alzbeta4340 alzbeta4340 komentáře u knih

Společný byt Společný byt Danielle Steel

Vybráno vlastně z nouze - do čtenářské výzvy. Kniha mě příjemně překvapila. Děj byl pozvolný, a civilně napsaný. A nezdál se být přeslazený, jak někdy bývá u D. Steel zvykem.

18.03.2024 5 z 5

Nebezpečný pacient Nebezpečný pacient Esther Verhoef Verhallen

Téma není vůbec špatné, ale zpracování mi nevyhovovalo. Styl psaní se mi zdál dost odosobnělý a jednotlivé postavy mnohdy jednaly nesmyslně nelogicky. Taky konec byl zrychlený, podrobnosti se dozvíme z epilogu.
Možná bude jiným čtenářům Nebezpečný pacient vyhovovat více, za mě čistý průměr.

17.03.2024 3 z 5

Na dně Temné řeky Na dně Temné řeky Leslie Wolfe

Dobře napsaná, přiměřeně napínavá detektivka se sympatickými vyšetřovateli. Líbilo se mi hlavně, jak se jednotlivé dílčí dějové linky pěkně splétají.
Na konci ovšem zjistíte, že pointa příběhu neboli motiv zločinu je neuvěřitelně přitažený za vlasy. Někomu to asi vadit nebude vůbec, ale na mě už to bylo trochu moc.

16.03.2024 4 z 5

Podivná doba Podivná doba Caimh McDonnell

Urban fantasy v nejlepší formě. Humor a mix záhady s praštěnou realitou. Parta novinářů Podivné doby je zajímavá a s postupem děje stále sympatičtější. Děj je přehledný a víceméně ukončený, i když je jasné, že další pokračování je v plánu. Těším se!
Ráda doporučuji.

14.03.2024 5 z 5

Manželství pro jednoho Manželství pro jednoho Ella Maise

První půlka byla romanticky pohádková a četla se velmi dobře. Pak začala Rose trpět velice zvláštními potížemi, které se mi sexy vůbec nezdály. Spíš jsem o ni měla až do konce knihy obavy.

11.03.2024 4 z 5

Pověz mi Pověz mi Anne Frasier (p)

Opět hraje výraznou roli v ději prostředí - příroda Pacifické hřebenovky a pouště. Tím se tato série o dvou dílech odlišuje od jiných a je zajímavá. Příběh stojí na úvaze o (ne)bezpečnosti sociálních sítí, to jsem na druhou stranu četla v poslední době už vícekrát. Ale i tak se mi kniha líbila.
Přebal knihy je také velmi pěkný.

10.03.2024 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Snad všichni už to četli, jen já jsem se dostala k Dokonalým stopám, a vůbec celé sérii až teď. Proč, to vlastně nevím, jelikož tahle detektivka je výborná. Hned si opatřím další díl. Ráda doporučuji.

08.03.2024 5 z 5

Láska v běhu Láska v běhu Suzie Tullett

Celý román popisuje čtyři týdny, ve kterých Hanna a její přítelkyně trénují na charitativní běh. Hanniny děti odjely na prázdniny a ona má nezvykle mnoho času. Když náhodou potká sympatického a nesmělého fitness trenéra, nestojí tréninku nic v cestě... Kniha je typická čtyřhvězdičková oddechovka, u čtení si odpočinete, ale do paměťi se nejspíš na dlouho nezapíše.

07.03.2024 4 z 5

Vánoce v knihkupectví Vánoce v knihkupectví Jenny Colgan

Opravdu pohodové čtení, které se dá číst i mimo vánoční čas. Klidný příběh příběh, plný sourozeneckého škorpení (v jakémkoliv věku) - a jak je zvykem, nechybí ani milostná linka, která se ovšem obejde bez erotických scén natahujících děj.
Navíc se mi moc líbil literární popis Edinburghu, kde jsem nikdy nebyla.

