů.

02.11.2018 4 z 5

Sametový slib Sametový slib Jude Deveraux (p)

Knihu jsem poprvé četla ve čtrnácti a byl to pro mě opravdu zážitek.
Musím říct, že si na Juditu a Gavina, jakožto na literární postavy vzpomenu docela často.
Z celé série je pro mne Sametový slib tím nejlepším dílem a ráda si knihu přečtu ještě jednou.

01.11.2018 5 z 5

První člověk - Život Neila Armstronga První člověk - Život Neila Armstronga James R. Hansen

"That's one small step for [a] man, one giant leap for mankind."

Příběh muže, který se jako první procházel po povrchu Měsíce a přesto po tom zůstal normálním a skromným člověkem. Možná za to můžou okolnosti, které tomu všemu předcházely. Tahle kniha pro mne byla jasným "must have" a má své právoplatné místo v knihovničce. Je to neuvěřitelné a všechno mi to přijde jako dost povedené scifi, jenomže ono je to vše těžká realita.

Samozřejmě jsem viděla už i filmové zpracování, které rozhodně ostudu neudělá. Jediné co mě trochu mrzí je přebal, protože bych ráda u takové biografie měla i autentické foto, ale na druhou stranu, v knize jich je také dost. Dávám plný počet hvězd.

27.10.2018 5 z 5