Anastazie0810 Anastazie0810 komentáře u knih

My ostatní tu prostě žijem My ostatní tu prostě žijem Patrick Ness

Velice vtipně a zajímavě napsaný příběh. Překvapila mě i forma textu... většinou se to zaměřuje právě na napínavý fantasy příběh, nikoliv na příběh lidí okolo..TOHLE JE TA KNIHA...ta, která se konečně zabývá osudy a životy lidí v pozadí fantasy dobrodružství..a nakonec je právě ten jejich osud možná zajímavější a stejně napínavý jako osudy "hlavních hrdinu" ve fantasy světě.

30.12.2017 4 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Jedno z největších překvapení pro mě v roce 2017... začátek je dlouhý a zamotaný, ale po chvíli Vás to vtáhne do světa pro mě zcela unikátním..Nemesis jsem fandila do poslední chvíle..a konec ?...Já jsem ho hltala jedním dechem. Připomnělo mi to knihu od Veronicy Roth - Čáry života, která byla stejně skvělá a napínavá.
Tahle kniha mi stála opravdu za koupi.

30.12.2017 5 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čekala jsem od toho víc. Grafické zpracování je krásné, ale žádný horor jsem v tom nenašla... spíše to je thrillerová povídka.

17.10.2017 3 z 5

Jednou i v pekle vyjde slunce Jednou i v pekle vyjde slunce Pavel Baričák

Tato kniha mě dostala. Jak naprosto božími ilustracemi tak i příběhy/povídkami. Smála jsem se nad ní. A ikdyž zde najdete i pár sprostých slov, tak teda aspoň pro mě zde byla ukryta i určitá forma "moudrosti". Zbožnuju ji, a ten název?--naprosto boží!:)

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nesmrtelný příběh. Krásné a emotivní verše...Pro mě naprostá klasika, kterou by měl znát každý.

Moje srdce a jiné černé díry Moje srdce a jiné černé díry Jasmine Warga

Tuhle knížku jsem si vybrala hlavně kvůli krásnému názvu a obálce..Přečetla jsem ji na jeden nádech, a na konci (ikdyž jsem se snažila) jsem stejně brečela. Silný příběh. Stojí za přečtení.

17.10.2017 4 z 5

Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě Sérioví vrazi. Odhalení nejznámějších případů vražd na světě Brenda Ralph Lewis

Hodnocení 5 * dávám za fascinující a zároveň hororové čtení, které se však skutečně stalo. Jde z toho mráz po zádech.

Čáry života Čáry života Veronica Roth

U téhle knihy jsem byla velice zmatená na začátku, než jsem pochopila ten svět ve kterém se děj odehrává a zorientovala se v postavách... první polovina knihy byla velice zdlouhavá..už jsem si říkala, že ji odložím..
Najednou jsem se však ponořila do děje tak, že sem knížku dočetla jedním dechem a hned jsem hledala kdy bude další díl.
Skvělé fantasy..a pokud Vás neodradí dlouhý začátek, tak si myslím, že Vás to pohltí jako mě :)

Panství zášti a lásky Panství zášti a lásky Sara Holland

Myslím že je to velice důstojné zakončení příběhu. Ze začátku malinko zdlouhavé ale pořád čtivé a bavilo mě to číst. První díl byl za mě malinko větší jízda a i přesto že konec byl hezký asi sem čekala malinko víc toho "dramatu". Pořád však velice čtivá dualogie.

03.11.2022 4 z 5

Kdybych tě našla Kdybych tě našla Ava Dellaira

Moje "recenze" se asi nebude moc lišit od jiných, co už tu jsou. Také jsem do knihy šla bez nějakých očekávání. Upoutala mě krásná obálka a název. Dostala jsem však o hodně víc. Matka, která bezmezně miluje svoji dceru ale chce nechat minulost za sebou. Dcera, která se snaží najít sama sebe ale i zjistit něco o své rodině a o svých kořenech.
Četlo se to hezky, prolínali se zde dva různé pohledy, dvě časové linie. Líbilo se mi, že jsou zde i zmíněny témata vážnějšího charakteru jako je např. rasismus a další.....
Krásný příběh. 3* jsem mu však dala proto, protože i přesto že to bylo opravdu pěkně napsané, jsou knihy co mě zasáhli víc.
Přesto si myslím že je to dobrá knížka :)

04.05.2022 3 z 5

Temný duet Temný duet Victoria Schwab

Páni, tak teď nevím jestli jsem víc naštvaná nebo nadšená. Je fajn, když se jednou za čas dostanete ke knížce, kde nejde úplně o milostný příběh. Možná se to malinko očekává, ale jsem ráda, že to tak nebylo. Namísto toho se mezi řádky najde spousta naděje, spousta síly jak vůle tak i myšlení celkově, a mnoho dalších hodnot, které stojí za zmínku. A to Victoria zvládla výborně. Líbí se mi, že to nebylo na více dílů. Akce střídaná šokem a napětím, které roste s každou stránkou.

