anajkah anajkah komentáře u knih

Slzy pro Araba Slzy pro Araba Mirka Manáková

Zapůjčeno v knihovně. Nic jsem si o knize nezjistila, tudíž jsem předpokládala, že děj je dle skutečné události. Bohužel zklamání z prvoplánového děje, místy až moc přitažené za vlasy. Horší hodnocení nedávám, jelikož je kniha čtivá, ale připomíná mi to trochu Červenou knihovnu.

18.10.2023 2 z 5

První padlí První padlí Volker Kutscher

Již asi třetí kniha od tohoto autora. Nejdříve jsem měla trochu problém se začíst, ale pak mě děj zaujal a dočetla jsem ji poměrně rychle. Mám ráda "tlusté" knihy. Příběh zajímavý a popis atmosféry v Německu ve 30. létech 20. st. s přesahem do období 1. sv. války jako bonus navíc.

18.10.2023 5 z 5

Hodná a zlobivá holka Hodná a zlobivá holka Michael Robotham

Knihu jsem si náhodně půjčila v knihovně, po počátečním "rozjezdu" se četla dobře. Nic z děje nebylo jen černobílé a schématické.

17.05.2023 4 z 5

Pastýř Pastýř James Patterson

Jak psali čtenáři přede mnou, žádný zázrak, spíše něco na způsob TV americké detektivky na nedělní odpoledne. Naštěstí kniha nebyla moc objemná a četla se také dobře.

08.04.2023 2 z 5

Blues Mrtvého muže Blues Mrtvého muže Ray Celestin

Téma zajímavé, kniha poměrně čtivá, i když se pravděpodobně dost odklání od historických skutečností. Více dějových linek, které vyústí do konečného rozřešení. Poměrně dost postav. Mám toto období ráda, takže se mi kniha četla docela dobře.

08.04.2023 4 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Začátek slibný, později spousta politiky, odkazů na období studené války. Knihu jsem nakonec dočetla, ale potrápila jsem se s ní.....

08.04.2023 1 z 5

Spolek katů Spolek katů Tony Parsons

Kniha poměrně čtivá, závěr na můj vkus trochu divoký.... Nicméně jako oddechovka není špatná.

21.11.2022 4 z 5

Rudý vlk Rudý vlk Liza Marklund

Nebylo to vyloženě špatné, ale trochu rozvláčné, no a po odhalení vraha na můj vkus zbytečné prodlužování děje, už jsem jen prolétla zbývající stránky.

21.11.2022 3 z 5

Krypta Krypta Ruth Rendell

Nebylo to úplně špatné, ale příliš zdlouhavé, a již zde několikrát zmiňovaný místopis Londýna nebyl příliš záživný. Ke konci jsem se nutila knihu dočíst, což se mi nakonec povedlo.

16.10.2022 2 z 5

Zběsilost Zběsilost Karin Slaughter

Na můj vkus bylo poznat, že knihu napsala žena. Prvoplánově v ději silné, samostatné a chytré ženy, naproti tomu chybující, případně deviantní muži. Chvílemi velmi nudné, zbytečně nechutné scény. Nicméně přečíst se to dalo.

02.10.2022 3 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Poměrně dobře napsaná kniha, čtivá. Ze začátku se musí čtenář zorientovat v poměrně velkém množství postav. Část rozuzlení jasná již před koncem knihy.

16.09.2022 4 z 5

Imaginární přítel Imaginární přítel Stephen Chbosky

Jednoduše děs běs, slibný začátek, od poloviny knihy jen utrpení.

12.09.2022 odpad!

Zatímco hudba hrála Zatímco hudba hrála Nathaniel Lande

Od knihy jsem očekávala mnohem více, velké zklamání. Nejvíce mi vadil nesmyslný odklon od historických faktů. Prolínání osudů osob vymyšlených s osobami reálně žijícími v dané době. Ke knize se určitě vracet nebudu. Kniha zapůjčena v knihovně.

21.08.2022 1 z 5