Analady Analady komentáře u knih

Krysař Krysař Viktor Dyk

Tak zvláštní knihu jsem snad ještě nečetla. Působila na mě hodně ponuře a musela jsem se hodně přemáhat, abych ji dočetla. Ještě že je tak útlá, jinak bych to asi vzdala. Čtení této knihy bylo pro mě o to náročnější, že jsem se nemohla ubránit srovnání s muzikálem Krysař, jehož příběh je mnohem krásnější.

17.10.2017 1 z 5

Bezejmenná Bezejmenná Elizabeth Kim

Smutný příběh. Je v něm hezky vykresleno, jak náročné je přesazení do jiné kultury. Čekala jsem, že když se dostane do Ameriky, bude mít lepší život. Opak byl pravdou.

Andělé všedního dne Andělé všedního dne Michal Viewegh

Od knihy jsem moc nečekala a byla jsem příjemně překvapená. Mně se líbila.

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nádherný příběh plný hlubokého citu.

29.09.2017 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se dobře čte, má opravdu zajímavě propojené příběhy. Za to dávám hvězdičku navíc. Příběhy můžeme pozorovat z pohledů více postav, což se mi moc líbí. Řeší se zde různé problémy, které můžou potkat každého z nás (nevěra, vážná nemoc, homosexualita). Jde o odpočinkové, i když trochu smutně laděné čtení.

Dcera na zabití Dcera na zabití Marcela Mlynářová

Toto byla moje první knížka, kterou jsem od autorky přečetla. Je to taková oddechovka. Líbila se mi.

25.09.2017 4 z 5

Chceš-li rozesmát pánaboha Chceš-li rozesmát pánaboha Michael Třeštík

Je neuvěřitelné, kolik toho může některý člověk za jeden život prožít. Pěkné čtení.

25.09.2017 4 z 5

Sára. Kniha první Sára. Kniha první Esther Hicks

Milá knížka, která pomáhá dívat se na svět pozitivně.

24.09.2017 4 z 5

Introvertka chodí na terapii Introvertka chodí na terapii Deborah Tung

Kniha mě zaujala jak názvem, tak i formou. Působí mile, čte se rychle. Moc hezké kresby, text umí povzbudit. " Tyhle pocity pominou. Bouřka jednou skončí. Jednou vám bude líp a budete moc rádi, že jste to nevzdali." Opravdu vydařené dílko.

07.05.2024 4 z 5

Láska ve špičce italské boty Láska ve špičce italské boty Blanka Malá

Ze začátku mě čtení moc nebavilo, takže jsem se musela celkem nutit, abych pokračovala, ale postupně jsem se začetla a příběh jsem si užila. Takové nenáročné, odpočinkové čtení. Určitě si přečtu i pokračování.

07.05.2024 3 z 5

Psáno s nadějí Psáno s nadějí Aly Martinez

Ačkoliv mě první díl nenadchl, nedalo mi to a pustila jsem se i do druhého. A tento se mi líbil o něco víc. První polovina byla krásná romarťárna, kterou jsem si užila. Druhou polovinu jsem četla jiný den a tak nevím, jestli to bylo tím přerušením, ale ta už mě tolik nechytla. Přišlo mi, že se tam řeší minulost pořád dokola. Druhý díl hodnotím lepšími třemi hvězdičkami.

17.10.2023 3 z 5

Balada o snech Balada o snech Markéta Prášková

Moje druhá kniha od této autorky a opět velká spokojenost. Emotivní, citlivý, dojemný a napínavý příběh. Moc nemusím trend dvou dějových linek, ale tady mi to až tolik nevadilo. Samozřejmě minulost byla mnohem poutavější než přítomnost, ale vše bylo hezky propojené. Chválím i moc pěknou obálku.

26.09.2023 5 z 5

Jedna z pěti Jedna z pěti Dagmar Digma Čechová

Taková nenáročná oddechovka. Druhá přečtená kniha od této autorky a musím říct, že styl mi přišel dost podobný. Opět hlavní hrdinka byla krátkovlasá a měla ráda pivo. Zase nechybělo nějaké to peprné slovo a samozřejmě se řešil kromě vztahů i sex. Autorka umí psát čtivě. Každopádně kniha Nemusíš se mi líbila přeci je o něco víc.