A ano nebude to mít úplně konec, který čekáte. I tak je to krásný příběh, že jo ?:)

09.02.2022 5 z 5

Divoká píseň Divoká píseň Victoria Schwab

Moje první knížka, co od autorky čtu. Většina lidí tvrdí, že Victoria Schwab umí psát. A můj verdikt? Rozhodně umí. Možná jsem od toho neměla velká očekávání, ale o to víc jsem překvapená. Je to strašně čtivé, originální, jiné. Postavy jsem si zamilovala po prvních dvou kapitolách. A opravdu mě to baví! :) Krásnou obálku ani nezmiňuju už.
Super a těším se na další díl (jo a je to jen dualogie!)

30.01.2022 4 z 5

Musí to být happy end Musí to být happy end Charlotte Lucas

Zajímavý příběh se spoustou až "absurdních" situacích. Hlavní hrdinka mě ze začátku hrozně lezla na nervy :D pak se to malinko zlepšilo, ale pořád sem si říkala, že to snad není možný ani :D Každopádně příběh se mi líbil a rozhodně se četl dobře. Překvapilo mě i to že se zde mihly postavy z jiné autorčiny knihy.
Více mě však pohltilo :Tvůj perfektní rok.
I přesto mě autorčiny knížky baví a odpočinu si u nich. takže za mě 3*

23.01.2022 3 z 5

Colourtronic: omalovánky proti stresu Colourtronic: omalovánky proti stresu Lauren Farnsworth

Jedny z nejlepších omalovánek, které mi prošly pod rukama. Krásné obrázky. Rozhodně doporučuju!

03.12.2021 5 z 5

Anastázie Anastázie Colin Falconer (p)

Knížku jsem sháněla dost dlouho. Je to historický román, kde se prolínají dva pohledy. Tématem knížky je rodina Romanovových, konkrétně Anastázie, o které se tvrdí, že přežila.
Četlo se mi to moc dobře. A beru i že ne všechno je založeno na faktech. Každopádně jsem ráda, že knížku mám ve své knihovně.

18.07.2021 5 z 5

Bar - mixologie, historie, management Bar - mixologie, historie, management Alexander Mikšovič

Skvělý průvodce a "učebnice" pro ty, které tento obor učaroval.

17.07.2021 5 z 5

Cesta časem - světové dějiny v obrazech Cesta časem - světové dějiny v obrazech Peter Goes

Nádherné ilustrace s výtažkem nejdůležitějších milníků naší historie. Za mě je to skvost každé knihovny a rozhodně doporučuju.

17.01.2021 5 z 5

Ubulená hromádka štěstí Ubulená hromádka štěstí Sarah Andersen

Dokonalost. Ikdyž se to zdá jako zbytečnost pokaždé se tam najdu a zvedne mi to naladu.

05.11.2020 5 z 5

Krvavé Impérium Krvavé Impérium S. J. Kincaid

Tak a je to tu, druhý díl Diabolika. Musím říct, že opravdu obdivuju jazykové umění autorky. Skvěle zvládla popsat svět, ve kterém se příběh odehrává. Svět naprosto unikátní a zvláštní v mnoha ohledech. Každopádně, stejně jako u prvního dílu, mě kniha naprosto pohltila. Je opět plná akce a zvratů. Situace se tu opravdu mění každou kapitolou. Nemohla jsem tu knihu odložit, i kdybych chtěla.
Skvěle je i zachycen vývoj postav, na kterém závisí i jejich volby a činy. Tuhle sérii opravdu doporučuju a těším se na finální díl.

21.03.2020 5 z 5

Diabolik Diabolik S. J. Kincaid

Začalo to tím, že mě upoutala ta krásná obálka a chytlavý název knihy. Po přečtení prvních pár stránek jsem už byla zamilovaná.

Příběh Nemesis , což je jméno hlavní hrdinky, mě pohltil od začátku do konce. A to nejsem velkým fanouškem sci-fi.
Nemesis není člověk, ale uměle vytvořená bytost. Smysl její existence se točil kolem Sidonie, dceře senátora. Jejich pouto bylo silnější než všechny rozdíly mezi nimi, než rodina. Svět však diaboliky neuznává, a má k tomu své důvody.
Vesmír, ve kterém se příběh odehrává, má jednoho vládce. Nekonečný prostor plný hvězd, planet, sluncí, mlhovin, kde dopravním prostředkem je vesmírná loď a cesta trvá měsíce.

Není tu nouze o akci, intriky, i romanci. Nechci toho prozrazovat moc. Řeknu pouze to, že je zde skvěle vylíčeno jak prostředí, tak i vývoj postav. Mě osobně ta kniha nedala spát. A jsem nadšená z toho, že budou další díly.
Takže pokud Vás lákají příběhy, které jsou kruté, nelítostné, plné silných momentů a pocitů, sebepřijetí , lásky, a nedostatku lidskosti, tak tohle je ta kniha!!

14.03.2020 5 z 5