06.03.2024 5 z 5

Smrt na výstavišti Smrt na výstavišti Daniela Mičanová

Takovým slangem, neboli brněnským hantecem vůbec nikdo v běžném životě a už vůbec ne soustavně nemluví. Ledaže by tohle dílko bylo parodie a já to nepoznala. Při čtení na mě padaly pocity trapnosti, nic příjemného. Doporučit nemůžu.

02.03.2024 1 z 5

Purpurová síť Purpurová síť Carmen Mola

Purpurová síť obsahuje několik dosti drsných scén, jednu hned ze začátku - a těžko říct, jestli čtenáře ke čtení navnadí nebo spíš odradí. Jako detektivka příběh ale funguje dobře. Má spád, vnitřní logiku a smysluplný konec.
Takže nakonec dávám poctivé 4 *.

01.03.2024 4 z 5

Funny Girl Funny Girl Nick Hornby

Zlatá šedesátá léta v Británii. Parta přátel a kolegů pracuje v televizní zábavě a žije svoje neobyčejně obyčejné životy... Román jsem "slupla" ani jsem nevěděla jak a nenudila jsem se ani chvilku. Navíc se mi líbil epilog - jako ze života.
Dobré čtení.

29.02.2024 5 z 5

Mrtvé od Tichého jezera Mrtvé od Tichého jezera Leslie Wolfe

Čtivá kriminálka, děj ubíhá rychle a snadno se čte. Těsně před koncem je pachatel známý, a pak už následuje hlavní finálový střet.
Stylem psaní mi to hodně připomínalo jinou oblíbenou sérii od Lisy Regan (detektiv Josie Quinnová), takže doporučuji hlavně všem fanouškům těchto detektivek.

27.02.2024 4 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Ocenila jsem věcnost, pilot s porouchaným letadlem se choval docela racionálně. O to víc pak vynikl nadpřirozený motiv. Takhle se mají psát duchařské příběhy.

26.02.2024 5 z 5

Vinice ve Francii Vinice ve Francii Julie Caplin

Na vinici ve Francii se nic moc zvláštního nedělo, přesto jsem si přišla na své. Příjemné, i když očekávatelné čtení.

25.02.2024 4 z 5

Past Past František Niedl

Dlouhý byl úvod a příprava na hlavní a jedinou akci.... která mě svou jednoduchostí trochu zklamala. Ale četlo se to přesto dobře. Byla to nehezká doba.

21.02.2024 4 z 5

Zavržený Zavržený John Hart

Pěkně popsaná středostavovská americká rodina se svými snad až zoufalými, i když pevnými vztahy. Ale zločin a pan X, to bylo příliš divoké. Myslím, že kdyby byl konec - i celá zápletka reálnější, byly by i působivější.

19.02.2024 3 z 5

Cíl neznámý Cíl neznámý Agatha Christie

Trošičku naivní retro, ale vlastně dobrý špionážní román. Takovému příběhu by slušelo i zfilmování. Kniha se mi líbila, jsem spokojená.

18.02.2024 5 z 5

Jiskřivý idol Jiskřivý idol Katee Robert

Škoda, že se do děje ještě víc nezamotaly mocenské Olympské zákulisní intriky a vztahy, tím se mohl Jiskřivý Idol skvěle odlišit od běžných oddechovek. Takto knihu vidím jako vysloveně odpočinkovou chuťovku s dost jednoduchou zápletkou.

16.02.2024 4 z 5

Botanik Botanik M.W. Craven

Velmi zábavná detektivka řešící hned několik záhad "zamčeného pokoje". Přestože sledujeme vážné zločiny je tu i dost jemného humoru. - Kromě něj jsem také postřehla spoustu logických nejasností a chybek, ale rozhodla jsem se nevšímat si jich, abych si nekazila příjemný čtenářský zážitek. 4,5 hvězdičky

14.02.2024 5 z 5