18.09.2023 3 z 5

Nemusíš! Nemusíš! Dagmar Digma Čechová

U této knihy jsem si přišla jak na horské dráze. Na začátku se mi kniha nelíbila a chtěla jsem ji odložit. Pak jsem si řekla, že jí dám šanci a přišla druhá fáze, kdy jsem byla nadšená. Bylo to pohodové, vtipné, fakt jsem si to užívala. Potom ale nastal obrat, což mi přišlo jako velká škoda. Byla bych radši, kdyby vše zůstalo ve stejném duchu. Tato čast s Viktorem se mi četla o poznání hůř. A pak konec, který na mě působil trochu naivně a kýčovitě. Ale budiž. Celkově byla kniha čtivá a bavila mě.

11.09.2023 4 z 5

Hodinky Hodinky Veronika Jonešová

Tak tuto knihu je těžké hodnotit. Ne, že by byla špatná, to vůbec ne. Moc se mi líbilo, jak skvěle umí autorka popisovat emoce. Umí vtáhnout do děje, takže člověk život postav prožívá společně s nimi. Celkově by se celá kniha pěkně četla.... nebýt toho neustálého skákání v čase. To mě hodně rušilo a kazilo celkový zážitek. Další věc, která mi trochu vadila, byla v předchozích komentářích zmíněná naivita. Působilo to pak méně reálně. Ale na druhou stranu to bylo hezké číst. Jsme zvyklí číst hlavně o samých negativních věcech, tak toto byl takový hezký protipól.

Musím pochválit obálky všech tří knih. Jsou moc hezké a krásně k sobě ladí. A taky lákají ke koupi :-)

Knihu jsem přečetla spíš kvůli pěknému stylu psaní než kvůli samotnému příběhu. Nevím, jestli se pustím do dalších dílů, ale byla bych ráda, kdyby autorka psala dál, protože talent rozhodně má. Co pro změnu napsat nějaký ucelený příběh?

"Nečekej na perfektní okamžik, ale perfektním ten okamžik udělej."

07.09.2023 3 z 5

Dvojník Dvojník Brian Freeman

I přes trochu pomalejší rozjezd mě tato kniha fakt chytla. Už dlouho jsem nezažila, že bych knihu tak hltala a tak těžko se mi od ní odcházelo. Bylo to napínavé. Bylo tam i pár momentů, které jsem vůbec nečekala. To bylo super. Zajímavý námět, skvěle se to četlo.

15.01.2023 4 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli Výzvě. Filmy pro pamětníky se mi vždy líbily, tak jsem si řekla, že by mohlo být fajn dozvědět se něco o jedné z hvězd. Kniha byla čtivá. Problém byl v tom, že paní Adina mi nebyla vůbec sympatická. Působila na mě namyšleně až arogantně. Neměla lehký život, ale často si to způsobila sama. O svém životě mluví naprosto otevřeně, nic neskrývá. Obdivuji její paměť. Je až neskutečné, do jakých detailů si vše pamatuje.

22.09.2021 3 z 5

Příliš vysoká očekávání Příliš vysoká očekávání Karolina Hošek

Po přečtení lákavé anotace a výborných hodnocení zde na DK jsem i já měla příliš velké očekávání, které zůstalo nenaplněno. Tato knížka mě vůbec nebavila, nepřišla mi nijak zábavná a její čtení považuji za naprostou ztrátu času.

21.12.2020 1 z 5

Návnada Návnada Kent Messum

Nebylo to špatné. Kniha je psaná čtivě a nebýt těch až zvrhlých popisů, ve kterých se autor očividně vyžíval, tak bych mohla i napsat, že jsem si ji užila. Naši trosečníci jsou zde vylíčeni tak, že si k nim vytvoříte vztah a přejete jim, aby všichni přežili. Zato posádka lodi se moc nepovedla. Tam to autor mohl pojmout nějak jinak a lépe.

01.12.2020 3 z 5

Přátele měj nablízku Přátele měj nablízku Paula Daly

Tak tato kniha mě vůbec nechytla. Chci věřit tomu, že je nereálné, aby chlap opustil manželku kvůli pár dní
její nepřitomnosti, kdy pečuje o jejich dítě. A to, co následovalo ... Nic pro mě.

11.11.2020 2 z 5